62
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Uzuner
    Ice Cream Sandwich Feb 3, 2015

Uzuner , Feb 3, 2015 :
    Zaten lolipop ile beraber hepsini kapat kalktı sanırsam

2. acersahibi77
    Jelly Bean Feb 3, 2015

acersahibi77 , Feb 3, 2015 :
    Hocam Google Nexus cihazlarda hiç bir zaman hepsini kapat diye bir seçenek yoktu ama çoğu firma öyle bir kısayol koymayı tercih ediyordu. Yani vanilla android öyle bir seçenek sunmuyordu.

3. Ebu-Muaz
    Honeycomb Feb 4, 2015

Ebu-Muaz , Feb 4, 2015 :
    24 TL verdim Call Recording satın aldım play den. Uğraşamadım.

4. mcsememo
    KitKat Community Expert Feb 4, 2015

mcsememo , Feb 4, 2015 :
    Gule gule kullan. Iyi forumlar.

Last edited: Feb 4, 2015

ol0c0lo likes this.
  5. Mert38
    Donut Feb 4, 2015

Mert38 , Feb 4, 2015 :
    Hayirli Günler Arkadaslar ,
    Mikrofon kalitesi robot sesi gibi cikanlar varmi ? Cok okudum AMA cözüm varmi aceba ?

6. Ebu-Muaz
    Honeycomb Feb 4, 2015

Ebu-Muaz , Feb 4, 2015 :
    İlgin için teşekkür ederim.

7. OnderCatalkaya
    Gingerbread Feb 4, 2015

OnderCatalkaya , Feb 4, 2015 :
    @Uzuner Evet Nexus'larda hiç yoktu. Samsung ve HTC koyuyordu, Samsung'da 5.0 ile hala var mı bilmiyorum ama HTC 5.0 ile hepsini kapat seçeneğini koymamış gördüğüm videolarda.

Heh buna dair Türkçe bir kaynak buldum. Caner çok araştırmacı, başarılı bir arkadaştır. Severek takip ediyorum yazılarını. Hatta Türkçe dilinde takip ettiğim tek kaynak Akıllı Robot blogudur diyebilirim.

Bakın uygulamayı zorla kapatmayla ilgili neler yazmış.
    http://www.akillirobot.com/2015/01/30/surekli-son-uygulamalar-listesini-temizlemekten-vazgecin/

Uzuner likes this.
  8. mcsememo

mcsememo , Feb 4, 2015 :
    Rica ederim hocam. Hayirli gunler. Iyi forumlar.

9. cemee
    Ice Cream Sandwich Feb 4, 2015

10. Alptekin
    Honeycomb Feb 4, 2015

Alptekin , Feb 4, 2015 :
    Arkadaşlar ben opomu aldgmdan beri hicbir rom vb. Yüklemelerde bulunmadim.. bahsettiginiz cm12 filan pek anlamiyorum ama telefonumun en güncel resmi versiyonu olmasini istiyorum.. bunu sadece manuel olarak rom yukleyerek mi yapabilirim yoksa kendi sistem guncellemesine gelir mi

11. Hasanli
    Eclair Feb 4, 2015

12. cemee

cemee , Feb 4, 2015 :
    aman hic bulasma rom islerine:) cok fena bir hastalik
    sistem güncellemesi gelecek kendi kendine, cok yakinda yeni versiyon gelecek;)

Alptekin likes this.
  13. Alptekin
    Honeycomb Feb 4, 2015

Alptekin , Feb 4, 2015 :
    O zaman ben akışına bırakayım :)

14. cemee

cemee , Feb 4, 2015 :
    1 kisiyi kurtarmis olduk böylece:p

serexq and Alptekin like this.
  15. Macahell123
    Cupcake Feb 4, 2015

Macahell123 , Feb 4, 2015 :
    @mcsememo hocam hocam cok ilginc bir durum olustu.hemen anlatayım.

dün bana bir dosya yolladınız bunu twrp den herseyi sil öyle yükle buda son care dediniz.bendede cwm yüklüydü en son.cwm den sizin bana verdiginiz bootloader lock dosyasını flashlamıstım.. dünden beri unlock etmeye calısıyorum ama maalesef telefonu bir türlü unlock edememistim.toolbox hatta sizin program işleme okey diyor ama yinede bootloader kilitli kalıyordum bu gün dedimki bari cwm üzerinden rom falan kurayım.sizin en son verdiginiz cm11s i kurdum yine aynı yerde dondu cihaz.sonra facctory reset wipe cance dalvik falan hepsini yaptım gecende kurmayı deneyipte hem philiz le hemde twrp ile kuramadıgım miui ı denedim odane kuruldu rom.sonradan bekledim acılmasını ve acıldı cihaz dil secimini yaptım ileri ileri dedim. en son biseyi aktive etmem icin wi fi yada sim karttan 3g baglantısı istedi (cihaz takılmadı dikkatinizi çekerim) ama wi fi yi aktif edemiyorum anladıgım kadarı ile bir sorun var o rada romla alakalı belki uygun bir modem dosyası ile halledile bilir.sim de takamıyorum kayıt ettirmedim cihazı su an kapalı oldugu icin,cihaz o ekranda kaldı takılmadı ama ileri gecemiyorum miui ın aktivasyonla alakalı bir muhabbeti yüzünden.

şimdi bu durum ne demek oluyor ne durumdayız ve hala bir umud varmı? bide color os u indirdim cwmden onuda flashlayacagım belki o acılır?

edit: off hocam cihaz kendine cm nin recovery sini geri kurmus. cwm gitti e boot da acılmıyor.. miui da kaldı cihaz :D hey allahım delirecem ya

16. naklov
    Honeycomb Feb 4, 2015

17. siranusta
    Honeycomb Feb 4, 2015

Uzuner, mcsememo and cemee like this.
  18. siranusta
    Honeycomb Feb 4, 2015

siranusta , Feb 4, 2015 :
    Bir kişinin gelişimine engel oldun Cemee :)

Alptekin kur kardeşim romları çatır çutur kur dene boz yap ki gelişesin öğrenesin.

serexq and Alptekin like this.
  19. mcsememo

mcsememo , Feb 4, 2015 :
    @Macahell123

Dun gonderdigim dosya bir xda developerinin yazdigi, tamper flag dahil butun kilitleri acan bir unlocker scripti. Bootloader kilidinin bu script ile acilmasi gerekiyor. Yasadigin problem hakkinda bilgisi olan bir arkadas cevap verecektir. Iyi forumlar.

Macahell123 likes this.
  20. cemee

cemee , Feb 4, 2015 :
    bunu ögrenmesin. baska konularda gelistirsin kendini:) daha yararli seyler ögrensin:)

Alptekin likes this.