62
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. cemee
    Ice Cream Sandwich Mar 17, 2015

cemee , Mar 17, 2015 :
    flash forwardi izle güzel dizi:D bi kac bölümden sonra kaldirdilar galiba ama...:)
    cm12 den memnunum yeni güncelleme gelene kadar pek degistirmeyede niyetim yok. ilk önemli olan sarji benim icin, cm11s lerden daha iyi gibi sarji. ekran parlakligi yönetimi iyilestirilmis (hala mükemmel degil). hala yalniz 3g yi secemiyorum ama 3g daha iyi cekiyor (yeni baz istasyon kurdularsa bilemem:) ) (ekran parlakligi ve 3g olayi cm nin hatasi degil, lollipopla alakali) cm12, cm11s e göre daha seri calisiyor. simdilik durumlar böyle:)

c@n, naklov and akulata like this.
  2. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    simdi haberler:) :
    -google 5.1 ile cözemedigi ram problemini 5.1.1 ile cözmüs. daha cikmadi piyasaya...
    -sesli asistanlarin bence en iyisi olan, microsoftun "cortana"si, yakinda android ve ios icinde yayinlanacakmis.

3. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    bir de sormak istedigim bisey var arkadaslar:
    daha önceki android telefonlarimda haftalik alarm kurunca bazi sabahlar calmiyordu, bu nedenle her aksam alarmlari kapatip acarim, aliskanlik olmus. o yüzden oneplusta bu sorun varmi yokmu bilemiyorum.
    bugun esimin telefonu calmadi (lg g3 rootsuz, engelleyecek program yok icinde) bu problemle daha önce karsilasan var mi (oneplus veya baska telefonda)? cözümünü bilen varmi?

4. siranusta
    Honeycomb Mar 17, 2015

siranusta , Mar 17, 2015 :
    ha anladım, o yüklediğin colorOs sürümü multirom'a uygun olmayabilir. hangi sürüm uygun dersen henüz ben onu tam olarak öğrenebilmiş değilim.

asbestroro likes this.
  5. siranusta
    Honeycomb Mar 17, 2015

siranusta , Mar 17, 2015 :
    Alarm'ı hafta içi çalacak şekilde ayarlamış olmayasın :)
    özellikle pazar günü çalmasın diye haftanın 5 yada 6 gününü seçip pazar gününü boş bırakmış olabilir misin?
    :)

6. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    yok bu öyle bir sorun degil:) sesi falan acik, ayarlar dogru. ama sanirim saat duruyor, sanki taskkiller ile durdurmus ve calismasina izin vermiyormus gibi. ama taskkiller falan yüklü degil. telefon yeni zaten 1 ay olmadi alali. cakisacak programda yok icinde.

7. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 17, 2015

Ebu-Muaz , Mar 17, 2015 :
    Cihaza yeniden yükleme yapıldı mı hiç hocam? Genelde böyle şeyler rom yüklemelerinde yaşıyorum.

Hatta şuna kanaat ettim, cihazımda geçenlerde bir virüs vakası yaşamıştım, hatırlarsın. Web'de browser ile gezerken farklı sayfalara yönlendiriliyordum istemim dışında. İki defa hiçbirşeye dokunmadan telefon hafızasında yüklü olan 5Q yu recovery ile yükledim. Düzelmedi. Full wipe + factory reset yaptım. 5Q yükleyerek kullanmaya başladım cihazı. Daha önceki sorunlarımda ortadan kalktı. Mesela bizim moderatör arkadaşın 44S i yüklemiştim onun yöntemi ile. Üzerine ota dan 5Q yu aldım. Bildirim çubuğuna çift tıklama ile ekranı kapatma çalışmıyordu. Bazı uygulama ve sistem çalışanlarında durduruldu hatası alıyordum. Bunların hiçbiri yukarı anlattığım şekilde yaptığım işlemden sonra karşıma çıkmadı. İnanılmaz memnunum şu an. Hatta ne güncelleme arıyorum ne de rom peşine düşüyorum. Gayet stabil herşey.

Bir nevi bunca şeyi sizin bir mesajınıza atfen yazdım; aslında sorun sürümde değil bizlerin yükleme esnasında yaptığımız hatalarda. Bir arkadaş şöyle demişti: "Kardeşim ben orjinal sürüm yüklüyorum sorun çıkıyor başkası yüklüyor aynı sürümü sorun çıkmıyor."

Bende kendi tecrübe ettiğim durumdan hareketle, hiç kasmaya gerek yok kendimizi, hatasız iş yapıyoruz diyerek gururlanmakta anlamsız. Hata mutlaka adımları takip ederken bizde. Ha bu cihaza rom yüklemek bilmem ne diğer işlemler bu kadar zor mu? Zor ya da değil. Uğraşmak istemeyen için bu en güzeli bu cihazı olduğu hal üzere kullanmak. Zaten ram, işlemci batarya kapasitesi olarak yeterli bir cihaz. Görsel değişiklikler, yazılımsal geliştirmeler isteyen arkadaşlarda cihaz üzerinde oynama yapacaklar ise, önce bilgilerini artırsınlar. Temel bazı konulara hakim olduktan sonra bu işlere girişsinler.

