39

[ARHIVA] Members from Croatia, Serbia, BiH, Montenegro and Macedonia

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. niko.brajdic Cupcake Apr 20, 2015

niko.brajdic, Apr 20, 2015 :
    Huhuu javi obavezno pliz, ja sam ga danas naručio!

Slydelix likes this.
  2. nerazzurro Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

nerazzurro, Apr 20, 2015 :
    K
    Kontaktiraj oneplus,i traži ih račun s pdvom ili šprancu/gdje je navedeno da su oni platili EU porez prilikom uvoza u EU zemlje.daj tracking broj da vidimo odakle su ga slali jer nema šta overseas carini proizvode iz EU.

Primjer: roba podrijetlom iz Kine ocarinjena u drugoj državi članici Europske unije, tj. za koju su plaćena uvozna davanja u toj državi članici smatra se robom Zajednice. Takva roba kupljena od druge tvrtke iz zemlje članice Europske unije koja dolazi u poštanskom prometu, nije predmet carinjenja.

3. Slydelix Jelly Bean Apr 20, 2015

Slydelix, Apr 20, 2015 :
    dobrodošao :D nadam se da ćeš nam poslat kakve slike kad dodje mobitel, samo da pitam 64 ili 16 gb? i jesi kupio kakvu dodatnu opremu? ako nisi produži -> link
    to je za sad sta mi je palo na pamet...

E da i reci nam s kojim OS-om dodje... zanima me (mozda nas)...

4. croatan Eclair Apr 20, 2015

croatan, Apr 20, 2015 :
    Javit cu ti...evo i slike da sam narucio preko oneplus.net (dio slike)
    Zvala me danas gosp. iz Overseasa i rekla da je kod njih na carini paket za mene, poslan iz kine, i da se ne moram nista bojati jer carinu placa pošiljatelj i nek im samo pošaljem par dokumenata...Evo i maila koji sam dobio od njih:

"Poštovani,

Ovim putem Vas obavještavamo da Vam je putem UPS-a pristigla pošiljka broj AWB 1ZA0...

Pošiljka je zadržana od strane carine i smještena je u carinskom skladištu Overseas Trade Co. Ltd. d.o.o. Zastavnice 38a, 10251 Zagreb – Hrvatski Leskovac.

U svrhu carinjenja pošiljke, molimo Vas da namproslijedite:

1. Ispunjenu punomoć, vlastoručno potpisanu(pod stavku vrijednost napisati iznos sa plaćenim transportom u valuti koja je na fakturi)
    2. Kopiju osobne iskaznice sa obje strane (ako osobnu šaljete putem faksa istu je potrebno posvijetliti)
    3. Ispravnu fakturu od pošiljatelja sa troškovima transporta (prema carinskom zakonu RH u carinsku osnovicu obavezno ulaze troškovi transporta, a ako ih nema obračunavaju se prema kilaži paketa i zemlji pošiljatelja paketa prema UPS cjeniku)
    4. Dokaz o uplati prema pošiljatelju (pay pal potvrda, uplata karticom, bankovni izvadak ili bilo koja transakcija gdje se vidi koliko ste uplatili pošiljatelju)
    5. EORI broj (kako bi pošiljku mogli ocariniti potreban je aktivan EORI broj tj. potrebno je popunjeni zahtjev iz privitka predati nadležnoj carinarnici prema mjestu prebivališta kako bi Vas aktivirali u carinskom sistemu jer bez toga nismo u mogućnosti odraditi carinjenje) "
    I jos jedno pitanje, kolko dugo traje aktivacija ovog EORI broja? ako neko zna...I dal mogu to bilo kojem gradu napravit?

5. croatan Eclair Apr 20, 2015

croatan, Apr 20, 2015 :
    Evo zapelo u Hrvatskoj, a gdje drugdje :S

6. nerazzurro Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

Kad su jazavci poslali iz Kine.Kontaktiraj ih odmah na support OnePlus i traži objasnjenje zasto ide iz Kine i moras platit PDV te nisu poslali iz EU skladišta..Također napisi da si spreman dignut dispute na paypalu

@Carl @Bridget @David S. @Jerry @Mingyu @Emmanuel @Steven W @Cat H Why he must pay import for EU order?,and why you send phones from China not from UK or Germany warehouse to EU market/ for his home delivery.

