0
[CLOSED] Imei kayıt işlemleri hakkında genel konușma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 18, 2016

kemalwebnet , Mar 18, 2016 :
    Olayın ülke ile alakası yok. Mesela siz bu telefonu Almanya' da alıp kullanan birisi olsanız, çift sim kart kullanabilirsiniz fakat kullandığınız bu telefon herhangi bir olaya karışırsa 2 telefon olarak görünecek. Yani telefon tek sim kartlı tanımlanmış. Tüm dünya için böyle. Türkiye' de para toplamak için kayıtları doğrulama işlemi yaptığı için Oneplus Firmasının yaptığı bu hatalı işlem burada ortaya çıkıyor.

2. asak45
    Cupcake Mar 23, 2016

asak45 , Mar 23, 2016 :
    Biliyosunuz süre doldu vergiyi vergi dairesinden ödedim fakat e devletten kayıt yaptıramadım. Telefon mayıs ayında kapanıcak fakat ne olursa olsun pasaport kayıt suresı 120 gun ıle sınırlı bılgısı olmayan arkadaslara ıletmek ısterım. Verılen vergı 2015 yılında oldugu ıcın sımdı cıkıp gelsem yıne e devletten kaydedemıyorum. Bu yuzden vergı daıresıne gıdıp odenen verdının ıadesı ıcın dılekce vermem gerekıyormus asıl dekontum ıle bırlıkte. bana kesıntısız ıletılecegını soyledıler. ben pek emın degılım bu olaydan tabı. sonrakı durum yıne aynı y dısına cık gel vergıyı ode ve actır. Vergıyı ıade aldıgımda o adımlarıda sızlerle paylasacagım.

3. kemalwebnet
    Honeycomb Mar 24, 2016

kemalwebnet , Mar 24, 2016 :
    Benimde kayıt hakkım doldu. Neyse ki parayı yatırmamıştım vergi dairesine sim 1 henüz kapanmadı. Bu kapandıktan sonra sim2 ye geçerim o süre içerisinde elden çıkaracağım.

4. Adem
    Ice Cream Sandwich Mar 26, 2016

Adem , Mar 26, 2016 :
    Bu bahsettiğin olayı bizzat yaşamış ve para iadesini kesintisiz kuruşu kuruşuna almış biriyim aklına takılan birşey olursa sor hocam.

5. Burak Gorkemli
    Cupcake Apr 1, 2016

Burak Gorkemli , Apr 1, 2016 :
    Biraz önce OP2 için kayıt yaptırdım, herbir SIM'i için ayrı ayrı - benim OP2 de sorunlu TAC'liydi.

6. mcsememo
    Community Veteran Apr 1, 2016

mcsememo , Apr 1, 2016 :
    Hayirli olsun, sorun birkac gun once cozuldu.

Genel bilgilendirme: Imei kayit islemini yaptirmayan ve imei kayit suresi dolmayan arkadaslar, birkac gun once yoneticimiz sorunlu TAC'ye sahip imei sorununun cozum asamasinda oldugunu belirtti. Onumuzdeki gunlerde kayit isleminin mumkun olacagini umuyorum. Daha onceki talihsizliklerden sonra verilen bu bilgi umarim gercektir. İyi forumlar.

EKaynar likes this.
  7. Burak Gorkemli
    Cupcake Apr 1, 2016

Burak Gorkemli , Apr 1, 2016 :
    Teşekkürler, ama sorun benim telefon için devam ediyordu bugün denediğimde, o nedenle herbir SIM için ayrı kayıt yaptırmak zorunda kaldım.

8. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 1, 2016

kemalwebnet , Apr 1, 2016 :
    Benim 21 Kasımda doldu sürem. Şimdi pasaport bulmak lazım umarım hallolmuştur.

9. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 4, 2016

kemalwebnet , Apr 4, 2016 :
    Şimdilik hallolmamış. "Girilen IMEI sayısı ile cihazın IMEI sayısı uyuşmamaktadır." ama eğer Oneplus firması sorunu çözdüyse yakın bir zamanda güncellenecektir. Pasaport arayışım devam ediyor. @mcsememo

10. mcsememo
    Community Veteran Apr 4, 2016

mcsememo , Apr 4, 2016 :
    Ulkemizde satis olmadigi icin konuyla dogrudan OnePlus ilgilenmiyor. Konuyla ilgilenen yonetici arkadasa bu konuda guveniyorum ama kendisi avrupa'ya tasindigindan dolayi konuyu ilgilenmeleri icin cindeki departmana yonlendiriyor. Yoneticiye ulasan bilgi konunun cozum asamasinda oldugu yonunde. Bekleyip gorecegiz.

11. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 4, 2016

kemalwebnet , Apr 4, 2016 :
    Eğer çözüldü / çözülmek üzere ise ay sonuna kadar sonuç alırız umarım. Yurt dışına çıkma durumum var zaten ay sonuna kadar. Kayıt yaptırır yolumuza devam ederiz :)

12. ardabasar
    Cupcake Apr 8, 2016

ardabasar , Apr 8, 2016 :
    Bilgi geçeyim istedim. Şimdi sistemden baktım kayıt ettirmek için, hâlâ "Girilen IMEI cihazınkiyle uyuşmamaktadır" uyarısı veriyor.

13. ekocann
    Cupcake Apr 12, 2016

ekocann , Apr 12, 2016 :
    benim de tek imei kaydım var. ikinci imei'yi sonradan ekletme şansımız olur umarım.

14. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 12, 2016

kemalwebnet , Apr 12, 2016 :
    Sonradan düzeltme ekleme çıkarma yok. Sizin tek çözümünüz diğer sim kart için yeni pasaport ile kayıt yaptırmak. Bu arada problem hala devam ediyor.

ekocann likes this.
  15. ardabasar
    Cupcake Apr 18, 2016

ardabasar , Apr 18, 2016 :
    Problem devam ediyor.

Elimde başka bir pasaport daha var şimdi işletecek, problemin kesin çözüleceğinin bilgisi olsa 2sini de ona işletebilirim bekleyip; fakat 2sini ayrı ayrı işleteceksem, 2 kişi olarak elimdeki hazır annem babamın yurda giriş yapmış pasaportunun süresi doluyor. Bu yüzden Cuma'ya kadar değişen bir şey olmazsa ben 2 ayrı pasaporta işletme yoluna gideceğim sanırım. 2 ayrı IMEI kaydetmek başka probleme sebep olmuyor ve sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyorsa, 100 lira daha veririm, telefonun fiyatına sayarım, başım ağrımaz artık. Çok sıkıldım mevzudan.

Emeği geçenlere teşekkürler.

16. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 24, 2016

kemalwebnet , Apr 24, 2016 :
    İlginç bir şekilde 5 ay olmasına rağmen benim tel kapanmadı. İmei işi halledilse de işletip kurtulsak artık.

17. ardabasar
    Cupcake Apr 24, 2016

ardabasar , Apr 24, 2016 :
    Bu 2 IMEI'yi internette değil de sorun olmaması için yerinde kaydetmek için hangi kuruma gitmeliyim, onun bilgisini verir misiniz? Herhangi bir vergi dairesi mi?

Teşekkür.

18. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 24, 2016

Vergi dairesine de gitseniz imei leriniz sorunluysa kayıt ettiremezsiniz.

19. ardabasar
    Cupcake Apr 24, 2016

ardabasar , Apr 24, 2016 :
    Ayrı ayrı kaydedicem yav. Ayrı telefonlarmış gibi. Ayrı pasaportlara.

20. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 24, 2016

O zaman olur.