62

[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ekaraot Eclair Mar 14, 2015

ekaraot, Mar 14, 2015 :
    WhatsApp için pm.

2. Deepcool Froyo Mar 14, 2015

3. Deepcool Froyo Mar 14, 2015

Alptekin likes this.
  4. Deepcool Froyo Mar 14, 2015

serexq and Alptekin like this.
  5. Alptekin Honeycomb Mar 14, 2015

Alptekin, Mar 14, 2015 :
    Rica ederim.. Yardimlasmak birdayiz hepimiz..

Deepcool likes this.
  6. ozgurktekin Gingerbread Mar 14, 2015

7. Uzuner Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

Uzuner, Mar 14, 2015 :
    WhatsApp'e artık mesajlaşmanın yanı sıra sesli konuşma özelliği de geldi fakat şuan deneme sürümünde tam yaygınlaşmadı, whatsapp call özelliğini aktif eden biri sizi aradığında sizde de aktif olabiliyor

serexq likes this.
  8. mcsememo KitKat Community Expert Mar 14, 2015

mcsememo, Mar 14, 2015 :
    Guncelleme konusunda hicbir firmayi karalamaya gerek yok arkadaslar. Guncelleme konusunda gereksiz mesajlari gizledim. Birilerini kotuleyerek veya kotulemeye calisarak hicbir yere gelinemez. Cm de OnePlus firmasi da kendi alanlarinda profesyonel firmalar. Stock rom'u fastboot yontemiyle benim daha onceden belirttigim sekilde kuranlar hicbir problem yasamaz. Bu net bir bilgi oldugu icin yazdim. Hakaret etmeden de, birilerini kotulemeden, kotulemeye calismadan da mesaj yazilabilir. Kurallara uyan arkadaslari tenzih ederek soyluyorum, bundan sonra bu bolumde sadece bilgiler, tecrubeler ve deneyimler konussun lutfen. Bunun haricinde tekrar hatirlatma yapmayacagim.

cemee likes this.
  9. mcsememo KitKat Community Expert Mar 14, 2015

mcsememo, Mar 14, 2015 :
    OneEasy'i kullanarak 44S'e sorunsuz geri donebilirsin.
    Kurulum oncesinde one easy kurulum ekraninda bulunan adb installer uygulamasini kurduktan sonra komut satirinda fastboot oem unlock komutunu yaz. Telefonun bootloader kiliti acilacak ve tekrar baslayacak. Telefonu tekrar fastboot moduna al ve fastboot oem device-info komutunu yaz. Asagidaki gibi bir sonuc cikiyorsa OneEasy ile sorunsuz kurulum yapilir. Custom rom ve kernel kurulumlari sonrasi bootloader hasar gorebiliyor. fastboot oem unlock komutu calisiyor gozukse de bootloader acilmiyor. Bu nedenle bootloaderin acilip acilmadigini fastboot oem device-info komutuyla test etmemiz gerekiyor.
    3e.jpg

Nasil yedek aldigini ve yedegi geri yuklerken tam olarak ne hatasi aldigini belirtirsen yardimci olmaya calisirim. Twrp icindeyken Guc+ses azaltma butonuna ayni anda basarak ekran goruntusunu cekebilirsin.

asbestroro and Uzuner like this.
  10. Bilalsen Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

11. esc011 Froyo Mar 14, 2015

esc011, Mar 14, 2015 :
    Whatsapp sesli arama için yardımcı olabilecek bir arkadaş , telefonum epey eski 2.3.3 :)
    sürümüWhatsapp en yeni sürümü yüklü işe yarar mı bilmiyorum ama demekte fayda var

12. TamSet Jelly Bean Mar 14, 2015

13. Bilalsen Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

Alptekin likes this.
  14. Hasanli Eclair Mar 14, 2015

Hasanli, Mar 14, 2015 :
    Whatsapp arama aktif olmayan arkadaşlara -
    Önce telefondan whatsappi kaldırın,
    Sonra whatsappın sitesinden (play storedan değil) son sürümü (Version 2.12.7) indirip telefona normal kurun..
    Ve en son bir arkadaşın sizi araması ve sizin çağrıyı 1 kaç saniye kabul etmeniz lazım.. Genelde burda yanlışlık yapılıyor.. Bu arada eski androidlerde (2.x.x) de çalışıyor..
    P.S Bozuk türkcemle anlata bildim umarım..