Burada sözlerim kesinlikle cihaza müdahale etmediği halde sorun yaşayanlara değil. Cihazda sorun yokken bir arayışa girip cihazı kullanılmaz duruma getiren sonrada telefondan firmaya kadar herkese sayanlara :)

akulata and cemee like this.
  8. akulata

akulata , Mar 17, 2015 :
    @cemee peki gunluk güncellemeleri yapiyormusun? Cnku surekli guncellemeleri yapinca sanki stabilite ve sarja olumsuz etkisi oluyor gbi gelmisti bana yada sen bu tür bir durumla karsilastin mi?

ozgurktekin likes this.
  9. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    üsenmeden yazmssin tesekkür ederim:) her söyledigine katiliyorum. cihaz rootsuz, abuk sabuk programlar yüklenmemis oldugunda, güncelleme ile herseyin dagilmasi kötü bir olay. ama maalesef böyle... normal bir program bile güncellemede sorun cikmasina neden olabiliyor. bak cözüm geldi aklima:) güncellemeyi yüklemeden telefonu fabrika ayarlarina döndürüp, sonra günccelleme yapilirsa tahminimce hicbir sorun olmaz. (herseyi tekrar yüklemek gerekecek ama hergün güncelleme gelmiyor sonucta) (rootsuz cihazlar icin konusuyorum)
    benim sorunuma gelince, telefon g3 rootsuz, ilk acar acmaz güncellemeyi aldi (5.0). fabrika ayarlarina döndürdüm daha sonra. ben bu sorunu taa android 2.3 ten beri biliyorum ve her telefonda da karsilastim bu sorunla (oneplusta denemedim). az arastirdim htc ve samsung kullanicilarida sikayet etmis. cözüm sunan pek yok ya da aklima yatmayan cözümler... o yüzden her gece yatmadan alarmlari kapatip acarim. yoksa bi kac gün normal calisiyor. sonra bir sabah hic calmiyor...
    neyse sanirim cözümü her gece alarmlari kapatip acmak.

10. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    yapmiyorum, siddetle karsiyim:) hergün güncelleme mi olur:) zaten yeni sürüme gecerken "android yeni sürüme geciriliyor" kismi öldürüyor beni ve art oldugu icin daha yavas yüklüyor... sarji bilmiyorumda stabiliteye etki ediyor. her gün changelog u okuyorum. aklima yatan bir yenilik, düzeltme falan olmussa yapiyorum;)

akulata likes this.
  11. ozgurktekin
    Gingerbread Mar 17, 2015

ozgurktekin , Mar 17, 2015 :
    15 ve 16 mart güncellemeleri inanılmaz şarj yiyor. Akıyor resmen, sabah şarjdan alıyorum 2-3 dakika kurcalayıp çantama atıp işe gidiyorum. Şarj %86'ya inmiş (8:45-09:00) gibi dün mesela 14:00 gibi şarjım %20'ye düştü.. Umarım stabil sürümde bunun önüne geçerler.. Bu arada OxygenOS ile ilgili hiçbir sızıntı yok galiba di mi? Pure Android (Nexus&Gpe) gibi olacak galiba.. Peki OxygenOS'un Alpha'sı Beta'sı vs çıkmadı mı? Nasıl test ediyorlar acaba

12. ozgurktekin
    Gingerbread Mar 17, 2015

ozgurktekin , Mar 17, 2015 :
    Changelog'a ben de bakıyorum :D bir sonraki güncelleme, bir önceki güncellemenin yeniliklerini de içeriyor sanırım di mi? Yani diyelim ben 12 Mart güncellemesini yaptım ama 13-14-15 vs atladım 18 mart güncellemesini yaptım, 18 mart güncellemesi, önceki yenilikleri içeriyor olması lazım mantık olarak :D Öyledir di mi

akulata likes this.
  13. akulata

akulata , Mar 17, 2015 :
    @cemee simdilik sızıntı surum+AK kernel ile devam edeyim bir iki gun daha.. Zaten yakin zamanda guncelleme gelcek gbi degil.. Sorun olursa cm12 ye gecis yaparim

cemee likes this.
  14. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    :) iyiki 16 mart i yüklelemisim:) belki de demin dedgimiz olaydandir, stabilite bozuluyor iste o da sarja etki ediyordur. güncellemeleri atlayabilirsin son sürüm hepsini iceriyor.

15. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    unutmusum yazmayi. oxygen icin gereksiz seylerden arinmis bir sürüm demislerdi. tahminim pure android + alistigimiz özellikler ile gelecek. cyanogenmod gibi bir nevi...
    testi kendileri yapiyorlarmis, alpha falan yok, direkt olarak final gelecek...
    gerci bi ara bi ön izleme sürümü gibi bisey yayinlamislardi diye hatirliyorum

16. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    bir de unutmadan cm 12ile apex launcher kullaniyorum. kendi launcheri ve google now launcher biraz lag li calisiyor.

17. cuska
    Gingerbread Mar 17, 2015

cuska , Mar 17, 2015 :
    Arkadaşlar İngiltere üzerinden euro ile alma seçeneği yok mu acaba?

18. asbestroro
    Honeycomb Mar 17, 2015

asbestroro , Mar 17, 2015 :
    daha önceki kurduğum sürüm 2.0.5beta sürümü

19. Mustafa ERKAYA
    Froyo Mar 17, 2015

Mustafa ERKAYA , Mar 17, 2015 :
    --------------------
    Alakanızdan dolayı teşekkür ederim, biraz geç oldu ama k.b.
    1. aşamayı hallettim " Driver'ı tanıttım ve makina telefonumu A0001 olarak tanıdı.
    yalnız 2. aşamada takıldım şu an, onuda bu mesajı yaparken hallettim. ilginizden dolayı tekrar teşekkür ederim.
    Tekrarını söylemekten gurur duyduğum mesajım. Bu siteyi ve içerisindekileri seviyorum.

c@n, Ebu-Muaz, mcsememo and 5 others like this.
  20. cemee

cemee , Mar 17, 2015 :
    zannetmem. kur farki eskiden bu kadar degildi. simdi baya fark olmus. 75€ fark var. paris te tanidik falan varsa o alsin, metroyla gidersin:) hem pariside gezmis olursun. gerci ne kadardir metro fiyati, sen Londradamisin orasi ayri konu:)

akulata likes this.