63
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mcsememo
    KitKat Feb 14, 2015

mcsememo , Feb 14, 2015 :
    Yasanilan bu sorunlarin ana nedeni kurulan custom romlarin telefonun partitionlarinda biraktigi hasar vs. Bazi fastboot gorevleri OK bazilari da failed ile sonuclaniyor. @asbestroro da ayni uygulamayi kullanarak 44S ve ota'yi yukledi ve problem cikmadi. Bu da gosteriyor ki onceden yuklenilen custom rom ve buna benzer root ayricaliklarini kullanan uygulamalar onemli partitionlarda hasara neden olmus. Burada anlattigim hardbrick cozum yontemiyle telefonu orjinal haline getir. Orjinal halinden kastim root edilmeden onceki hali. Yonga kurulumu ile var olan butun problemler cozulur.

Ebu-Muaz and asbestroro like this.
  2. mcsememo
    KitKat Feb 14, 2015

mcsememo , Feb 14, 2015 :
    Sagol arkadasim, Allah razi olsun. Hepimiz icin Hayirlisi olur insaAllah. :)

3. rockstalone
    Eclair Feb 14, 2015

4. asbestroro
    Honeycomb Feb 14, 2015

asbestroro , Feb 14, 2015 :
    ben telefonumdan çok memnunum hiç bir sorunum yok tıklıyom açılıyor tıklıyom kapanıyor aramalarda bildirim çubuğu düşmüyor kasmıyor donmuyor ısınmıyor ben çok memnun cihazdan sadece güncelleme yüklerken ilk yüklerden root luydu cihaz ozaman sorun yaşadım @mcsememo nun paylaştığı dosya ile baştan aldım herşeyi sorun çözüldü şu anda sıkıntı yok önümüzde güncellemelere bakacağız bu arada güncelleme demişken cm 12 ve oksijen iki side ayrı olarak verilecek ama nasıl olucak bu konuda kesin bir bilgi ve neyin nasıl olcağı hakkında bilgilendirme mesajı yayımlarsanız iyi olur ...

5. fatih_54
    Gingerbread Feb 14, 2015

fatih_54 , Feb 14, 2015 :
    Ya arkadaşlar bu lolipop ne oldu güncelleme gelmeyecek mi oxygen mi ne oda gelmiyor mu ayın 14 ü oldu

6. Ebu-Muaz
    Honeycomb Feb 14, 2015

Ebu-Muaz , Feb 14, 2015 :
    Sanırım gelişmeleri takip etme şansınız olmadı. Oxygen için 12 Şubat tarihi verilmişti ancak kimse bu tarihte yeni sürüm zaten beklemiyordu çünkü gelişmeler buna delalet etti. Sonunda 12 Şubat tarihinde Oxygen takımının kimler olduğu ile ilgili forumda bir bilgi paylaşıldı. Ayrıca bu grup tarafından yeni sürüm ile ilgili çalışmaların devam ettiği, ilk büyük çalışmaları olduğu, her işlem için ayrı sertifikalarla ilgilenilmesi gerektiği, hatasız bir iş çıkarmak için dikkatli hareket ettikleri belirtildi.

Kısacası karın doyuracak bir hareket yok. Beklemeye devam :) [Sabırla]

apakalin likes this.
  7. [email protected]
    Honeycomb Feb 14, 2015

[email protected] , Feb 14, 2015 :
    Bende de aynisi olmustu.. Ben direkt toolkit ile flashladim 44s romunu... Bence hic cmd ile ugrasmayin, direkt toolkit ile flashlayin..

Toolkit ile telefona hakim oluyorsunuz, tek tus ile herseyi yapabiliyorsunuz, bootloader unlock tan tutun root islemine kadar...

sir_opo likes this.
  8. talkan
    Gingerbread Feb 14, 2015

talkan , Feb 14, 2015 :
    helal...

