0
[CLOSED] Imei kayıt işlemleri hakkında genel konușma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. alidarkstone
    Donut Feb 15, 2016

2. avrupayakasi
    Cupcake Feb 16, 2016

3. kemalwebnet
    Honeycomb Feb 16, 2016

kemalwebnet , Feb 16, 2016 :
    @mcsememo imei numaraları 67 ile başlayanlar konusunda bir çalışma var mı? Yoksa onlar için yapacak birşey yok mu?

Last edited: Feb 20, 2016

epakdilk likes this.
  4. mcsememo
    Community Veteran Feb 22, 2016

mcsememo , Feb 22, 2016 :
    Cuma gunu konu hakkinda yoneticiyle konustum, olumlu veya olumsuz kesin bir cevap verilmesini istedim ama konuyla ilgilendiklerini soyledi sadece. Ne zaman sonuclanir bilmiyorum. Olumlu veya olumsuz bir gelisme oldugunda paylasirim zaten. Tag konusunda kucuk bir hatirlatma yapayim. Bir kullanici adi mevcut mesaja sonradan yazildiginda taglanan kullaniciya bildirim gitmiyor. Bu nedenle mesajini yeni gordum. Iyi forumlar.

5. kemalwebnet
    Honeycomb Feb 23, 2016

kemalwebnet , Feb 23, 2016 :
    Eyvallah, kolay gelsin.

epakdilk likes this.
  6. metep
    Cupcake Feb 23, 2016

metep , Feb 23, 2016 :
    Telefonumun kayıt süresi iki hafta sonra bitiyor, 4 aydır bekliyoruz.

Umarım yeni alanlarla/alacaklara burada paylaşılanlar faydası olmuştur bir fikir vermişizdir. Gönül isterdiki OnePlus 2'nin de TR'de bir kullanıcı kitlesi oluşabilse ama IMEI kuralları ve başta yapılan yanlış GSMA kaydı nedeniyle çok mümkün görünmüyor.

kemalwebnet likes this.
  7. Adem
    Ice Cream Sandwich Feb 23, 2016

Adem , Feb 23, 2016 :
    Arkadaşlar bir arkadaşımız vergi dairesinden iki imei numarasınıda kaydettirdiğini ve ardından e devlet üzerinde sistemin bu yolla tanıdığından bahsetmişti başka deniyeniniz olmadı mı bu yolu ?

Last edited: Feb 24, 2016

8. mcsememo
    Community Veteran Feb 23, 2016

mcsememo , Feb 23, 2016 :
    Kayit isleminin basariyla gerceklesmesinin vergi dairesi ile ilgisi yok malesef. Murat38 arkadasimizin imei no'su sorunsuz imeiler arasinda yani imei no'su 86928902XXXXXXX TAC ile basliyor.

Adem likes this.
  9. Adem
    Ice Cream Sandwich Feb 24, 2016

Adem , Feb 24, 2016 :
    Eyvallah hocam bakalım geçen gün 40 Euro hediye çeki geldi kullandım gelmesini bekliyorum bakalım hangi imei nosunda gelecek!

10. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 8, 2016

11. mcsememo
    Community Veteran Mar 10, 2016

mcsememo , Mar 10, 2016 :
    Bu konuyla ilgilenen yonetici arkadasla az once uzun uzun konustum. Kendisi su anda cinde olmadigi icin konuyla cindeki arkadaslari ilgileniyor. Ozetlemek gerekirse kendisine konu hakkinda olumlu bir sonuc elde edemediklerini belirtmisler. Sonucu dogrulatip tekrar cevap verecek. Yani buradaki mesajda belirttigim sekilde OnePlus 2 icin kismi kayit sorunu devam ediyor. Iyi forumlar.

12. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 11, 2016

kemalwebnet , Mar 11, 2016 :
    Hayırlısı

13. asak45
    Cupcake Mar 13, 2016

asak45 , Mar 13, 2016 :
    evet kac ay gectı ve bır gelısme yok. kufurlerım kıfayetsız. pasaport kayıt suresı asımı oldugundan. yenıden vıze yenıden bılet derken astarı yuzunden pahalıya gelen bu telelefonu umarım sızlerler halledebılırsınız.

14. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 13, 2016

kemalwebnet , Mar 13, 2016 :
    Maalesef durum bu. Bu sorun 5 aydan bu yana biliniyor ve çözüm üretilmediyse çözüm üretilmek için çalışılmamış demektir. Sadece mcsememo ilgilendi.
    Firmanın umursamaz tavrı sebebiyle sorun halledilemedi. Geçmiş mesajlarda support ekibinin bana attığı mesajdan firmanın ciddiyetini anlayabilirsiniz zaten. Bana teklif edilen "Oneplus 2 yi sat birisine Oneplus One al" şaka gibiydi. Benimde kayıt hakkım 1 hafta sonra doluyor. Xiaomi ye geçeceğim.

