0
[CLOSED] Imei kayıt işlemleri hakkında genel konușma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Burak Gorkemli
    Cupcake Jan 5, 2016

Burak Gorkemli , Jan 5, 2016 :
    Selamlar,

Yılbaşı öncesi BTK ile yaptığım görüşme sonrası 2 pasaportla kayıt konusunda da içime kurt düştü. Konuştuğum görevli 2 pasaportla kaydın da çalışmayabileceğini söyledi, sorumu yanlış anlamış olabilir diye tekrar arayacağım ama bir de buradan sormak istedim: 2 pasaport ve 2 harç ile OnePlus2 kaydı yapmakta bir problem olmaz değil mi, iki SIM de çalışır?

ardabasar likes this.
  2. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 5, 2016

kemalwebnet , Jan 5, 2016 :
    Evet o da şüpheli, olabileceğini sanıyoruz sadece.

3. fanatik85
    Gingerbread Jan 5, 2016

fanatik85 , Jan 5, 2016 :
    benim anlayamadığım bu sorun global olarak diger ulkelerde de gecerlimi yoksa ülkemin devletinin çok bilenlerinin yaptıgı btk sisteminden mi kaynaklanıyor?

Forumdaki admin biz düzelltik demiş , bizim btk halen kendin den bir haber. Okunanlardan anladığım kadarıyla her zamanki gibi devletimin görevli kişileir kendi yaptığı işten de bir haber . Hep vatandaşa belirsiz cevaplar.
    Umarım sorununuz hallolur.Sırf bu yuzden gittim tek simli OnePlus One aldım.

4. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 5, 2016

kemalwebnet , Jan 5, 2016 :
    Sorun global olarak vardı. Ama diğer ulkelerde kayıt sorunu olmadığı için kimse fark etmedi. Oneplus bizim bildirimlerimiz sonunda global olarak durumu düzelttiğini söylüyor fakat bize yansımadı henüz.

fanatik85 likes this.
  5. ardabasar
    Cupcake Jan 6, 2016

6. mcsememo
    Community Veteran Jan 6, 2016

mcsememo , Jan 6, 2016 :
    Bugun ben de yoneticimiz de btk'yi ayri ayri aradik. Bu konu hakkinda elimizden geleni yaptigimizdan emin olabilirsin. Onumuzdeki gunlerde hayirli bir haber aliriz insallah.

7. FRKNFB
    Cupcake Jan 6, 2016

FRKNFB , Jan 6, 2016 :
    Arkadaşlar Amerikadan one plus 2 aldım. Telefonun pasaport kaydını yaparken kayıt sayfasına İki imei nosunu da yazıyorum, sistem "Girilen IMEI sayısı ile cihazın IMEI sayısı uyuşmamaktadır" hatası veriyor. Ne yapmam gerekiyor?

8. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 6, 2016

kemalwebnet , Jan 6, 2016 :
    Beklemek gerekiyor. Oneplus bu hatanın giderilmesi için çalışıyor.

9. fanatik85
    Gingerbread Jan 6, 2016

fanatik85 , Jan 6, 2016 :
    Benzer sorun Mi nin bazı modellerinde de mevcutmus.,
    Ah birde OnePlus paralel yolla falan da olsa garantili olarak Türkiye içi satılsa

ilkeer06 likes this.
  10. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 11, 2016

kemalwebnet , Jan 11, 2016 :
    Mi' nin hangi modellerinde var böyle bir sorun bilginiz var mı? Ayrıca Oneplus X tede vardı sorun hallettiler. Yani hallolmayacak bir sorun değil ama Oneplus 2 de neden gecikti bir bilgim yok.
    Maalesef Türkiye içi satış hayal gibi.

11. fanatik85
    Gingerbread Jan 12, 2016

fanatik85 , Jan 12, 2016 :
    açıkçası tam hangi modeldi hatırlamıyorum Mi yi getiren ithalatcı forumda yazmıstı.
    Aynen hallolmiyacak bir sey degil de genede belirsizlik insanın canı sıkılıyor :)sonucta 120 gün süresi var

Gerçi daha çok yeni bir firma ama genede ithalatçı arkadasların OnePlus a bir el atsa güzel olacak. Mi ye kimse el atmadı şimdiye kadar , şimdi getiren arkadaşlar gayet memnun olmaları lazım satışlardan :) @kemalwebnet

12. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 12, 2016

kemalwebnet , Jan 12, 2016 :
    Senin 120 iyiymiş benim 2 ayım kaldı.

13. fanatik85
    Gingerbread Jan 12, 2016

fanatik85 , Jan 12, 2016 :
    ben genel olarak dedim :) ben yaklasık 10 ay önce OnePlus One almıstım onu sorunsuz kaydettırdım.

14. erkil
    Cupcake Jan 13, 2016

erkil , Jan 13, 2016 :
    Merhabalar,

BTK imei kayıt işleminde her iki imeinin de kaydolması mı gerekiyor acaba? Sadece bir hat kullananların birini kaydettirmesi yeterli değil mi? İki numaranın hangisi sim 1, hangisi sim 2? One Plus bu konuda ne gibi bir yol izliyor? Sorun ne zaman çözülecek gibi sorularım var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

15. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 13, 2016

kemalwebnet , Jan 13, 2016 :
    Tek sim kullanacaksanız sorun yok. Tek sim kaydedebilirsiniz. Sim 1 için olan imei kutusunda imei 1 şeklinde yazıyor. Telefonda daha içte kalan sim 1, diğer, sim 2.
    Şu anda çift sim kullanma şansınız yok. Sorun ne zaman çözülecek kısmı maalesef bilinmiyor. Kasım ayından bu yana uğraşıyor @mcsememo ve oneplus.

16. ilkeer06
    Gingerbread Jan 13, 2016

ilkeer06 , Jan 13, 2016 :
    kktc için satın alınan cihazlar içinde imei olayı gecerlimi yoksa bir mucize olarak onlar kayıtlıolarak tanınıyomu sistemde ???? bilgisi olan varmı

17. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 13, 2016

kemalwebnet , Jan 13, 2016 :
    Onuda kayıt ettirmeniz gerekiyor. Yani Almanya' dan getirmekle Kıbrıs'tan getirmek arasında fark yok.

ilkeer06 likes this.
  18. Burak Gorkemli
    Cupcake Jan 14, 2016

Burak Gorkemli , Jan 14, 2016 :
    Settings -> About phone -> Status -> SIMs status

19. simetri
    Cupcake Jan 15, 2016

simetri , Jan 15, 2016 :
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Bir yılı aşkın süredir OPO kullanıcısıyım ve çevremde 6 kişiyi de Oneplus kullanıcısı yapmışım :)

Kasım ayında eşime OPX aldık ve sorunsuzca çift imeiyi kayıt ettirdim. Bu ay ise bir arkadaşıma OPT aldık, maalesef ikinci imeiyi kayıt ettiremiyoruz.

Bu konunun 10 sayfasını da okuduk. Kasımdan beri düzelecek biraz bekleyin denmiş ama hala düzelmemiş. Bu konuda bir gelişme var mı yoksa beklemeye devam mı ediyoruz ?

20. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 15, 2016

kemalwebnet , Jan 15, 2016 :
    Beklemek dışında yapılabilecek bir şey yok.