63
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. abdullahkan
    Gingerbread Jan 29, 2015

abdullahkan , Jan 29, 2015 :
    http://www.ebay.com/itm/New-Silicon...449?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48793f5ea9
    aynı satıcı satışlarında aratırsan var fakat fiyatı az bi şey arttırmış.
    işte link
    http://www.eb ay.com/itm/New-Silicone-Case-Cover-Shell-Slim-Skin-Oneplus-One-1-Smartphone-/311271841449?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48793f5ea9

senin verdiğin linkdeki farklı ürün kalın olma ihtimali var.

Last edited: Jan 29, 2015

khadgar likes this.
  2. Ebu-Muaz
    Honeycomb Jan 29, 2015

Ebu-Muaz , Jan 29, 2015 :
    Aşağıda verdiğim linkte IUNI ekibinin ROM çalışması ile ilgili video var. Videonun 2:20 sinde "Ad Block" isimli bir app çalıştırılıyor. Çok kullanışlı görünüyor. Ben cihazımda AdBlock Plus kullanıyorum. Videoda bahsettiğim uygulamayı kullanma şansımız var mı? Cihazım 64 gb CM 11S

3. cemee
    Ice Cream Sandwich Jan 29, 2015

cemee , Jan 29, 2015 :
    Benim icinde cm cok onemli degil. Ben paranoidciyim aslinda ama cikmadi bir turlu yeni versiyon. Cm eskiden daha iyiydi. Hata yoktu. Oneplus versiyonlari biraz can sıkıcı. Kucuk buglar bazen sinir bozuyor. Nightlyler ilerlesin biraz cm 12 kullanmak daha mantikli gibi. Slim, paranoid gibilerde cikarsa biseyler cok iyi olacak. Ben oneplusu bi cesit nexus gibi goruyorum. Diger cogu cinli ureticiye gore avantaji bu bence

srdrgcl likes this.
  4. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015

siranusta , Jan 29, 2015 :
    @mcsememo

üstat kullandığınız romların indirme bağlantılarını paylaşabilirmisiniz?

iunios'u maalesef kendi sitesinde ki download linki çalışmıyor.
    ColorOs'dan biraz korkuyorum o yüzden doğru düzgün indirme bağlantısı bulamadım.
    Miui'da hangi sürümü kullanıyorsunuz?
    CM12 olarak hangi sürümü kullanıyorsunuz?

multi rom'u çift ejderha logosu olan programla mı yüklediniz?

indirme bağlantıları konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

5. bisseven
    Cupcake Jan 29, 2015

bisseven , Jan 29, 2015 :
    Muzik player oneriniz varsa cok guzel olur birde klavyeyi nasil turkce yaparim

6. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015

sana tek bir önerim var,
    ne istiyorsan hiç çekinmeden bu telefona yap :)

7. mehan
    Honeycomb Jan 29, 2015

mehan , Jan 29, 2015 :
    Multieomla hepsini kullanabilmemeiz icin ne yapmaliyiz?
    Hatirladigim kadariyla eskiden cm11s ile coloros kurulmuyodu yada cm12 yanlis da hatirliyor olabilirim :)
    Multiromla normal rom yukler gibi mi yukluyoruz? Cm12 coloros yukledik tekrardan onlari root yapicaz mi?

8. mcsememo
    KitKat Jan 29, 2015

mcsememo , Jan 29, 2015 :
    Color os'un xda gibi sitelerde genelde flashable yani twrp gibi recovery modundan kurulabilir versiyonlari mevcut. Telefondan maksimum verim almak icin bu flashable versiyonlarini kullanmiyorum. Ben fastboot yontemini kullaniyorum. Color os icin de kurulum paketi hazirlamaya basladim, bitince buradan paylasirim.

9. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015

CM12 vs. nasıl kurdunuz? multi rom ile?
    bir de XD forumda kullandığınız romların bağlantılarını paylaşırmısınız?