Last edited: Apr 20, 2015

denisk and croatan like this.
  7. nerazzurro Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

8. croatan Eclair Apr 20, 2015

9. nerazzurro Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

Bilo bi fer od njih da refundaju PDV,jer nema smisla narucivat ako šalju iz Kine

10. nerazzurro Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

Dobijes odmah taj EORI, ponesi OIB svoj makar po ovome ti ne gine PDV i carinski postupak,prvo su pristojni pa onda oderu

Last edited: Apr 20, 2015

11. Slydelix Jelly Bean Apr 20, 2015

Slydelix, Apr 20, 2015 :
    mislim da nisu oni koji salju, nego radnici koji u tvornici (i svugdje) spavaju malo nakon 8640 satne smjene (podijeli s 24) pa onda slucajno stave kinu umjesto germany/uk, pa mislim, imas dvije opcije, umoran si ko vrag pa onda eci peci pec, ups krivo, s*ebao sam, sad customer mora povlačiti papire i carine i ***** ******** samo da bi dobio mobitel koji je mogao doma stići...

12. nerazzurro Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

S Mingyun sam se dopisivao na pocetku moje avanture :) kako i što ,a Carl i David su prije pomagali oko tih problema ljudima.Ne škodi ni ove dodat na listu pa kad vide prije ce netko reagirat

Slydelix likes this.
  13. Slydelix Jelly Bean Apr 20, 2015

Slydelix, Apr 20, 2015 :
    e sad... da to i danas rade to bi trebalo deset ekrana i onda na svaki ekran rasporedit 10 chromeova i onda u svakom 50-ak tabova...

14. Slydelix Jelly Bean Apr 20, 2015

15. Astraion Ice Cream Sandwich Apr 21, 2015

Astraion, Apr 21, 2015 :
    OnePlus One Bamboo StyleSwap Cover
    Sold Out

Nema invites i za bambus, ali zato i nema bambusa! :D

16. matija646 Jelly Bean Apr 21, 2015

matija646, Apr 21, 2015 :
    razmišljam da si kupim obsidian black cover
    cijena sa dostavom je 37$, dolazilo bi iz kine
    do kojeg iznosa se ne plača carina ??
    mislim da je prije bilo do 160 kn, ali neznam dal je bilo kakvih promjena od kako smo u EU ??
    ili ako je zapakirano kao obični paket, možda bi prošlo carinu bez problema

EDIT.
    inače, našao sam neku stranicu na kojoj ima večina rezervnih dijelova za mob
    imate od baterije, kamere, usb konektora, zvučnika, poklopca matične, ekrana, okvira, okvira i ekrana u jednom, čitača sim kartice, kablova i sl
    neznam kako ide dostava i dal dostavljaju u hrv, lako moguće da da, ali svakako, barem znamo da ima neka stranica na kojoj bi se mogao kupit dio koji nije kako treba
    http://vifocal.com/catalogsearch/result/?q=oneplus one

Last edited: Apr 21, 2015

ringooo and aerocat like this.
  17. spiconi Gingerbread Apr 21, 2015

spiconi, Apr 21, 2015 :
    Update touch screen problem RMA:

Nude mi zamjenski uredjaj, jer po tehnicarima ovo je hardware u pitanju. Moram accept RMA i adresu.

Nakon koliko dana oni dodju pokupiti mobitel zna li neko?

Posto sam ja u bosni pa prvo moram ocu poslat u njemacku mobitel, i da li oni snose troskove postarine?

18. matija646 Jelly Bean Apr 21, 2015

matija646, Apr 21, 2015 :
    pretpostavljam da pošto si ga prvo naručio u njemačku, da ćeš do adrese u njemačkoj morati snositi ti, a od tamo oni bi trebali, jer do te si adrese naručio mob, a ne do ove u bosni
    pošalji mob čim prije i čim brže u njemačku ako prihvatiš zamjenu, da nebi bilo da su došli pokupit tamo mob, a njega nema tamo

Last edited: Apr 21, 2015

19. Astraion Ice Cream Sandwich Apr 21, 2015

20. Slydelix Jelly Bean Apr 21, 2015

Slydelix, Apr 21, 2015 :
    moze mi se neko smilovat i objasnit kako mi je od 8 do 13 otislo 60% baterije??
    iskopcao ga u osam i u devet ga pustio i ne dirao ga sve do sad (13 sati)...

Edit: sad sam se sjetio da ga nikad nisam stavio na punjac... *udara glavom u zid*

Attached Files: