2

Any Turkish users in here?

1. baris_76 Froyo May 18, 2018

SilverCold and thenamyelus like this.
  2. OTTOMAN EMPİRE Cupcake May 18, 2018

3. baris_76 Froyo May 18, 2018

baris_76, May 18, 2018 :
    selam. oneplusın değişim olayını duydun mu? yunanistan ve kıbrıs dahil dibimizdeki onlarca bizim yarımız kadar markete sahip olmayan ülkelere bile teslimat ve değişim yaparken Türkiye kapsam dışı. Bugün 3 tane yetkilileri ile konuştum, bizim ülkeden haberleri bile yok. tek bildikleri ve söyledikleri siz avrupa ülkesi değilsiniz. toplanıp bu duruma sesimizi çıkarmalıyız bence. ben 2 kayıt açtım şimdiden. senin ve tanıdığın başka Türk arkadaşların varsa destek atın lütfen.

4. Burakugann Cupcake May 19, 2018

thenamyelus likes this.
  5. baris_76 Froyo May 19, 2018

baris_76, May 19, 2018 :
    mayıs 22'den itibaren oneplus 5 ya da 5t cihazına sahip olanlar çok cuzi bir farkla op6 ya değişim yaoabilecekler. bunu söyleyen bizzat op destek ekibi. bugün yazıştım. ama şunu da ekliyorlar türkiye için geçerli değil. çünkü biz eu ülkesi değilmişiz! ama burnumuzun dibindeki ve bizim onda birimiz market payına sahip olmayan yunan ve g kıbrıs yararlanabiliyor. bu duruma sesimizi çıkarmalıyız hep birlikte. opeplus yetkilileri Türkiye diye bir ülkenin varlığından bile habersiz maalesef!

6. Burakugann Cupcake May 19, 2018

Burakugann, May 19, 2018 :
    kardeşim haklısın bu süreç daha da uzar Türkiye'de olabilmesi için bunun için topluluğun da bir önemi olmucaktır onlar için çünkü kullanıcı sayısı Türkiye'de az çok belli forumlardan belli ama yine de mail atıp bende bir bilgi alıcam

ahmetkkn07 and thenamyelus like this.
  7. baris_76 Froyo May 19, 2018

baris_76, May 19, 2018 :

Burakugann

kardeşim haklısın bu süreç daha da uzar Türkiye'de olabilmesi için bunun için topluluğun da bir önemi olmucaktır onlar için çünkü kullanıcı sayısı Türkiye'de az çok belli forumlardan belli ama yine de mail atıp bende bir bilgi alıcam​

esas konu ayrımcılık yapılması ve Türkiye den haberdar bile olmamaları aslında. Bizdeki telefon piyasası yunan ve kıbrısın en az 10 katı. oppo xiaomi gibi çin ve kore markaları türkiyede distrübütörlük açıp piyasadan payını alırken oneplus tutturmuş siz eu ülkesi değilsiniz diye. bende yetkiliye yunan bizim komşumuz ve bizim finansal ve market büyüklüğümiz onların on katı diyince afalladı kaldı. amaçları kar etmekse bizden iyi piyasa yok zaten. kıbrıs a hizmet ver tr ye verme, onlar içinde karlılık açısından anlamsız bir durum. lütfen sizlerde yazın oneplus a yazın, Türkiye diye bir ülke olduğundan haberleri bile yok ama kıbrısı tanıyorlar. şaka gibi!

thenamyelus likes this.
  8. erkutoyus Cupcake May 20, 2018

9. Burakugann Cupcake May 20, 2018

Burakugann, May 20, 2018 :
    şarj durumun nedir kardeşim?

10. erkutoyus Cupcake May 20, 2018

erkutoyus, May 20, 2018 :
    telefonu alalı 10 gün oldu ve sürekli pubg oynuyorum oyüzden günde 2 kere şarj ediyorum. pek sağlıklı bir ölçüm yapamadım

11. baris_76 Froyo May 20, 2018

baris_76, May 20, 2018 :
    esas konuya odaklanalım arkadaşlar..

thenamyelus likes this.
  12. aykuttasdelen Gingerbread May 20, 2018

aykuttasdelen, May 20, 2018 :
    onların ağzını kırarım ezikler... Rezalet telefonları var zaten Xiaomi örnek alsınlar biraz.

