62
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. akulata
    Ice Cream Sandwich Mar 14, 2015

akulata , Mar 14, 2015 :
    @cemee ya benim anlamadığım millet ne yapıyorda 7-8 saat ekran sürelerine ulaşabiliyor..vanir-exodus konusunda bi kullanıcı 05Q romunda 9-10 saat SOT aldığını yazmış hatta screenshot paylaşmıştı..

2. cemee

cemee , Mar 14, 2015 :
    Direkt olarak bildigim bir konu degil. Arastirmam lazim. Belki mcsmemo biliyordur. Ben ihtiyacim olmayani sonradan siliyorum.
    Bugunku surumu yukleme bence. Gerek yok zaten. Cm11s e doneceksen 05q ya dönerdim ben olsam.

3. cemee

cemee , Mar 14, 2015 :
    Bence rekor denemesi gibi biseyler yapiyorlar. Kablosuzu falan kapatip, islemciyi tasarruf modunda kullaniyorlar. Bende video izlersem baya uzun gidiyor mesela. Video cok sarj harcamiyor. Yada birakiyorlar telefonu ekrani kapatmadan duruyor oyle heralde.
    Normal kullanim icin 05q ekran suresi 5-6 saat. Bunu icinde telefon gorusmeleri falanda var, surekli 3g, arada wlan, otomatik ekran parlakligi vs. Normal kullanim iste... Tasarruflu kullanmadim hic. Telefonu kullanmamak gerekiyor zaten tasarruf icin:)

akulata and mcsememo like this.
  4. mcsememo
    KitKat Community Expert Mar 14, 2015

mcsememo , Mar 14, 2015 :
    Bundan daha iyi anlatamazdim. Agzina saglik. :)

@akulata
    9-10 saatlik ekran suresi tek basina bir sey ifade etmez. Daha onceki mesajlarda bir kac uygulama onermistim. Uygulamalar, arama gibi servislerin kullanilma surelerini gosteren uygulamalar bunlar. Butun uygulama ve servislerin kullanim sureleri mevcut degilken 9-10 degil, 20 saat ekran suresi aliyorum denilse bile tek basina bir sey ifade etmiyor.

Herkese iyi pazarlar diliyorum, iyi forumlar.

serexq, akulata and cemee like this.
  5. akulata
    Ice Cream Sandwich Mar 15, 2015

akulata , Mar 15, 2015 :
    @mcsememo ya takıntım süreler değil aslında can skıntısından ne ile uğraşmam meselesi :D peki diğer sorduğum soru için bir cevabıınız varmı ?

6. esc011
    Froyo Mar 15, 2015

esc011 , Mar 15, 2015 :
    @Hasanli gayet güzel ve anlaşılır bir şekilde yazmışsın Türkçen güzel , hiç sorun yok , teşekkürler , benim telde 2.3.3 yüklü denedik ama olmadı
    @akulata yardımcı oldu sağolsun ama aktif olmadı son sürümüde yükeldim sitesinden

akulata likes this.
  7. mcsememo
    KitKat Community Expert Mar 15, 2015

mcsememo , Mar 15, 2015 :
    Bu konuda ucretsiz uygulamalar mevcut. Google play'de bloat diye aratabilirsin. Dunku guncelleme 5q'dan daha stabil. Bir arkadas gelen ota guncellemesini yanlislikla kurmus, gayet basarili diyor. Ben de oyle dusunuyorum. Her guncelleme farkli kategorilerde bir cok iyilestirmeyi barindirir. Kurup kurmama konusunda bir sey diyemem. Test guncellemesi ile asagidaki degisiklikler yapilmis.

* android
    abb7e33 manifest: Default revision for stable/11.0-XNF9X

* kernel/oneplus/msm8974
    5018c4b msm8974-oppo: Adjust persistent RAM address

OnderCatalkaya and akulata like this.
  8. mcsememo
    KitKat Community Expert Mar 15, 2015

mcsememo , Mar 15, 2015 :
    @akulata buradaki mesaj sahibi 10 saat sot'a ulasmis. Ben de 13'e ulasmistim. Ak kernel ve synapse ile cpu governor ile oynayarak farkli sonuclar elde edilebilir ama stabil midir, degildir tabi ki.

akulata likes this.
  9. aaltay
    Eclair Mar 15, 2015

aaltay , Mar 15, 2015 :
    Whatsapp sesli görüşmenın aktif olabilmesi için yardım edebilecek kimse varmı ?

10. asbestroro
    Honeycomb Mar 15, 2015

asbestroro , Mar 15, 2015 :
    one easy dediğin şekilde geri dönüş yaptım sıra twrp yedekleme konusu onuda yaptığımda bilgilendireceğim

11. asbestroro
    Honeycomb Mar 15, 2015

12. Hasanli
    Eclair Mar 15, 2015

Hasanli , Mar 15, 2015 :
    Bende eski bir samsung var android 2.3.6 (Gingerbread ) whatsapp call aktif ve kullanıyorum.. Bana özelden numaranı yaz bi de biz deneyelim..

13. esc011
    Froyo Mar 15, 2015

14. tuncoglu
    Froyo Mar 15, 2015

tuncoglu , Mar 15, 2015 :
    Eğer unresolved issues listesine bakarsanız, geriye 1 tane blocking ve 6 tane major issue kaldığını göreceksiniz.

https://jira.cyanogenmod.org/plugin...= Unresolved ORDER BY priority DESC, key DESC

Sonrakiler normal veya minor buglar. Bazıları tamamen cyanogenmod yazılım sorunu ama touchscreen sorunu daha çok düşük kaliteli Digitizer ile ilgili gibi görünüyor. Yani özetle, fiyat kalite performansı, görünmeyen bazı kalemlerde o kadar iyi değilmiş, Stable sürüm hala çıkmaması da sadece cyanogenmod veya sadece oneplus ekibinin kabahati değil, ikisinin bir toplamı gibi hatta Google'in da aosp kodunu daha neredeyse Alpha test aşamasında launch etmesiyle iyice arttı gecikme süresi.

Test eden pek çok kişi 5.1 sürümünün memory leak ve battery life sorunlarını iyilestirmedigini yazıyor bir kaç gündür. Yani beklentilerimizi çok yüksek tutmak için malesef yeterince gösterge yok hem stabilite hem de güncelleme tarihi açısından.

Ebu-Muaz likes this.
  15. cemee

cemee , Mar 15, 2015 :
    Cyanogenmodun hala bir M surum cikaramamis olmasi zaten lollipop isini kiviramdaigini gosteriyor. Googleinda payi var bunda dogru.
    Opoyu ele alirsak. Ekran ve digitizer birbirine yapisiktir. Jdi bu sekilde uretiyor. Baska ekran dugitizer ikilisi kullanilabilirdi. Ama boyle de cok kotu degil. Hicbir telefon mukemmel degil. Hatta bakarsan oneplus hakkinda daha az kronik diye tabir edilebilecek sikayet vardir. Bir taneside gecen konustugumuz mikrofon hatasidir mesela. 3mikrofonla duzgun video kaydi yapamiyor.
    Fiyat konusunda bugun bir iphone, samsung kac paraya malediliyor acaba.biz opo alirken distirbitore, elektronik marketlere para odemiyoruz. Reklama para odemiyoruz. Aslinda diger telefonlarda ayni para ama ara ucretler arti isim, fiyati 2katina cikariyor. Yani opo ucuz degil aslinda.
    Cikacak olan guncelleme cok stabil bile olsa bircok insan zaten sirun yasayacak. Ayni 05q gibi. Bence yazilim cok iyi ama bir cok insan sarji gitmiyor demis. Bir kismi reset atiyor demis vs. Bende neden olmadi bunlar. Demekki yazilimda degil hata, yukleyende...
    Ote yandan ayni zamanda firmanin, yuklemeyi beceremeyecek insani dusunmesi lazim guncelleme verirken.
    Ama herhangi bir sorun oldugunda oneplus yazilimini onarmak icin elinden geleni yapiyor. Hicbir kodu esirgemiyor. Root, rom yuklemek garantiyi bozmuyor. Baska firmalar lutfen servise getirin. Bir miktar para sıkışmış icine diyor... Rootlu olupta bozulsa garanti disi birakiyor...

apakalin, asbestroro, akulata and 3 others like this.
  16. emriye
    Froyo Mar 15, 2015

emriye , Mar 15, 2015 :
    Çok güzel noktalara değinmişsiniz çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz ancak yazılmı yükleyemeyen açıklamanıza katılamayacağım her güncellemeyi ota ile alıp root etmediği halde sorun yaşayan adam neyi yükleyememiş ya da becerememiş oluyor anlamadım.

klakson123 and Uzuner like this.
  17. webpagina

webpagina , Mar 15, 2015 :
    Olay Cm ile aralari acildikdan sonra duzelmemesi ve kendileri rom yapmasi, CM ise bi kac telefon fabrikalariyla anlasim onlarada surum hazirlamasi bu yuzden guncelleme gecikmesi yasanir, ONEPLUS kendini kendi romuyla kurtarmaya calisiyor onlarda farkinda bazi sozlerin yerine gelmemesi ve cogu insanin sikayetci olmasi ama suan ellerinden bukadar geliyor.

cemee likes this.
  18. cemee

cemee , Mar 15, 2015 :
    O cumlemin bir sonraki cumlesinde bunun olmamasi gerektigi yaziyor zaten. Gelen yazilimda hata yok. Temiz yukleyince sorun cikmiyor. Eski sistemin uzerine kurunca, eski uygulama kalintilari yeni sisteme etki ediyor ve bu tip sorunlar yasaniyor. Cm recoveryde wipe secenekleri var. Root gerekmeksizin yapilabilir. Sorun yasayanlarin ne kadari bunu denemistir acaba. Forumda biz yardimci oluyoruz ki en cok yardimlasilan forumlardan biri oneplus forumlaridir. Ticket acarsan oneplustan yardimci oluyorlar. Bu sorunlar sadece bizde degil, herkeste var, telefonda, bilgisayarda, guncelleme alan herseyde var. Bazen duzgun olmuyor. Onceki bizim yukledigimiz seylerden kaynaklaniyor. Wipe ya da fabrika ayarlari gerekiyor. Dedigim gibi boyle olmamali ama gunumuzde boyle malesef. Yanlis anlasilmasin ben oneplusa sahip oldugum icin bunlari soylemiyorum. Oneplus bana parada vermiyor. Neyse onu soyluyorum.
    Herkes teknolojik bilgiye sahip olmak zorunda da degil. Bunuda anliyorum. Ama facebooku deli gibi kullanabilen nesilden de bir sorunu oldugunda direkt sikayet yerine bi google aramasi yapmasini beklerim