10. mcsememo
    KitKat Jan 29, 2015

Islemler hemen hemen ayni ama dikkat edilmesi gereken puf noktalari var. @siranusta Bu konuda gorsel bir kurulum rehberi hazirlamaya calisacagim.

mehan likes this.
  11. mcsememo
    KitKat Jan 29, 2015

Xda'daki color os romlarini kullanmiyorum. Kullanmiyorum ama buradan @rikardo1979 'un modded romunu indirip deneyebilirsin. Multirom icin de bu mod kullanilabilir.

mehan and siranusta like this.
  12. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015

kurulum yönergeleri hakkında paylaşım yapacaksanız bekleyeyim.
    örn. Oneplus one Miui,iuni coloros,cyanogen mod, panaroid gibi hem normal hemde multi olarak yüklenme adımlarını görsel bir şekilde anlatabilirseniz çok şahane olur.

serexq likes this.
  13. mcsememo
    KitKat Jan 29, 2015

Zaman buldukca bu konular hakkinda gorsel bir rehber hazirlamayi dusunuyorum.

siranusta likes this.
  14. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015

sana hiç bir tanesin diyen oldu mu ?

eğer dememişlerse ayıp etmişler... :)

MultiRom menager ile miui yüklemeye çalıştım kernel uyumlu değil diyor. önerdiğin bir kernel var mı?
    ve ilgili kerneli nasıl yüklerim?

mcsememo and Adem like this.
  15. mcsememo
    KitKat Jan 29, 2015

Estagfirullah hocam. Multiboot icin Ak kerneli yukleyebilirsin. Kernelin kexec harboot patch ozelligi olsa bile kernel versiyonu ve rom surumlerinin birbiriyle uyumlu olmasi gerekiyor. Aksi halde sorun olur.

16. yunihuni
    Cupcake Jan 29, 2015

yunihuni , Jan 29, 2015 :
    Arkadaşlar çok büyük bir sorun ile karşı karşıya kaldım, umarım yardımcı olabilirsiniz.

Telefonumu alalı 1 ay bile olmadı.
    Ve bu sabah normal bir şekilde işe giderken müziğimi dinliyordum kulaklıkla.

Aradan 2-3 saat sonra tekrar müzik dinlemek için kulaklığı taktım ve müziği açtığımda ses hoparlörden geliyordu.

Hatta biri arayınca ses gene hoparlörden geliyor, her şekilde hoparlöre geliyor.

Dedim her halde tam takamadım, çıkarttım ve tekrar taktım, gene aynı şekilde hoparlörden geliyordu.

Telefonu yeniden başlattım, belki düzelir diye, gene aynı.
    Dalvik Cache vb, hepsini sildim gene düzelmedi,
    Komple kapattım tekrar açtım gene yok.

İnternette yabancı sitelerde araştırdım bir kaç tane çözüm sunmuşlar buna benzer durum yaşayanlara, hepsini denedim gene yok...

Büyük bir ihtimal yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü hiç bir şekilde fiziksel bir zarar gelmedi.

Sadece Wakelock Detector yükledim bu sabah, onun dışında farklı bir şey yapmadım.

Normal Stock rom kullanıyorum. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

17. Adem
    Ice Cream Sandwich Jan 29, 2015

Adem , Jan 29, 2015 :
    Stock rom u tekrar kur hocam istersen 4-5 sayfa geride paylaşıldı videolu ve pratik.

yunihuni likes this.
  18. yunihuni
    Cupcake Jan 29, 2015

yunihuni , Jan 29, 2015 :
    Stock rom kurma dışında bir çözüm olabilecek yöntem varsa paylaşırsanız güzel olur. Eğer kesin bir sonuç çıkmazsa @Adem 'in bahsettiği şekilde tekrar rom kuracağım.

Ayrıca ufak bir not; Telefonum Root'lu, tekrar aynı Rom'u kurmam bütün bilgilerin silinmesine sebep oluyor mu? Yoksa sadece ilk defa Root kilidini açacak olanlar için mi geçerli?

19. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015

mcsememo likes this.
  20. siranusta
    Honeycomb Jan 29, 2015