62
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. asbestroro
    Honeycomb Mar 18, 2015

Adem likes this.
  2. mehan
    Honeycomb Mar 18, 2015

3. c@n
    Honeycomb Mar 18, 2015

c@n , Mar 18, 2015 :
    Bekledik ama sonuna geldik.. Merak ettiğim Oxygen OS nasıl olacak? Eğer güzel olur ise neden olmasın derim. CM'nin saçmalıklarından kurtulmuş oluruz..

4. naklov
    Honeycomb Mar 18, 2015

naklov , Mar 18, 2015 :
    Arkadaşlar selam, Titanium backup ile uygulamaların yedeklerini aldım sonra update.zip olarak bir dosya oluşturdum sonra o dosyayı harici SD karta yükledim sorum şu :) uygulamalara ihtiyacım olduğunda update.zip dosyasını rom flashlar gibi Twrp yada Philz Recovery ile flaslamak yeterlimi?

5. esc011
    Froyo Mar 18, 2015

esc011 , Mar 18, 2015 :
    Evet Fark eden oldumu bilmiyorum. Daha önce yazan olduysa kusura bakmayın özür.

https://oneplus.net/blog/2015/03/euro-pricing-changes/

adreste bahsettiği kadarı ile 25 Mart'ta ( Euro ) ile Avrupa Satış Fiyatlarına Zam geliyormuş

16GB Silk White – €299 = 831,318483 Türk Lirası

64GB Sandstone Black – €349 = 970,334952 Türk Lirası

fiyatlar bu şekilde güncellenecekmiş, Türk lirasına ben çevirdim site ile alakası yoktur

kötü bir haber verdim diye bana kızmayın az önce tesadüf gördüm bu açıklamayı.

Adem and cemee like this.
  6. cemee
    Ice Cream Sandwich Mar 18, 2015

cemee , Mar 18, 2015 :
    iyi olmus söylemen. belki almak isteyipte erteleyen varsa zam gelmeden alir. dolar acayip yükselise gecti... daha önce bütün kurlari birbirine cevirince ayni para yapiyordu, simdi baya fark var aralarrinda

7. Adem

Adem , Mar 18, 2015 :
    Teşekkürler hocam bende ay sonuna bir tane daha alayım diyordum o zaman 25 inden önce almak lazım bariz yükselmiş fiyatı.

8. optimusTURK
    Gingerbread Mar 18, 2015

optimusTURK , Mar 18, 2015 :
    Hocam kaç tane oponuz var? :)

Adem likes this.
  9. Adem

Adem , Mar 18, 2015 :
    Arkadaşlar bana bugün Oneplus tan gelen bir mail anlayamadım hayrına biri tercüme ederse sevinirim :)

Hey,
    Knock knock!

Hope you’ve received your new Oneplus One!

Oneplus just came back from a long vocation, the Chinese Spring Festival!

In order to minimize the delay of your replacement process, we decided to dispatch your replacement unit in advance, in February. Therefore, at this moment, Oneplus needs your support to finish the rest part of replacement process ;)

We’d like to offer you 2 options:

1) You can choose to ship the defect unit back to the nearest warehouse by yourself; 2) We can arrange free pick-up service for you!

A clear instruction will be sent out to you once you decide which way to go. Please do let us know your decision by directly replying this email :p

NEVER SETTLE
    OnePlus Support
    OnePlus Global

10. Adem

Adem , Mar 18, 2015 :
    İki tane var hocam üçüncüyü alacağım ama onu biradere :)

11. optimusTURK
    Gingerbread Mar 18, 2015

optimusTURK , Mar 18, 2015 :
    Dostum sizin daha önceden bir değişim durumunuz olmuş opo ile, diyorlar ki kusurlu ürünü bize ya kendiniz gönderin, ya da biz sizden ücretsiz olarak aldıralım. Sizden yanıt bekliyorlar.

12. siranusta
    Honeycomb Mar 18, 2015

siranusta , Mar 18, 2015 :
    Dokunmadan kontrol
    Çifte ekran (ekranı bölme)
    Ters çevirince sessize alma
    Kulağa götürünce cevaplama
    Okuma modu
    Geliştirilebilir Kapalı ekran kontrolleri

Cm12 veya Oxygen os bana bunları yada bir kısmını vermeyecek basitleştirilmiş kullanım ve pil performansı sağlamayacak ise geçiş yapmam için yeterli sebep oluşmamış olacak.

