63
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. asbestroro
    Honeycomb Feb 24, 2015

asbestroro , Feb 24, 2015 :
    birde arkadaşlar affınıza sığınarak birşey danışacağım lütfen kusuruma bakmayın konumuzla alakasız çok farklı birşey

benim modemimde sorun var sürekli resetliyor kendini bende yeni bir modem almak istiyorum ama ne alcağımı bilmiyorum

kablosuz kablolu usb portlu sinyal gücü yüksek yani iyi kaliteli birşey ama uçuk fiyatlı değil aynı telefonlarımız gibi oneplus one gibi kaliteli performanslı ve ucuz olcak varsa öneriniz memnun olurum fiyat aralığım 100tl-200tl

2. mcsememo
    KitKat Feb 24, 2015

mcsememo , Feb 24, 2015 :
    @asbestroro Allah izin verirse ileride bilgilere daha kolay ulasilmasi acisindan thread icinde bastan sona degisiklik yapacagim. Simdilik multirom kurulumu icin on bilgi olmasi acisindan asagidaki linklere bakabilirsin. Hayirli gunler iyi forumlar.

1.2.3

asbestroro, klakson123, mehan and 3 others like this.
  3. cemee
    Ice Cream Sandwich Feb 24, 2015

cemee , Feb 24, 2015 :
    mcsmemmo yetismis imdadina:) ben denemedim bu islerin uzmani siranusta:) takildigin yer olursa elimden geldigince yardim ederim

asbestroro likes this.
  4. naklov
    Honeycomb Feb 24, 2015

naklov , Feb 24, 2015 :
    G.play dan multi romu indirmekle başlayabilirsin sonrası..
    Google da" multi rom android "arama dilini de Türkçe yaparsan bir kaç kaynak var sonucda android tabanlı romlarda komutlar aynı sadece kullanacağın romun oneplusa uygun olanını bulman lazim sonra otg kablo ile usb den atabilirsin yada kendi hafızasına atıp ordan twrp ile flashlaya.bilirsin ama en.iyi.cevabı mcsememo vericektir.

asbestroro likes this.
  5. naklov
    Honeycomb Feb 24, 2015

6. OnderCatalkaya
    Gingerbread Feb 24, 2015

OnderCatalkaya , Feb 24, 2015 :
    @akulata @cemee Açıkçası yazılımla düzeldiğini zannetmiyorum. Normal sim kart kullanan eski HTC Evo'ma micro sim kart takıp çıkartırken pinlerden 2 tanesini biraz içeri doğru eğmiştim ve servis komple 120TL'ye sim yatağını değiştirmişti.
    OPO'da da sim kartı üzerine koyduğumuz aparatın 2 taraftan tırnakları kırıldı, çıkartırken aparat geliyor sim içeride kalıyor devamlı. Sim kartı micro olarak değiştirecekken Bambu kapakla birlikte hem micro hem nano sim kart için aparat geldi. Direkt nano'yu takabiliyorsunuz, bu benim sorunumu çözdü.

Sizin sorunda sadece denk geldiğini düşünüyorum, karşılaşmadım, karşılaşanın deneyimlerini de okumadım açıkçası. Ama hiçbir yazılımın kesin çözüm olacağını sanmıyorum. Bu sadece tahmin elbette. Bence bir şekilde sim yatağını temin edip değiştirmek kökten çözüm, yoksa devamlı bu soruna maruz kalabilirsiniz.

Blisspop ROM kurmak için ise:

Stock 4.4.4 ROM'dan geliniyorsa (Bootloader zaten unlock olarak varsayıyorum);

1- TWRP (2.8.3.0 kurun. 2.8.4.0 veya 2.8.5.0 bende dondu ve kendi kendine restart etti her defasında, önermiyorum) kurulmalı. (Şu an site açılmadığı için link veremedim. OPO için Recovery dosyaları şu linkte bulunuyor.)
    2- Önceki mesajlarda yazdığım gibi Internal storage ve USB OTG hariç hepsini işaretleyip wipe edin.
    3- Blisspop ROM firmware dosyasını flaşlayın.
    4- Blisspop ROM dosyasını flaşlayın.
    5- Gapps paketini flaşlayın. (Blisspop tarafından önerilen Gapps paketi banks'in paketidir)
    6- Opsiyonel olarak root istiyorsanız Supersu root dosyasını flaşlayın. (Linkte en altta)
    7- Cihazı restart edin. Ta daaa!

Color OS'den geliniyorsa: @siranusta ve @mcsememo bu konuya hakim, Color OS kurulurken eğer partition yapıları değiştirilmiyorsa, yukarıdaki kurulum yapılabilir.

