130
[Closed] Off topic thread

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Yulaiu1394
    Honeycomb Dec 12, 2014

Yulaiu1394 , Dec 12, 2014 :
    Daca ar livra nu ar fi nevoie sa folosim mailboxde; daca citeai din urma citeva pagini nu scriai postul !

cocococolino89 likes this.
  2. adela1796
    Gingerbread Dec 12, 2014

adela1796 , Dec 12, 2014 :
    mai vazusem la prieteni, la mine asta e primul smart, dar stiu ca erau super enervante. :)))

3. mihai2xk
    Honeycomb Dec 12, 2014

mihai2xk , Dec 12, 2014 :
    Am primit confirmare pe mail de la UPS ca expedierea a fost anulata de expeditor. Bineinteles ca am trimis aseara un mail la mailbox sa intreb care e problema. Nu mi-au raspuns asa ca azi am sunat si mi-a raspuns unu care vorbea engleza mai mult prin semne si m-a asigurat ca pachetul meu pleaca astazi si ca a fost o incurcatura. Nu m-a lasat sa-i spun cine sunt dar zicea ca stie exista o problema cu o expediere anulata.. wtf?!!!

ursu' likes this.
  4. svoicum
    Ice Cream Sandwich Dec 12, 2014

svoicum , Dec 12, 2014 :
    Da, stiu ca il ai si tu :p Il recomandam si la altii :D

Rolodex likes this.
  5. Audiofilu'
    KitKat Dec 12, 2014

Audiofilu' , Dec 12, 2014 :
    @adela1796 - Primul smartphone ? Si deja direct la Oneplus One ? Bai...ce noroc aveti cate unii.

S-a dus si "eventul" cu vanzarea fara invitatie, pacat. Daca e vreun binevoitor pe aici ... am inceput si eu sa cersesc. :)

Yulaiu1394 and Rolodex like this.
  6. dview
    Donut Dec 12, 2014

dview , Dec 12, 2014 :
    Salut din nou.
    Ieri mi-a ajuns si mie telefonul comandat acum o saptamana de pe ******************, m-a costat 1300 RON telefonul cu tot cu transport rapid prin DHL si 43 ron taxele vamale. Per total foarte multumit si de serviciile site-ului si de telefon (in o zi de butonare).
    O sa iau topicul la rasfoit pentru informatii folositoare...spre exemplu imbunatatirea vietii bateriei...l-am scos de dimineata de la incarcat si acum la 15:28 mai are 62 % baterie dar era de asteptat ca l-am folosit intensiv.
    Cele bune !
    George

ursu' and Rolodex like this.
  7. tibigrecu
    Eclair Dec 12, 2014

tibigrecu , Dec 12, 2014 :
    Salut, am scapat telefonul pe jos, mi s-a spart sticla si nu mai functioneaza touchscreen-ul. Sticla s-a spart pe orizontala, dintr-o parte in alta, iar touchscreen-ul mai functioneaza doar in partea de sus a sparturii. Ceea ce ma face sa cred ca nu se mai face conectiunea mai jos de spartura. Stie cineva ce optiuni am in situatia de fata? Am de unde cumpara sticla? Cat ar costa sa mi-l repare cei de la 1+?

8. Audiofilu'
    KitKat Dec 12, 2014

@dview - E varianta chinezeasca, fara logo-ul "CYANOGEN" pe spate, varianta de 16gb, isn't it ? :)

@tibigrecu - Destul de mult, gandeste-te doar cat trebuie sa platesti si la transport dus/intors + cat dureaza. Mai bine iti iei altul. Neatentia se plateste.

adela1796, cocococolino89 and Rolodex like this.
  9. tibigrecu
    Eclair Dec 12, 2014

tibigrecu , Dec 12, 2014 :
    Ce inseamna "destul de mult" ? Eu de-asta am intrebat aici. Nu stiu cat e transportul dus-intors. E mai mult decat telefonul ? Daca nu, e mai rentabil sa il repare.

10. prisacariuadi
    Jelly Bean Dec 12, 2014

prisacariuadi , Dec 12, 2014 :
    gasesti ecran pe ali express...si un atelier unde sa ti-l pui gasesti oriunde.
    daca tot pui comanda pe ali pentru ecran...poti sa iti iei si o husa...si o sticla securizata :D

anyway...pacat de el.imi pare rau de ce s-a intamplat

11. pre10der90
    Cupcake Dec 12, 2014

pre10der90 , Dec 12, 2014 :
    Problema e ca nu stiam ca pot sa mi-l livrez direct mie. Asa ca am livrat pe adresa unei prietene urmand ca ea sa mi-l trimita mie, si cautand o companie care face livrari intr-un interval scurt de timp si pentru un pret decent, am dat de mailbox.de.Nu cred ca ei opereaza doar sub principiul ala de care zici tu, probabil ca livreaza si colete primite in modul clasic, personal de la destinatar (in cazul asta cunostinta mea din Germania)
    Ea nu poate veni in tara, aveti cumva alte sugestii ? Cu ce poate sa mi-l trimita la un pret sub 30 Euro si sa ajunga destul de rapid ?

12. prisacariuadi
    Jelly Bean Dec 12, 2014

prisacariuadi , Dec 12, 2014 :
    atlassib(12 eur)....pletl(12 eur).cauta si vei gasi.
    vezi ce autocare trec prin orasul prietenei tale

13. pre10der90
    Cupcake Dec 12, 2014

pre10der90 , Dec 12, 2014 :
    Atlassib nu se misca greu ?? de Pletl nu am auzit..iar de autocare nici nu vreau sa aud, nu am nicio siguranta asa.

14. dview
    Donut Dec 12, 2014

dview , Dec 12, 2014 :
    Yep...aia e. Dar a venit cu CyanogenMod instalat (de cei de la geek).

15. MarianVladau
    Donut Dec 12, 2014

MarianVladau , Dec 12, 2014 :
    Asa si are cineva invite de dat ca tare imi doresc un telefon pana de sarbatori si tot ce vreau e sa imi cumpar unul presupun ca toata lumea , zici ca suntem la Ceausescu la coada sa luam un kilogram de carne pentru Craciun ...Offf

Yulaiu1394 likes this.
  16. Audiofilu'
    KitKat Dec 12, 2014

@dview - Aha, sa-l stapanesti sanatos !

@Tidehunter - Stiu cum e, bro... Avand in vedere data in care suntem sansele sa primim telefonul anul acesta sunt infime chiar daca am primi invitatia astazi.

ursu' likes this.
  17. mihai2xk
    Honeycomb Dec 12, 2014

mihai2xk , Dec 12, 2014 :
    In cat timp ajung comenzile de pe ali express? Se primeste tracking number?

18. marianidis
    Honeycomb Dec 12, 2014

marianidis , Dec 12, 2014 :
    intre 3 sapt.si o luna.Tracking number primesti la cele mai valoroase (eu la 6$ am primit).Daca-ti iei sticla securizata,eu mi-am luat Godosmith si se simte suuuper.(socuri inca n-a primit):)

svoicum and mihai2xk like this.
  19. danny.1988
    Eclair Dec 12, 2014

danny.1988 , Dec 12, 2014 :
    Mai are cine un invite pls? am ratat zilele cand il puteam comanda fara invite...abia azi a intrat salariul :)
    Daca imi poate trimite cineva una as fi cel mai recunoscator.
    Seara faina va doresc

20. Never.Settle
    Honeycomb Dec 12, 2014

Never.Settle , Dec 12, 2014 :
    N-ai fost pe felie? A tinut toata ziua!!!