9. mehan
    Honeycomb Feb 14, 2015

mehan , Feb 14, 2015 :
    Oyumuzu verdik. Hayirli olmasi dilegiyle:)
    Bana da güncelleme geldi ama kuramiyorum hatalar aliyorum. @mcsememo arkadasin dedigi gibi sanirim bazi xposed uygulamalari ayarlari bozdu. Yakin zaman da tlf sifirlayip oyle 5Q kurmayi denicem ins o zaman bi sorun cikmaz.

10. Ebu-Muaz
    Honeycomb Feb 14, 2015

Ebu-Muaz , Feb 14, 2015 :
    OPO toolkit de fastboot yöntemini kullanıyor. İşlem basamaklarını, flashlamada yaşanan sorunları ve failed detaylarını cmd ile takip edebildiğimiz için aslolan cmd yine. Neyse uğraştırdı ancak çözdüm. Ben malesef her defasında cmd ile yükleme yapmama rağmen mutlaka dosyalardan birinde failed alıyordum. Toolkit ile belki 15 defa yükleme yapmayı denedim, yemedi. En son, eksikte olsa cmd ile ROM yüklemeyi tamamlayabildim ve cihazı açtım. Daha sonra recovery mode a alıp wipe cache, data temizledim. Sonra Toolkit ile yükleme yaptım. Cihaz temiz kurulum oldu. Güncellemede geldi. Onun ardına bir kez daha wipe çektim. Sonra cmd ile root ve philz recovery yükledim. Bu haliyle full yedek aldım. Şu an cihaz taş gibi. Yalnız benim cihaz her ROM yüklemede yaşadığım bir sorun var wifi ile ilgili. Wifi yi açıyorum, ağa bağlıyorum. Cihaz derin uykuda yarım saat kalınca ekranı açtığımda ağa bağlanıyor ancak rengi turuncu kalıyor. İnternete bağlanmıyor. @mcsememo kardeşimin cmd ile bunuda hallettim. Kendi hazırladığı .exe nin içinde "Modem Kur" başlıklı bir işlem var. Şu an yaşadığım bu sorunda ortadan kalkmış oldu. Böyle sorunsuz kullamaya devam ederim, inşâAllah.

[email protected] likes this.
  11. Erdy232
    Eclair Feb 14, 2015

Erdy232 , Feb 14, 2015 :
    Telefonu alalı olmuştu fakat kullanamamıştım bugün kullanmaya başladım, kilidi açmak için ekrana çift tıklamanın pile bir zararı olur mu?

12. Alptekin
    Honeycomb Feb 14, 2015

Alptekin , Feb 14, 2015 :
    Telefonum arada ir hatallar veriyor 'maalesef' diyip duruyor giciklandim.. Bazen mesajlara giremiyorum bazen kameraya giremiyorum cesitli hatalar aliyorum.. Wipe cash partisyon yapiyorum ama gene hata veriyo anlamadm neden oldugunu.. Bildiriyorum düzelir belki..

13. Alptekin
    Honeycomb Feb 14, 2015

Alptekin , Feb 14, 2015 :
    Ve uygulamalardan bazilarini devre dışı biraktim acaba onlardan olma ihtimali var mi..

14. asbestroro
    Honeycomb Feb 14, 2015

15. asbestroro
    Honeycomb Feb 14, 2015

asbestroro , Feb 14, 2015 :
    arkadaşlar multi rom uyumlu cm12 arıyorum yardımcı olabilirmisiniz bulamadımda ben.

16. klakson123
    Ice Cream Sandwich Feb 14, 2015

klakson123 , Feb 14, 2015 :
    Amazon dan aldığım cevap Türkiye'ye kargo için.

Hello,
    Thank you for contacting us with your inquiry. Unfortunately, we are unable to ship to Turkey at this time.
    In this situation we certainly do apologize for the inconvenience caused. We certainly hope to have better international shipping options available in the future. Please do not hesitate to let us know if you have any further questions or concerns regarding our products.
    Regards,
    Emily Newcomb

Alptekin likes this.
  17. urnekm
    Froyo Feb 14, 2015

18. urnekm
    Froyo Feb 14, 2015

urnekm , Feb 14, 2015 :
    Sanırım gunderemiyorlar

19. klakson123
    Ice Cream Sandwich Feb 14, 2015

20. Hans P.