Şu ana kadar 2-3 defa Play Store hata verdi. Bunun dışında performans düşüklüğü vb. soruna rastlamadım. Oyunlarda da sıkıntı olmadı.
    Pil ömrü için henüz bir şey söyleyemiyorum, 12 saat oldu şarjdan çıkaralı (dün ROM'u kurduktan sonra çok kurcaladım o yüzden akşamdan itibaren baz alıyorum), 2 saat 20 dk ekran süresi, yarı yarıya 3G ve Wifi kullandım. Ancak 5 GB Spotify'dan veri çektiği için pili sömürdü o yüzden bundan sonraki pil ömrü daha belirleyici olacak benim için. Şu an %53'te.

Zaten her custom rom'da rom'un oturması için birkaç kez şarj olup boşalması tavsiye edilir.
    23 Şubat sürümü çıkmış. Dün kurduğum 19 Şubattı. Değişikliklere göz atıp üzerine flaşlayacağım duruma göre.

Uzuner and naklov like this.
  7. akulata

akulata , Feb 24, 2015 :
    @OnderCatalkaya bahsettigim olay yaklasik bir ay once basima gelmisti ve o gunden sonra bida sorun cikarmamisti taki düne kadar.. Benmde ilk aklıma gelen bir sim kart yuvasi temin etmekti ama tamir ettirecek birini bulamadgm icin vazgectm.. Mersindeki telefoncular opo ya uzaydan gelen bir gok cismi gbi davrandilae cnku :)

8. taka61
    Gingerbread Feb 24, 2015

taka61 , Feb 24, 2015 :
    yok ben baya yumruk attım pes oynaken gol kaçırınca telefona denk geldi :)

akulata and apakalin like this.
  9. apakalin
    Gingerbread Feb 24, 2015

apakalin , Feb 24, 2015 :
    lolipop un geleceği yok sanırım. OxygenOS martta gelicek diye bir beklenti var. umarım bunu gerçekleştirler.lakin bu denli geç kalmaları üzücü bir durum. umarım beklediğimize değer.

10. talkan
    Gingerbread Feb 24, 2015

talkan , Feb 24, 2015 :
    buyur dostum
    TP-LİNK MODEM TD-W8961N 300MBPS

asbestroro likes this.
  11. naklov
    Honeycomb Feb 24, 2015

naklov , Feb 24, 2015 :
    Teşekkürler anlatım için.

OnderCatalkaya likes this.
  12. Ebu-Muaz
    Honeycomb Feb 24, 2015

Ebu-Muaz , Feb 24, 2015 :
    Son bir haftadır telefon görüşmelerimde, karşı taraf sesimin kesik kesik geldiğini söylüyor. Bu durum başıma gelmeden önce çeşitli forumlarda oneplus kullananların bundan şikayet ettiğini hatırlıyorum. Bu durum donanımsal mı yazılımsal mı?

13. fatih_54
    Gingerbread Feb 24, 2015

fatih_54 , Feb 24, 2015 :
    Modeminin Adaptörünü değiş o bozulmuştur öle dene boş yere yeni modem alma bana da öle olmuştu değiştim düzeldi

14. OnderCatalkaya
    Gingerbread Feb 24, 2015

Bu arada bambu kapağım pazar günü geldi. Cidden müthiş. Hissiyatı çok değiştirdi, bambaşka bir telefon gibi geliyor resmen. İmkanı olan herkese tavsiye ederim.
    Photo Feb 23, 9 57 42 AM.jpg

Bir de, Lollipop ile Google Now birkaç tane donanım kontrol imkanı da veriyor. Wifi'ı kapatıp açmak gibi, veya lokasyonu. Tamamını denemedim ama güzel gelişme :) Hele iOS 8.3 beta 2'de Türkçe Siri'nin çıktığını gördükten sonra, Türkçe Google Now da artık gelse diyorum.
    Screenshot_2015-02-23-18-17-53.png

Daha önce var mıydı bilmiyorum, ancak Google Now ile artık Spotify içerisinde dahi sesle arama yaptırabildim. Rastgele denedim. Videosu şurada.

Last edited: Feb 24, 2015

naklov and mcsememo like this.
  15. mcsememo
    KitKat Feb 24, 2015

Hayirli ugurlu olsun hocam. Gule gule kullan. Iyi forumlar.

16. OnderCatalkaya
    Gingerbread Feb 24, 2015

apakalin, naklov and mcsememo like this.
  17. mcsememo
    KitKat Feb 24, 2015

Insallah hocam. :)

18. cemee

cemee , Feb 24, 2015 :
    google now Türkce desteklemiyormuydu zaten?
    su Türkce degil ama bir bak bakalim su programa isine yarar mi?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.RSen.Commandr

19. apakalin
    Gingerbread Feb 24, 2015

Last edited: Feb 24, 2015

20. OnderCatalkaya
    Gingerbread Feb 24, 2015

Şu Chrome'da sitelerin Lollipop & Chrome'a uyumlu olarak adres ve bildirim çubuğunu sitenin temasına göre renklendirmelerine alışmama rağmen halen her gördüğümde hoşuma gidiyor

Screenshot_2015-02-24-22-45-22~01~01~01.png

February 24, 2015 104402 PM GMT+0200~01~01.png

klakson123 and mcsememo like this.