19. asbestroro
    Honeycomb Mar 15, 2015

asbestroro , Mar 15, 2015 :
    @cemee ye katılıyorum ben misal fazla anlayan bir insan değilim ilk zamanlar telefonla alakalı şikayetlerim oldu tahmin yürüttüm yazılımsal diye ve sağolsunlar forumdaki arkadaşlarımız şimdi tek tek yazamayacağım hepsi yardımcı oldular bıkmadan usanmadan ben geçmişte hatırlamıyorum firmadan şikayetci olduğumu en fazla güncelleme geçikmiştir diye söylenmişimdir güncelleme merakıda farklı bir şey göreceğim diye daha sonra forumdaki arkadaşlarımdan farklı rom lar yüklemeyi daha ileri multi rom u öğrendim ve bendeki güncelleme merakı kayboldu ayrıca foruma ilk katıldığım zamanlarda telefonla alakalı bahsedilen sorunların 5 de 1 bende vardı yada yokdu ve sorunlar anladığım kadarı ile yazılımsal ve çözüle bilecek şeyler ve yine bana ait senaryo cm ile opo arasında çıkan anlaşmazlık sonucu güncelleme sallandı cm tarafından opo da bunu fark etti kendine rom yapmaya çalışıyor ve bir şekilde verdiği sözü geçte olsa yerine getirmenin telaşında ayrıca bu fiziki özelliklere sahip bir cihazı türkiyede 2000 tl civarında belki daha yüksek fiyatlar alabilirdik fakat bana kargo ve pasaport kaydı falan 950 tl ye geldi 15 euro kargo 135 tl pasaport onları çıkarsak daha ucuz neyse uzatmayayım opo benim firmam değil cm benim yazılımcı grubum değil kimseyi savunduğum yok sadece kendinizi kasmanızın stres e sokmanızın manası olmadığını anlatmaya çalışıyorum şöyleki örnek vereceğim bazı arkadaşlar coloros da telefonlarının ısındıkları dile getiriyor benim öyle bir problemim olmadı ve güzel rom güncelleme yayımlana kadar kullanacağım sanırım yakın zamandada @mcsememo coloros la alakalı çalışmasını paylaşacaktır bize daha önce @siranusta paylaşmıştı

yani güzel bir ortam güzel bir sohbet var forumda ben güncellemeden ötürü canımı sıkmıyorum elbet gelecektir ha bir hafta önce ha bir hafta sonra lütfen sizde sıkmayın tatlı canınızı

iyi geceler :)

cemee likes this.
  20. acersahibi77
    Jelly Bean Mar 15, 2015

acersahibi77 , Mar 15, 2015 :
    Hocam ben 05q güncellemesini kurduktan sonra wipe yaptımda ne oldu. :)
    Kayıtlı telefonlar uçtu Allahtan yedeği vardı. Bütün fotoğraflarım ve videolarım uçtu maalesef hiç yedeklememiştim. Telefonlar uçtuktan sonra aklıma da gelmişti her şeyi yedeklemek ama maalesef bu aralar çok yoğundum ve yapamadım.
    Keşke daha önce yedekleseniz diyceksiniz ama yapmadım. Kullandığınız ürün güven vermeli sonuçta. Ha başka telefonlarda da olmaz mı olur. Burda koskoca Google Lollipop'u daha doğru dürüst bir şekilde sunamadı.
    Sonuçta CM teknolojiyle çok haşır neşir olanların kullandığı bir ROM ama ticari bir ürüne bunu ana yazılım olarak koyduğunuzda daha tutarlı olması gerektiğini düşünüyorum...
    Her şeye rağmen çok güzel bir telefon ama maalesef bundan sonra asıl telefonum olarak güvebileceğim bir telefon değil. Bayağı bir zamandır yedek bir telefon almayı düşünüyordum, artık şart oldu benim için. İşim gereği bayağı bir telefon görüşmem oluyor. Bazı dosyaları telefonda tutuyorum ve gün içerisinde birşeyler uçup gittiğinde onları tekrar yüklemek gibi ne lüksüm ne de vaktim var.
    Bu tarz işler daha çok siz genç arkadaşlarım içinmiş ben onu anladım. :)
    Telefonu kesinlikle kullanmaya devam edeceğim... Hayatımda ilk kez birşey kazanmışlığım var o da bu telefon. Ben onu burada bir yarışmada kazanmıştım. Bir nevi gönül bağım var.