0
[CLOSED] Imei kayıt işlemleri hakkında genel konușma

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Adem
    Ice Cream Sandwich Nov 9, 2015

Adem , Nov 9, 2015 :
    İletişimde problem yaşamazsan ve olayı güzel bir şekilde aktarırsan hocam çözüm çıkar diye düşünüyorum , BTK diyor ki üretici firma bunu bize bildirmeli yani çift hatlı olduğunu bildirmeli diyor aklıma takılan soru Oneplus bunu nasıl yapacak ?

2. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 10, 2015

kemalwebnet , Nov 10, 2015 :
    Benim telefonda haftaya gelecek. Acaba nasıl bir çözüm üretilecek bu konuda. Garip bir durum.

Last edited: Nov 12, 2015

3. alidarkstone
    Donut Nov 12, 2015

alidarkstone , Nov 12, 2015 :
    Arkadaşlar belki cevabı daha önce forumda verilmiştir ama henüz bakamadım. Hızlıca şu bilgiyi alabilir miyim. Oneplus X geldiğinde e devlet üzerinden tek pasaport ile 2 imei kayıt edebiliyor muyuz?

urnekm likes this.
  4. urnekm
    Froyo Nov 12, 2015

urnekm , Nov 12, 2015 :
    Tam olarak bilmemekle birlikte öğle yapilabiliniyor

5. Furkan Yıldız
    Froyo Nov 13, 2015

Furkan Yıldız , Nov 13, 2015 :
    One plus X i bilmem ama OP 2 yı kayıt ederken tek IMEI ile kayıt edebildim cnku btk ikinci imeiyi kabul etmiyor büyük ihtimal OP X de de tek IMEI kaydı olucakk taki One plus firması bu telefonların çift imeili olduğunu bildirene kadar,iyi forumlar

6. alidarkstone
    Donut Nov 13, 2015

7. Furkan Yıldız
    Froyo Nov 13, 2015

Sorun telefonlar dan değil, One plus firmasından kaynaklanıyor telefonların çift IMEI li olduğunu gerekli yerlere bildirseydi kayıtta sıkıntı yasamzdik, bir kaç kişi bu konuda mail atmış sanırım inşallah sonuç alınır en azından bundan snra kayıt yaptiricaklar rahat ederr.

8. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 13, 2015

kemalwebnet , Nov 13, 2015 :
    Bizde mail atalım ama nasıl ve nereye?

9. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 13, 2015

@mcsememo hocam bu uluslararası kayıt işini sen bildirsen Oneplus' a daha hızlı ilerlemez mi işlem? Biz ticket açsak haftalar sürer.

Adem likes this.
  10. Adem
    Ice Cream Sandwich Nov 13, 2015

Adem , Nov 13, 2015 :
    Kemal hocam bana sormuşsun pasaport kayıt mevzu hakkında ne yapacağız diye , bugün BTK ile görüştüm bana üretici firma Uluslararası GSM Birliği ( international GSM Association ) ne bildirmediği sürece bizim yapabileceğimiz birşey söz konusu değil dediler yani ülke olarak bizden kaynaklanan bir durum değil dediler biz sistem veritabanını international GSM Association kurumundan alıyoruz bütün ülkeler gibi diye bir açıklama yaptılar , sonuç olarak Oneplus bunu bu örgüte bildirmediği müdetçe biz tek imei kaydı ile çift hatlı kullanamayız , istersen bunu beyan edebileceğin şekilde bir ticket aç derim hocam.

Last edited: Nov 13, 2015

11. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 13, 2015

Hocam açalım ticket da benim ingilizcem çok iyi değil. Siz açtıysanız ticket bana özel mesajla gönderin yazdıklarınızı bende bildireyim ama bu konuda en hızlı çözüm @mcsememo nun iletişim kurması olur gibi.

Adem likes this.
  12. Adem
    Ice Cream Sandwich Nov 13, 2015

Adem , Nov 13, 2015 :
    Aynen ab ya incılızce bende de tırt :D , @mcsememo ' a hocam müsait olduğu bir zaman yazdırır fikrini alırız bakalım.

13. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 13, 2015

Türkiye' de kayıt süresi 4 aya çıktı. Olmazsa bekleyeceğiz o zamana kadar ama sonra pasaport nasıl bulacağız.

Adem likes this.
  14. Furkan Yıldız
    Froyo Nov 13, 2015

B
    Bende dün kayıt ettim OP 2 yı beklersek dedigin gibi pasaport sıkıntı bide çözülmezse iki IMEI kayıt srunu hiç bulamicaz pasaport mecburen kayıt ettim.inşallah cozulurde bnden sonrakiler sorun yaşamaz. @mcsememo hocam bi el atarsa bunuda hallederiz hayirlisiyla.

Adem likes this.
  15. kemalwebnet
    Honeycomb Nov 13, 2015

İşin kötü yanı kayıttan sonra düzeltme yapılamıyor. Tekrar kayıt parasi ve yeni bir pasaport gerekecek.

16. Furkan Yıldız
    Froyo Nov 13, 2015

Bu saatten snra düzeltme falan olmaz zatn ben ondan gectm sorun cozulsun oda kafi kısa zamanda sonuç alirirz inşaallah.

17. mcsememo
    Community Veteran Nov 13, 2015

mcsememo , Nov 13, 2015 :
    Arkadaslar yazdiginiz mesajlarin hepsini okudum. Bu konuyla ilgili yoneticileri bilgilendirdim. Olumlu veya olumsuz bir gelisme olursa paylasacagim. Iyi forumlar.

EKaynar and urnekm like this.
  18. dtosun
    Gingerbread Nov 14, 2015

dtosun , Nov 14, 2015 :
    Arkadaşlar bence herkes bu durumu OnePlus a bildirsen. Ne kadar çok çağrı açılır ise okadar çok dikkate alınırız. Bende mağdurlardanım :(

Adem likes this.
  19. mcsememo
    Community Veteran Nov 14, 2015

mcsememo , Nov 14, 2015 :
    Konuyu OnePlus ekibiyle gorusuyorum. Ilgili departman bu konu hakkinda detayli inceleme yapiyor. Bu konu hakkinda A2003 ve A2005 kullanicilari ticket acip kisa bir sekilde bu sorunu belirtsinler. Ticket acan kullanicilar da ticket no'sunu ozel mesaj olarak bana gondersinler lutfen. Iyi forumlar.

20. Furkan Yıldız
    Froyo Nov 14, 2015

Furkan Yıldız , Nov 14, 2015 :
    Hocam sana zahmet bize kısa bi İngilizce şablon hazirlasan bizde onu dedgin gbi ticket açıp bildirsek cnku çoğumuzun İngilizcesi okadar yok,birde ticket falan nasıl açılır onuda varsa forumda gsterirrsen yerini çok makbule geçer, iyi forumlar.