13. esc011
    Froyo Mar 18, 2015

cemee likes this.
  14. esc011
    Froyo Mar 18, 2015

esc011 , Mar 18, 2015 :
    @siranusta Sen Telefonuna güzel romlar yüklemiştin hala aynı ROM'u kullanmaya devam ediyormusun sorun varmı ? gerçi henüz telefonum yok ama merak ediyorum böyle şeyleri senin anlatmış olduğun özellikler çok hoşuma gitti açıkçası imrendim :)

15. esc011
    Froyo Mar 18, 2015

esc011 , Mar 18, 2015 :
    Orjinal ROM kullanan arkadaşlar , telefonda her hangi bir sorunu olan var mı ? takılma , rehber vs vs

Bir sorun yaşamıyorum, henüz Telefonum yok , tanıdıkların türkiye ye gelme ihtimali henüz belli olmadığından bir süreliğine telefonu alamıyacağım gibi görünüyor.
    25 inde Zamlanıyor da üstelik iyice kararsız kaldım.

16. Adem

Adem , Mar 18, 2015 :
    Ben kullanıyorum hocam şimdilik bir sıkıntısını görmedim çok şükür bir kaç bug dışında.

17. cemee

cemee , Mar 18, 2015 :
    umarim dedigin özellikler olur yeni romda. gerci daha önce sade bir rom geleceginin sinyalini vermislerdi...
    bu arada bu özellikler gelirse insallah diger telefonlardaki gibi kullanissiz olarak gelmez...
    mesela dokunmadan kontrol: sadece fotograf ve web sayfasi yönetmekten ziyade daha cok fonksiyon sunmali. telefon eldeyken fotografi havadan degistirmek gerip oluyor:) bu özellik telefonu gerkecten kontrol edebilmeli. misal ellerim kirliyken dokunmadan gerekli programlari acabilmeli. hatta ses destegi olmali
    cifte ekran: 3-5 uygulama degil her uygulamayi desteklemeli. oyunlar zor olurda, hafif programlari acabilsek keske bu sekilde.
    ters cevirince sessiz: olsa iyi olur gercekten. arama geldiginde ses tusuna basinca sessize geciyor gerci...
    kulaga götürünce cevaplama: ben kullanmam ama kullanan olur illaki
    okuma modu: chromda var bu özellik ama biraz derinde. aktiflestirmek gerekiyor.
    gelistirilebilir kapali ekran kontrolleri: en cok istedigim özellik bu. ama en azindan bunlara program baslatma ve lg deki gibi bir knock code özelligi eklenmeli

ve en önemlisi: sacma sapan hatalari olmamali ve pil süresi kesinlikle kisalmamali

bu özelliklerin bir kismi program, xposed ile falan yapiliyor ama romu yormadan,roma entegre olsa cok güzel olur.

18. esc011
    Froyo Mar 18, 2015

esc011 , Mar 18, 2015 :
    Bilgi için teşekkür ederim , inşallah böyle devam eder, iyi günlerde kullanın , bir kaç bug derken nedir bunlar , önemli sorunlar mı?

19. cemee

cemee , Mar 18, 2015 :
    chrome icin okuma modu nasil aktiflestirilir:

chromda adres cubuguna "chrome://flags" yazilir
    sonra 3 noktadan sayfada bul secilir, buraya "reader" yazilir
    gelen kisimda (okuyucu modunu etkinlestir arac cubugu simgesi) etkinlestire basilir ve chrome yeniden baslatilir. artik destekleyen sayfalarda, adres cubugunun yaninda okuma modu isareti vardir:)
    bu sayfa altindaki diger özellikler pek fazla kurcalanmaz. sonra ne yapacagim diye sorulmaz:)
    saka bi yana nasil olsa kurcalayacak simdi herkes. dikkatli olun:)

20. naklov
    Honeycomb Mar 18, 2015

naklov , Mar 18, 2015 :
    Bilgisi olan var mi?