62
[CLOSED] Genel Konuşma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. siranusta
    Honeycomb Mar 24, 2015

siranusta , Mar 24, 2015 :
    örn. Bios'a şifre koyduğunda sıfırlamak için anakart üzerinde ki pili çıkartıyorsun vs.vs. uğraşıyorsun.
    buna benzer bir şey yapılabilir.
    Recovery mod'u bios olarak görüp o şekilde şekillendirilebilir :)
    vs.vs.vs.vs.vs.vs.vs.vs. ah bir koder olacaktım ki ......

cemee likes this.
  2. cemee
    Ice Cream Sandwich Mar 24, 2015

cemee , Mar 24, 2015 :
    bende yanlis meslek secmisim kader utansin:)
    simdi adb mod kapali olsa fastboottan islem yapiliyormu emin degilim. gerci yapilmiyor bile olsa opo yu hardbrick modu ile yine sifirlayabiliriz sanirim bu sekilde ama bunu bilmeyen biri ugrasir baya bi...

3. cemee

cemee , Mar 24, 2015 :
    bu arada hatirlatalim, oneplus one fiyatlari artiyor (dolardaki artis kurlara yansiyor). almayi düsünen, erteleyen varsa bugun hem davetiyesiz hem eski fiyatlar gecerli

4. Bilalsen

5. cemee

cemee , Mar 24, 2015 :
    bazi ülkelerde satisa cikti. ciktigi gibi tükendi

bkamber likes this.
  6. Bulky
    Cupcake Mar 24, 2015

Bulky , Mar 24, 2015 :
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben de bugün beyaz 64GB telefonuma kavuştum.
    Telefonu dilini ingilizce yaptım ( bir arkadaşın yardımıyla ) ama bazı şeyler hala çince .
    Birde telefonda play market ve my files yok, bunları nasıl yükleyebilirim.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

7. cemee

cemee , Mar 24, 2015 :
    ben aldigimda cyanogenmod ile gelmisti, coloros ile satin alan arkadaslar daha iyi yardimci olur belki ama fastboot yöntemi dedigimiz yöntemle yapabilecegin gibi, en kolay görünen yol alttaki likteki videodakileri aynen uygulayarak normal cyanogenmoda gecis yapabilirsin
    https://forums.oneplus.net/threads/jumping-from-coloros-to-cm11s.36408/

8. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 24, 2015

Ebu-Muaz , Mar 24, 2015 :
    Şu an telefonun mevcut halini en basit şekilde nasıl yedeklerim? Alacağım yedeğe sistem+uygulamalar+veri dahil olacak.

9. Adem

Adem , Mar 24, 2015 :
    Bilal hocam lithium battery taşımacılıkta çok üst seviye standart gerektiren bir durumdur çoğu kargo firması buna %80 dahil taşımaz tasimaya da elverişli gerekli izinleri olmaz zaten sebebi hava kargo taşımacılığının olması ve beraberinde uluslararası havacılık kuralları gereği bu tip bataryalar tehlikeli maddeler sınıfında yer alması. Taşıyan firmalarinda bu hizmeti yüksek fiyatlara yaptığı için Oneplus şimdilik Avrupa'ya dağıtımını yaptıracak bir firma bulamadı fiyat artışına gitmemek icin mevcut firmalarla da anlaşma sağlayamadı en son yapılan açıklamada bu yönde idi ama alternatif olarak bazı yerler mevcut bunun için isteyen olursa bilgisini özelden paylaşabilirim.

Bilalsen likes this.
  10. botturgec
    Froyo Mar 24, 2015

11. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 24, 2015

12. botturgec
    Froyo Mar 24, 2015

botturgec , Mar 24, 2015 :
    Coloros'un batarya ve kamera performansı nasıl hocam? Benim resmen ön kameram arka kameradan daha canlı geliyor. Türkçe sürümü mevcutsa bir link alırım :)

13. tuncoglu
    Froyo Mar 24, 2015

14. cemee

Last edited by a moderator: Mar 24, 2015

15. cemee

cemee , Mar 24, 2015 :
    Nandroid backup aldiktan sonra tum hafizayi bilgisayara atiyorum ben. Opsiyonel olarak nandroidden once titaniumla uygulamalari yedeklemenide tavsiye ederim
    Ama andro5 versiyonlarindan cm11s e doneceksen problem cikar

16. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 25, 2015

Ebu-Muaz , Mar 25, 2015 :
    CM11 5Q kullanıyorum. Çift tıklama ile ekranı kapatma çalışıyor, arama sonrası bildirim çubuğu aşağı inme sorunu yok, durduruldu hatası almıyorum. Wifi, şebeke ve ses ile ilgili sorunum yok. Bu hali ile uygulamalar dahil yedek almak istiyorum. Telefonu formatlama ihtiyacı duyduğumda bu yedeğe dönmek istiyorum. Kısacası bu işlemi recovery den flashlayarak yapabilir miyim?

adempakalin likes this.
  17. Uzuner
    Ice Cream Sandwich Mar 25, 2015

bkamber, Bilalsen, mehan and 2 others like this.
  18. cemee
    Ice Cream Sandwich Mar 25, 2015

cemee , Mar 25, 2015 :
    dedigim gibi yedek alirsin. ancak lollipop yükledikten sonra kitkata dönmek istersen, twrpden geri yükledikten sonra radio/modem yüklemen gerekir. (ben bu islemden tam performans alamadim hic). alternatif olarak, geri dönmek icin, cm11s i fastboot ile yükleyip, twrp yi kurduktan sonra, yukarida dedigim gibi aldigin yedegi (tüm hafizayi) tekrar telefona kopyalayip, oradan twrp ile restore ettikten sonra eski haline döner

19. mcsememo
    KitKat Community Expert Mar 25, 2015

mcsememo , Mar 25, 2015 :
    -Konu kalıcı olarak kapatıldı. Forum genel yapısı oluşturuldu.
    Türkçe bölgesel forum için buraya tıklayın.

-This thread has been closed permanently.

asbestroro and serexq like this.