130
[Closed] Off topic thread

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. releu
    Ice Cream Sandwich Mar 5, 2015

releu , Mar 5, 2015 :
    Pai mai "tarziu' ce are daca ii faci? Ca nu sughita!

2. Audiofilu'
    KitKat Mar 5, 2015

Audiofilu' , Mar 5, 2015 :
    Eu de la mpc hc am migrat la splash, erau prea multe setări de făcut ca să se vadă/audă cum trebuie + setările acelea ca să folosească GPU în loc de CPU pt. randare.

3. Audiofilu'
    KitKat Mar 5, 2015

Mai rău că Loganul nu cred că intră în balans.

Mihai likes this.
  4. wolfydRg
    Gingerbread Mar 5, 2015

wolfydRg , Mar 5, 2015 :
    Fa-i update linistit. Dupa care baga unlock + root.

Audiofilu', teddyuskin and minu90tm like this.
  5. Audiofilu'
    KitKat Mar 5, 2015

Minciuni, și eu tot anul ăsta am comandat :))

N-au ce să schimbe, tot prin poșta chineză se trimit coletele.

6. minu90tm
    Froyo Mar 5, 2015

minu90tm , Mar 5, 2015 :
    nu (su)ghita, dar na, mai bine faci la inceput, sa nu ai ft multe chestii salvate pe el, si sa faci backup.
    e o opinie pur personala ...

teddyuskin likes this.
  7. teddyuskin
    Froyo Mar 5, 2015

8. Audiofilu'
    KitKat Mar 5, 2015

Stai liniștit, tot în euro va rămâne prețul, nu cred că se schimbă. N-ar avea de ce. La UK e diferența de monedă, euro e mai mic decât o liră iar SUA nu face parte din eu, de asta au și preturile în $.

9. Audiofilu'
    KitKat Mar 5, 2015

Merge închis?

10. wolfydRg
    Gingerbread Mar 5, 2015

wolfydRg , Mar 5, 2015 :
    Pai nu e problema de balans, e fix invers. Masina e prea fixa si nu ofera feedback soferului ceea ce e un lucru prost. Sa ma explic: adica ataci o curba aproape la limita, si nu simti in caroserie, volan daca mai ai pana la limita sau ai atins acea limita.

Asta e problema multor masini recente, vinovata e de multe ori servo electrica , nereglata si nesetate bine, atfel incat nu iti baga fedback in volan. Prea rigid , prea precis.

Deci problema Leonului nu e balansului. Exclus.

La actuala masina mea pot spune de fiecare data exact ce roata pierde aderenta, fata-spate, stanga dreapta, cand sunt in acceleratie-deceleratie, sau abordez viraje. Practic stiu cand ating limita sau ma apropii. Am si depasito de vre-o cateva ori ... atunci a fost clar :).

Mihai and cocococolino89 like this.
  11. minu90tm
    Froyo Mar 5, 2015

minu90tm , Mar 5, 2015 :
    Nu prea iti dau dreptate in ceea ce scrii tu aici, de cele mai multe ori (parerea mea), VINOVATI sunt "pilotii" de pe sosele, care cred ca o masina mid-cost, se poate "pilota" foarte agresiv pe sosele.

Pe de alta parte, nemtii au "reusit" sa rastoarne Loganul (in conditiile alea), folosind roti mai mici, decat cele din cartea tehnica, si chestia asta a fost dovedita de Dacia. Si da, problema Loganului in cazul ala, a fost BALANSUL!

Mihai likes this.
  12. Satiru

Satiru , Mar 5, 2015 :
    Le mai bag cartuse atunci.

Audiofilu' likes this.
  13. wolfydRg
    Gingerbread Mar 5, 2015

wolfydRg , Mar 5, 2015 :
    @minu90tm
    Nu te contrazic. Eu nu cautam vina sau vinovatul. Am dat o explicatie tehnica.
    Rezumat la ce am scris = Logan <> Leon. Varza<>Pere. Asta am zis.
    Doua chestii diferite. Am zis eu ceva de pilotare sau cum ca nemtii sunt fair-unfair? Nu cred.

14. Satiru

Satiru , Mar 5, 2015 :
    Ii frec din cauza ca am platit pe 19.02 si au trimis coletul numai dupa ce am dat mail (04.03) sa intreb de ce nu-mi pleaca pistoanele.

Audiofilu' likes this.
  15. prisacariuadi
    Jelly Bean Mar 5, 2015

prisacariuadi , Mar 5, 2015 :
    nu...clar nu vei putea.pentru ca iti va aparea la country DOAR germania....asa cum pe oneplus.net iti apar DOAR US si canada

16. prisacariuadi
    Jelly Bean Mar 5, 2015

pierzi toate datele cand ii faci unlock la bootloader.

minu90tm likes this.
  17. prisacariuadi
    Jelly Bean Mar 5, 2015

18. releu

releu , Mar 5, 2015 :
    Ma gandeam eu ...pai oricum,daca vor baga un pret nesimtit(gen reseleri romani),si iese mai ieftin cu Mailbox.de...sa traiasca in continuare.

ursu', Audiofilu' and prisacariuadi like this.
  19. releu

releu , Mar 5, 2015 :
    Asta stiam dar daca nu sunt cine stie ce doar niste amarate de aplicatii care se pot descarca sau instala din nou,eventual agenda dar ii faci un backup. Poate ce este pe memoria interna ,dar inaite se pot salva pe un stick de ex. Exista solutii pentru orice.

20. prisacariuadi
    Jelly Bean Mar 5, 2015

normal ca exista solutii...dar de ce sa mai pierzi timp facand toate cele spuse de tine cand poti direct sa-i faci...?

minu90tm likes this.