62
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. naklov
    Honeycomb Mar 6, 2015

naklov , Mar 6, 2015 :
    (Bu arada ben kamera sorunu yaşıyorsunuz zannettim tekrar okuyunca fark ettim )

2. ozgurktekin
    Gingerbread Mar 6, 2015

ozgurktekin , Mar 6, 2015 :
    Merhaba,
    Telefonlarımızı takas ettik, OPO ya gözü gibi bakma nöbeti bende artık :)

Uzun süredir Android kullanan birisiyim, unlock, root, ROM flash, firmware kulak dolgunluğum var az buçuk. Üstteki "teşekkürler kendim" kinayeli bir ileti değil de araştırıp buluyorum iletisi aslında umarım yanlış anlamamışsınızdır.

CM12S ile OxygenOS'u heyecanla bekliyorum, Önder beye nazire olsun :p keşke her iki rom'u da aynı anda deneme fırsatımız olsa diye düşünüyorum, çoğumuz gibi :)

Emeği geçen herkese selamlar

Last edited by a moderator: Mar 6, 2015

OnderCatalkaya and cemee like this.
  3. mavisular
    Gingerbread Mar 6, 2015

4. Bilalsen
    Ice Cream Sandwich Mar 6, 2015

mehan, Adem, Mustafa ERKAYA and 4 others like this.
  5. cemee

cemee , Mar 6, 2015 :
    ben anlamadim bu haberi. oneplus zaten neredeyse 1 senedir satista.
    teknoloji marketlerde de mi satisa cikacak demek istiyor.
    tamam tamam yeni ülkelermis bunlar:) sabah sabah biraz gec düsüyor jeton:)

6. apakalin
    Gingerbread Mar 6, 2015

apakalin , Mar 6, 2015 :
    hayırlı cumalar herkese. sabah tekrar düşününce aklıma geldi. x markanın amiral gemilerinden değilde, aynı işi aynı kaliteyle yapan( hatta daha iyisini,) opo almaya karar vermiş ezberlerle değil bilinçle hareket eden insanların platformu burası. yeniden hayırlı cumalar :)

serexq, Alptekin, esc011 and 3 others like this.
  7. mesahin
    Honeycomb Mar 6, 2015

mesahin , Mar 6, 2015 :
    Normalde satista olan ülkelere ek olarak 16 tane daha Avrupa ülkesinde daha satilacak. Onun haberi bu. Ama ne yazikki Turkiye gene yok iclerinde.
    Yani olmamasi normal, burdaki ülkelerin tamami Avrupa gümrük birligi icindeki ülkeler, yani OPO acisindan herhangi bir islem yapilmiyor ülke bazinda. Zaten depolari Ingiltere'de ve ordan yollaycaklar yine, gümrükle ilgili herhangi bir ödeme yada basvuru falan yapilmayacak yani.
    Turkiye bunlarin disinda oldugu icin, epey ugrastirir adamlari ve ayni fiyata satabileceklerini falan zannetmiyorum, bir sürüde vergi falan girecek isin icine o yüzden bulasmiyorlardir dogal olarak.

serexq and cemee like this.
  8. optimusTURK
    Gingerbread Mar 6, 2015

9. berkay0660
    Cupcake Mar 6, 2015

berkay0660 , Mar 6, 2015 :
    merhaba arkadaşlar bnde bu telefonu almak istiyorum ama nasıl satın alabilirim yada************************* Bide telefonun kronik sorunları yada rahatsız edici problemleri varmı telefon hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim.

10. cuska
    Gingerbread Mar 6, 2015

11. naklov
    Honeycomb Mar 6, 2015

intibak, Alptekin and cemee like this.
  12. cemee

cemee , Mar 6, 2015 :
    bugun öyle oldu. anlasilan millet güncelleme muhabbetinden vazgecmis. sorunu olanlar cözmüs yada onunla yasamayi ögrenmis:)

hadi ben bozayim bunu:D en son cm 12 yükledigimde sacma sapan bir ekran parlakligi yönetimi vardi (stock android 5 in begenmedigim bir özelligi bu)
    bu ekran parlakligi bi calisiyordu bir calismiyordu. ekran cogu zaman karanlik kaliyordu. tabiki b 3. parti yazilimla istedigimiz gibi ayarlanabilir ama ben öyle yapmak istemiyorum. son durumu nedir bu olayin?

13. naklov
    Honeycomb Mar 6, 2015

naklov , Mar 6, 2015 :
    Bende de vardı ekran parlak duruyordu sürekli ,telefonu tekrardan balşattım düzeldi.:)

14. cemee

cemee , Mar 6, 2015 :
    ben kapatip acsamda. wipe yapsamda vs. vs hep ayni duruma geliyordu. bazen kisik, bazen cok acik

15. naklov
    Honeycomb Mar 6, 2015

naklov , Mar 6, 2015 :
    Belki yeni güncelleme ile düzelir sizinki 2 gündür onlarda da tık yok acaba oxygen mi geliyor :) yada cm12s :)

16. cemee

cemee , Mar 6, 2015 :
    yok bir süredir cm11s ile takiliyorum ben. cm12den sogumamin nedeni o ekran parlakligi ve sarj olayi (hesapta project volta, sanirsin atla deve:) benim sarjim daha az gidiyordu. cok kötü degildi ama. biraz az)
    güncellemeye heveslenme hic:) bir ihtimal cm12s gelebilir ama umut baglama:D belki M versiyon cikar

17. akincansenol
    Froyo Mar 6, 2015

akincansenol , Mar 6, 2015 :
    Bir süredir yokum arkadaşlar, bir süre daha olmayabilirim.
    Belki de hiç gelmeyebilirim.

Geçtiğimiz akşamlardan birinde Londra'nın göbeği Soho'da bir pubda, bizim kumkapı havasıyla gelip gül satmaya çalışmasına anlam veremediğim adam sağolsun hediye olarak masanın üzerinde durmakta olan OnePlus'ımın karşılığında birde gül bırakarak gitti.

E 10-15 dakika sonra farkettiğimizde soğuk suyu söyledik tabi.

Dikkat edin arkadaşlar, Google Android Device Manager filan işe yaramıyor. Ne polis bu uygulamalaı kullanyor ne de operatör IMEI numarası ile cihazın lokasyonunu sizinle veya polisle paylaşmıyor.

Zaten bu Manager'lar da telefonun son görüldüğü yeri size göstermiyor.

Velhasıl kelam, dikkat, sigorta!

18. cemee

cemee , Mar 6, 2015 :
    gecmis olsun:( ben avast kullaniyorum, herkesede tavsiye ederim. yada baska bir anti theft programi herkes yüklemeli

19. naklov
    Honeycomb Mar 6, 2015

naklov , Mar 6, 2015 :
    Geçmiş olsun üzücü bir durum.

20. akincansenol
    Froyo Mar 6, 2015

akincansenol , Mar 6, 2015 :
    Ne işe yarayabilir diye düşünüyorum, bir sürü theft aplikasyonu var ama lokasyonu bulsan ne olacak, gidip ordaki herkesin cebinden telefonunu çıkarıp bakamıyoruz. Otoritelerde bu aplikasyonlar aracılığı ile gelen bilgileri kullanmıyor. Önemsemiyorlar işin açığı.

Diğer tarafdan zaten cihazı çalan kişi hemen kapattığı için ve yüksek muhtemel de bu cihazları tanıyan bir grup oldukları için açmadan fastboot aracılığı ile sıfırlıyorlar.

Üzgünüm, bu gibi sebepler ile takip programlarını efektif bulmuyorum