0
[CLOSED] Imei kayıt işlemleri hakkında genel konușma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ilkeer06
    Gingerbread Apr 24, 2016

ilkeer06 , Apr 24, 2016 :
    okadar paraya preemium alırdın ya

2. ardabasar
    Cupcake Apr 25, 2016

ardabasar , Apr 25, 2016 :
    E ama napiyim çözülmedi sorun:(

3. ilkeer06
    Gingerbread Apr 25, 2016

ilkeer06 , Apr 25, 2016 :
    çift sim kullanmıyosan 2. yi kaydettirme dursun bence. resmi yollardan çözüm ara.

4. ardabasar
    Cupcake Apr 25, 2016

ardabasar , Apr 25, 2016 :
    Kullandım be abi, taktık oraya da bi SIM:(

5. kemalwebnet
    Honeycomb Apr 25, 2016

kemalwebnet , Apr 25, 2016 :
    Bende sırf bu sebepten 2 telefon taşıyorum. Sırf zaman kazanmak için. @mcsememo yok mu bir gelişme?

hikmet yılmaz and ilkeer06 like this.
  6. hamid01
    Cupcake May 20, 2016

hamid01 , May 20, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba,

Cihazımı 3 gün önce kaydettirdim. Bir sorun yaşamadım henüz. OP2 bu arada telefon ve IMEI No yukarıda bahsedilen TAC sorunlu numaralardandı. Yalnız hata yaptım mı bilmiyorum, iki tarafa da SIM yerleştirmiştim. Diğer IMEI'e de kapanacaktır mesajı geldi. Acaba bir kayıtlıyken öteki yüzünden telefon kapanır mı?

7. Furkan Yıldız
    Froyo May 20, 2016

Furkan Yıldız , May 20, 2016 :
    Eğer tek pasaportla iki İMEİ de kaydettirdiyseniz sorun yok fakat tek IMEI kaydettirdiyseniz kayıt yapılmayan İMEİ belli sure sonunda kapanir. fakat telefon kapanmaz .

8. hamid01
    Cupcake May 23, 2016

hamid01 , May 23, 2016 :
    yukarıdaki mesajlara bakarak tek IMEI numarası girdim, iki IMEI kaydı olmuyor diye.. keşke deneseydim ikisini birden.. neyse telefon kapanmasın da tek SIM kullanıcam sonunda..

9. Furkan Yıldız
    Froyo May 23, 2016

Furkan Yıldız , May 23, 2016 :
    Hayirlisi olsun, Keşke deneseydiniz.fakat bu saatten snra yapılacak birşey yok sorunda devm ediyor hala sanırım fakat dedgm gibi telefon kapanmaz tek sim kart kullanarak devm edersiniz.

10. kemalwebnet
    Honeycomb Jun 6, 2016

11. mcsememo
    Community Veteran Jun 6, 2016

mcsememo , Jun 6, 2016 :
    Bu konuyla @Akis E ilgileniyor. O da cin tarafina gonderdigi mesajlarin cevabini bekliyor. Dedigin gibi olacak sanirim. Sorun cozulseydi simdiye cozulurdu.

12. kemalwebnet
    Honeycomb Jun 6, 2016

kemalwebnet , Jun 6, 2016 :
    Senden, benden başka kimsenin umurunda olmadığı için sonuçlanmaması normal. Sağlık olsun, tecrübe oldu.

13. Furkan Yıldız
    Froyo Jun 6, 2016

Furkan Yıldız , Jun 6, 2016 :
    Kemal hocam ben takipteyip tlfnu tek imei kaydettrdim fakat genede hep beraber yapabileceğimiz birşey varsa sorunu çözmek adına yapmaya hazırım .

14. kemalwebnet
    Honeycomb Jun 6, 2016

Yapılacak her şeyi son kullanıcı olarak denedim ben hocam, ama çözüm olmuyor. Oneplus firmasının önerisi "Oneplus 2 yi satın, Oneplus One alın" oldu. Bizde öyle yapacağız Oneplus 2 yi satacağız.

15. Furkan Yıldız
    Froyo Jun 6, 2016

Furkan Yıldız , Jun 6, 2016 :
    O konuda haklisin hocam Oneplus sattığı ürünün arkasinda durmadı bu konuyu çözemediği surece bu böyle kalacak. Ne zaman cozerlerse ozaman kendilerini kanıtlamış olurlar.Sahsi düşüncem ülkemiz pazarına yönelik çalışmaları olmadığı için sorun çözülmüyor, gerçekten büyük firmalarla rekabet etmek istiyorlarsa böyle pürüzlere biraz kafa yormalari gerekiyor. hayırlısı olsun inşallah biz yanilirizda sorunu çözerler.