Last edited: Mar 14, 2016

15. fanatik85
    Gingerbread Mar 14, 2016

fanatik85 , Mar 14, 2016 :
    En azından sorunu devam eden arkadaslara ücretsiz sorunsuz TAC lı OP2 yollayabilirlerdi. Böylece eski OP2 lerde sorum devam etsede kullanıcıların gönlü alınmıs olurdu, yeni bir firma icinde cevreye karsı pozitif bir durum olusurdu... Böylece her iki taraf icinde en hızlı sekılde orta noktada bulusulmus olurdu...Zaten Türkiye de toplasan kac kişiyiz ki OnePlus kullanan .maliyetini firma icin cok rahat bir sekilde karsılardı... ben kendi adıma gercekten @mcsememo ilgisinden dolayı tesekkür ediyorum. .. Sanıyorum OnuPlus 4 ü beklemek lasım software ve şirket ici bugların iyi oturması icin :)

ardabasar likes this.
  16. EKaynar
    Froyo Mar 14, 2016

EKaynar , Mar 14, 2016 :
    Ne kadar aynı sıkıntıları ben de yaşıyor olsam da unutmamak lazım ki OnePlus hala yeni sayılabilecek ve ayakta durmaya çalışırken kullanıcılarını düşünmek için çaba sarf eden bi firma. Bir çok güçlü rakip ve adının hala duyulmamış olması gibi durumlardan dolayı nedense bana yapabildiklerini yapmaları bile inanılmaz görünüyor.
    Bu durumdayken, tahminimce sadece Türkiye'de yaşanan ve devlet politikasından kaynaklanan bir sorunu çözmek için çabalamak, küçük bi adım için gereğinden fazla enerjiyi daha etkili alanlarda kullanmamak demek sanırım.

Bununla birlikte evet, destek ekibi forumdaki bi çok şikayete göre -sorunsuz erişim sağladıkları ülkelerde dahi- pek yetersiz ve evet, yeni olup adını güvenle duyurmak için ilk kullanıcılarını nerede olursa olsun mutlu tutmak durumundasın (@fanatik85 'in dediği gibi diğer yörelere nazaran küçük bi topluluk olan Türk kullanıcılara yeni cihazlar yollamak gibi), katılıyorum.

17. fanatik85
    Gingerbread Mar 14, 2016

fanatik85 , Mar 14, 2016 :
    @EKaynar kesinlikle katılıyorum, yeni firma olması olayların baslangıc noktası... İsim yapmıs gecmısı olan firmalar bile aynı ürün 2 kez aynı sorundan teknik servise geldimi sırf basından gıtsın hemde kısa yolsan musteri memnun olsun diye direk sıfır ürünü size veriyolar. Bu olaylada benzeri bir streteji izleyebilirlerdi ki bence halen bunu yapabilirler.Bugün burdan bir cihaz maliyeti kaybedersin ertesi gün o müsterinin önerdigi potansiyel alıcılar saysesınde satıs yaparsınız.... OP2 bile degil OPX+webstore indirimi verse onu bile cogu kullanıcı ses cıkarmadan kabul eder. Yeterki gönül alıcı bir adım da bulun.

18. ardabasar
    Cupcake Mar 17, 2016

ardabasar , Mar 17, 2016 :
    Katılıyorum aslında ama Türkiye'ye elektronik eşya göndermek başlı başına problem olabilirdi yine de, onu da akılda tutmak lazım. 2 SIM kayıt mevzuu bile zaten Türkiye'ye özel ve bu firma normalde Türkiye'ye satış yapmıyor. Yani ilgilenmesi bile aslında iyi bir şey.

19. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 17, 2016

kemalwebnet , Mar 17, 2016 :
    Sorun Türkiye den kaynaklanmıyor. Oneplus firması telefonlarının çift imeili olduğunu bildirmemis GSMA ya. Yani kayıt yaptırırken bunu atlamışlar. Şimdi geriye dönük düzeltmeye çalışıyorlar yada biz halletmeye çalışıyorlar sanıyoruz. Kasım ayından bu yana bugün yarın diyor firma. Bir çok arkadaşımızın pasaport kayıt süresi bitti. Benimde pazartesi son. Ne olacak bu durumda ortada kaldık. Halledemeyiz deseydi firma satar başka telefon alır onu kayıt yaptırırdık, ama o şansımızda gitti. Neyse yapacak birşey kalmadı zaten. @mcsememo ya ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

Last edited: Mar 17, 2016

20. ardabasar
    Cupcake Mar 17, 2016

ardabasar , Mar 17, 2016 :
    İyi de bir marka, telefonu satmadığı ülkenin, hedeflemediği bir pazarın hukuki kurallarını neden göz önüne alsın? Üstelik Dünya'da sadece o ülkeye özel bir şeyse?