mehan, c@n, esc011 and 2 others like this.
  15. serexq Gingerbread Mar 14, 2015

serexq, Mar 14, 2015 :
    Senin ve benim Türkçem buradakiler tarafından pek yadirganmaz üzme canını sen taaa te Azerbaycan dan ben Balkanlar'dan ancak bu kadar Türkçe yazabiliriz

mehan, c@n, esc011 and 3 others like this.
  16. cemee Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

cemee, Mar 14, 2015 :
    Burasi karismis bugun iyice guncellemeydi, whatsappti derken... Guncelleme bilerrkte yayinlanmis olabilir. Ki buyuk firma taktigidir bu. Bi yerde piyasaya cikmayan iphone unutulur. yanlislikla guncelleme cikar, web sitesinde yanlislikla satisa cikar gibi... Gercekten yanlislikta olabilir...
    05q guncellemesi su an icin bu telefon icin en uygun yazilimdir. Sarj problemi kesinlikle yoktur. Ama fastboot yontemiyle kurulmali...
    Yeni guncelleme bize dunyayi vermeyecek. Telefonumuz daha fazla hizlanmayacak. Bugun yapabildiginden cok ileriye gitmeyecek. Zaten cok iyi daha ne yapsin atommu parcalasin. Dunden beri lollipop romlar deniyorum. Hicbiri atla deve degil. Biraz daha gorselligi guzel. Bikac yeni ozellik (bunlarin cogu cm11s e de baska uygulamalarla yapilabilir)
    Yeri geldikce hep soyluyorum. Biz android kullanicilari guncelleme takintiliyiz. Pazarlama taktiginden oluyor bu. Yeni telefon, yeni versiyonla gelir. Eskisi eskimistir vs... Yeni guncelleme alinca telefonun eskimedigi gibi bir algi olusuyor.
    Oneplus iyi bir firma. Biraz genclik hatalari yapiyorlar. O kadar olacak. Bunu bilmeden alan varmi bilmiyorum. Baskalarina guvendiler. Soz verdiler tutamadilar... Oneplus two alacaklar sansli olacak. Kahrini biz cektik:)
    Yeni gelecek guncellemeden de bir cok insan memnun olmayacak. Herkesi memnun etmek zaten imkansiz. Umarim en kisa zamanda hatasiz bir guncelleme gelir....
    Bu arada diger telefonlara bakiyorumda, lolipop vermis ama keske vermeseymis diyorum. Bizimki ayarinda diger telefonlar uzerinde yumurta pisirmek mumkun, o kadar isiniyor.
    Kendi zamaninda cikan en iyi telefona sahibiz bence. Fiyati digerleri kadar olsa degeri bilinirdi belki... Benim tek rahatsiz oldugum konu söz verip tutmamalari. Onun disindaki sorunlarin kat kat fazlasi mevcut diger telefonlarda. Takmayin kafaniza arkadaslar. Cm12 nightlyler iyi duruma gelmis. Kurun, baska seyler deneyin, keyfinize bakin arkadaslar....

17. akulata Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

akulata, Mar 14, 2015 :
    @cemee vanir-exodus iyi gbiydi ama pil tuketimi artti gbi yine bilmiyorum bir gun 6 bir gun 4 saat gidiyor.kernel deniyorm falan ama beni yinede acmadi :) pa alpha2 yi denicem birasdan :D olmazsa yarin 05Q...

cemee likes this.
  18. esc011 Froyo Mar 14, 2015

19. cemee Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

cemee, Mar 14, 2015 :
    Bir kac rom yukledim hepsi kisa sure izlenimlerim:
    Exodus: iyi rom sarji pek iyi gidecek gibi gelmedi sildim.
    PA: iyi gibiydi ama cok cok eksikleri var. Denemeyi bile tavsiye etmem. Kisa surede sildim
    Cm12: su anda bunu kullaniyorum sarji da iyi gibi. Ekran parlakligi olayini da cozmusler. Fena degil gunluk kullanima baya uygun

20. akulata Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

akulata, Mar 14, 2015 :
    @cemee @mcsememo benim merak ettigim birsey var? Acaba fastboot yontemiyle kurulan 05Q romumdan gapps uygulamalarini cikarmak mumkun mu? Daha sonradan minimal gapps kurmak istiyorum yani anlicagnz içinde istemedim uygulamalar var onlardan kurtulmak istiyorum.. Root explorer ile sistem dosyalarini kaldiriyorum ama bnm istedgm hix o şekilde uğraşmamak.

birde bugün yayınlanan test sürümünü kurmamı tavsiye edermisiniz yoıksa hiç bulaşmayim mi?

Last edited: Mar 14, 2015