16. kemalwebnet
    Honeycomb Jun 6, 2016

Saolsun @mcsememo çok koşturdu bu iş için ama firma ülkemize satış yapmadığı için fazla üzerinde durmadı.

17. Furkan Yıldız
    Froyo Jun 8, 2016

Furkan Yıldız , Jun 8, 2016 :
    Doğrudur @mcsememo sagolsn her soruna koşuyor uğraşıyor Oneplus in başında olsaydı cozerdi bu sorunu da :D,bilmiyorum ama büyük ölçekte bir firma olmak istiyorsa Oneplus eninde sonunda Türkiye pazarına girecektir. Zamanla o günleride göreceğiz inşallah.

18. ardabasar
    Cupcake Jun 9, 2016

ardabasar , Jun 9, 2016 :
    Ben internetten, kredi kartıyla ödeyerek, ayrı ayrı kaydını yaptım 2 IMEI'nin 2 ayrı pasaporta. Daha fazla bekleyemiyordum. Geri kalan arkadaşlara da kolaylıklar dilerim.

19. mcsememo
    Community Veteran Jun 10, 2016

mcsememo , Jun 10, 2016 :
    Merhaba arkadaslar. Bugun yonetici arkadasimin yazdigi mesaja gore Imei no'su 86729002 TAC'ina sahip A2003-A2005 kullanicilarimizin yasadigi TAC(Type Approval Code) sorunu yani buradaki mesajda belirtilen sorun malesef cozulemedi.

OnePlus yoneticilerinden @Akis E, OnePlus'in resmi olarak ulkemizde satis yapmamasina ve ulkemizi ilgilendiren konularda resmi olarak sorumluluk tasimamasina ragmen yine ulkemize ozgu olan imei kayit konusuyla dogrudan ilgilendi ve sorunlu tac disinda butun sorunlari cozdu. Ulkemiz kullanicilari icin yaptigi yardimlardan dolayi kendisine tesekkur ettim, bunu da belirtmek isterim.

OnePlus 3 icin de Turkiye'de kullanilan 4.5g frekanslari ve gsma kaydi icin gerekli hatirlatmalari bircok defalar yaptim. Buna ragmen OnePlus 3 icin imei kayit sorununun yasanip yasanmayacagi hakkinda kesin bir bilgiye sahip degilim. OnePlus 3 satin almayi dusunen arkadaslar bu konu hakkindaki sorulari buraya tiklayarak OnePlus destek ekibine sorabilirler.

Son olarak sunu belirtmek istiyorum arkadaslar. Turkce paylasim platformlarina baktigimizda OnePlus ile ilgili bircok forumda bircok yararli konu acilmis oldugunu goruyoruz. OnePlus yetkililerinin takip etmedigi ve istatistiki acidan degerlendiremedikleri lokal paylasim platformlarina gosterilen ilgiyi resmi OnePlus Turkce forumuna da gostermemiz ulkemizi ilgilendiren konularda hedeflere ulasabilmemiz acisindan onem arzediyor. Iyi forumlar.

EKaynar and Furkan Yıldız like this.
  20. kemalwebnet
    Honeycomb Jun 10, 2016

kemalwebnet , Jun 10, 2016 :
    Sorunun sadece ülkemizi ilgilendirmediğini daha önce de açıklamıştım. Sorunlu TAC sahibi telefonlar Türkiye harici ülkelerde 2 farklı kullanıcı tarafından kullanıyor gibi görünüyor. Tabi o ülkelerde kayıt sorunu olmadığı için kullanıcılarda bunun farkında değiller. Herhangi bir çalınma yada suça dahil olma durumlarında sıkıntı olacaktır. Tabi bunlar ekstrem durumlar ama sonuçta bir sorun.

Yaklaşık 8 aydan bu yana bekliyoruz, bu süre zarfında telefonlarımızı çift simli kullanamadığımız gibi, düzeleceğini umut ederek satmadık ve farklı telefonlara yönelmedik. Fakat görülen o ki Oneplus firması için Türkiye' de ki kullanıcıların herhangi bir önemi yok. Zaten bunu açıkça söylüyorlar. "Biz Türkiye' ye telefon satmadık destek veremeyiz" diyorlar. [Removed by Moderator]

Last edited by a moderator: Jun 10, 2016