13. HevalTasdemir062 Cupcake May 20, 2018

HevalTasdemir062, May 20, 2018 :
    Arkadaşlar bu durum için OnePlus a mail atılması gerekiyor sanırım, yazışmalardan onu anlıyorum... Eğer bu şekilde ise İngilizce seviyesi iyi olan bir arkadaş mail içeriği için bir şablon hazırlasın ve herkes o şablon üzerinden mail göndersin bu şekilde belki bir farkındalık olur...

14. baris_76 Froyo May 20, 2018

baris_76, May 20, 2018 :
    cihaz maliyet performans a göre gayet başarılı bence.. sorun oneplus un türk pazarına karşı tutumu... kıbrıs ya da yunan vatandaşı olmazsan değişim shipment gibi hizmetleri vermiyorlar.. sorun eu ülkesi olmamızmış! siz de yazın lütfen oneplus destek e. yeterince sesimizi çıkarırsak aynı imkanlardan biz de yararlanırız. zaten hakkımız..

15. baris_76 Froyo May 20, 2018

baris_76, May 20, 2018 :
    haklısın.. var mı ingilizcesi ve yazısı iyi olan?

16. HevalTasdemir062 Cupcake May 20, 2018

HevalTasdemir062, May 20, 2018 :
    İkinci olarak da şimdiden mail içeriğinin Türkçe karşılığını buraya yazalım, İngilizcesi olan arkadaşı bulduğumuz zaman hızlı bir şekilde çevirisi yaparız...

17. OTTOMAN EMPİRE Cupcake May 20, 2018

OTTOMAN EMPİRE, May 20, 2018 :
    Ben 2 adet telefon aldım bunların sitesinden. Adamlar ödemeyi Türkiyeden yapıp telefonu polonyaya kargolamadılar. İlla polonya vatandaşına ait bir kart olacakmış yada ben oradayken alışveriş yapacakmışım. Umurlarında değilizki, ister al ister alma olayında bu firma.

18. erkutoyus Cupcake May 21, 2018

erkutoyus, May 21, 2018 :
    yanlız şunu da unutmamak lazım, Türkiye'de cep telefonlarına uygulanan gümrük mevzuatı baya sıkıntılı. başka ülkelerde olduğu gibi sadece gümrük vergisi ödemek yetmiyor. bildiğiniz gibi imei numaraları kaydedilmesi gerekiyor ayrıca ithal edilecek ürün içinde Türkçe kullanım kılavuzu konulması ve 2 yıl servis yedek parça garantisi verilmesi gibi şartlar var. bu yüzden uluslararası garantiler özellikle cep telefonlarında Türkiye'yi kapsamıyor. ben Amerika'dan aldığım iPhone'u neyazıkki Türkiye'de ücretsiz tamir ettiremedim ama Belçika'da hiçbir sorun çıkarmadan bunu yapabildim.

çok uzattım, dolayısıyla internetten satış yapalım servis için Çin'e gönderirler kargo masrafını biz öderiz sistemi maalesef bizim için geçerli olamaz.

19. baris_76 Froyo May 21, 2018

baris_76, May 21, 2018 :
    bu bahsettiğin uygulamaların pekçoğu ya da benzerleri diğer ülkelerde de mevcut. hatta eu ülkeleri çin ve kore malları için daha ağır yaptırımlar uyguluyor. Bu konuyu açarken temel amacım oneplus un ülkemizi tanımıyor olmasıydı. yunan gkıbrıs gibi bizim 10da 1imiz olan ülke vatandaşlarına değişim, shipment, teknik destek, eve kadar teslim gibi her tür hizmeti veren oneplus a Türkler olarak bizim de bu ürünle ilgili aynı haklara sahip olmamız getektiğini, bizi tanımaları gerektiğini anlatmalıyız. EU ülkesi olmayabilirz ama elektronik özellikle cep telefonu marketinde kıbrısı yunan ı tükürüğümüzle boğarız. Bu durumu hep beraber oneplus a anlatmalıyız. Sonuçta onların amacı da satış yapıp kar etmek, bizden iyi pazar bulamazlar zaten...

thenamyelus likes this.
  20. thenamyelus Donut May 30, 2018