130
[Closed] Off topic thread

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ursu'
    Jelly Bean Jul 7, 2015

2. rakym
    Honeycomb Jul 7, 2015

prisacariuadi likes this.
  3. Audiofilu'
    KitKat Jul 7, 2015

ursu' and prisacariuadi like this.
  4. Capta1nZap
    Ice Cream Sandwich Jul 7, 2015

Capta1nZap , Jul 7, 2015 :
    Hardware-ul pare a fi tare... daca-i baga si o camera foto cu stabilizator optic de imagine... probabil o sa mi-l cumpar pe vremea asta la anu` cand ajunge 300 euro :))

5. Yulaiu1394
    Honeycomb Jul 7, 2015

6. moroi

moroi , Jul 7, 2015 :
    Corect domnule, ai dreptate. Spui ce vrei si cum vrei, e o tara libera. Dar libertatea asta e inteleasa prost de tine, de asta forumurile au o anumita tematica.

Sa-ti dau un exemplu din viata reala e ca si cum m-as duce in biserica cu motorul si l-as repara acolo cu inca vreo doi si am discuta tare pe tema asta, l-am tura si am face teste cu el, sub privirea siderata a enoriasilor.

E ca si cum un club de bibliotecari s-ar strange pe un stadion la un meci steaua-dinamo si ar citi carti in zgomotul peluzei si tot ei s-ar plange ca nu sunt lasati sa se exprime liber, ca e o tara libera si alte cacaturi. Intelegi acum ridicolul in care te afli?

Asta e scopul unui forum tematic. Unde lumea poate gasi o informatie utila legata de un subiect anume. Respecta treaba asta, cum o facem toti. Discutiile random sunt pe 4chan, dar probabil nu stii ce-i ala ca a tras internet in satul tau acum o luna. Cauta-l. O sa te ajute /b/

Cat despre "blocatul" pe WhatsApp, ma tot adaugai cu japca in grupuri de discutii din care tot ieseam si tu iarasi ma adaugai. Pana cand "m-ai blocat". Adica m-ai eliberat de spam. Daca tie iti place sa spui ca "m-ai blocat" e ok, dar grupul ala era un cancer. No ofense pentru ceilalti membrii din el.

In rest tu sa fii sanatos si sa intelegi ca ai un punct de vedere gresit si perpetuezi greseala. Din cauza unora ca tine nu exista chestii misto. Si nu o zic ca sa te jignesc, o zic ca asa stau lucrurile. Esti copilul ala care sparge mingea si fuge ca nici ceilalti sa nu se joace. Esti omul care scuipa in sticla de Cola ca sa bea numai el. Please STOP !

Big2904, pauldespre, Andrei D and 4 others like this.
  7. moroi

moroi , Jul 7, 2015 :
    Tare mi-e teama ca OnePlus fara Cyanogen este zero. CEO-ul Cyanogen spunea ca OnePlus fara marketingul de gen "primul telefon cu Cyanogen din fabrica" nu ar fi vandut o unitate si tind sa-l cred.

O sa aiba specs misto, dar cacatul ala de Oxygen e mai limitat ca un pigmeu in inaltime. Il astept, dar il voi lua dupa 2-3 luni de la lansare sa vad ce mai spun si alti cetateni. Partea misto e ca lasa sursele kernel libere si dezvoltatorii sar pe el ca pe Nexus. Cred ca e unul dintre cele mai "romuite" telefoane de pe XDA.

OFF-TOPIC: Meanwhile m-am gasit azi cu @prisacariuadi si mi-a aratat Elephone-ul lui (ii multumesc pe aceast cale). Al meu e pe drum. Un telefon foarte fin pentru price-range-ul lui, cu plusuri si cu minusuri, dar sa fiu sincer am vazut mai multe plusuri. Vad ca s-a deschis forum pentru el pe XDA, sa vedem ce va fi.

rakym, aris, releu and 3 others like this.
  8. ShyvHD
    Honeycomb Jul 7, 2015

ShyvHD , Jul 7, 2015 :
    Sunt la topicul off-topic si o sa imi permit sa cer ajutorul catorva care sunt dispusi sa ma ajute pret de cateva secunde. (raman dator)

Este o promotie la PallMall (smoking is bad i know) la care introduci coduri pe site si castigi pachete de tigari. Poti doar 10 coduri pe zi per cont, iar contul se face dupa nr. de telefon.
    Daca e cineva dispus sa imi dea nr. lor de telefon si in caz de castig pachet sa imi redirectionati codul pe care il veti primi prin SMS. Asta in caz ca nu aveti vreo-un parinte/prieten fumator caruia sa ii faceti un mini cadou.

Am destule coduri si doar cu nr. meu si ale catorva amici nu voi termina codurile pana se termina promotia.

PM cu nr. vostru de telefon daca vreti sa ma ajutati.

Mersi mult daca vor fi cativa saritori in ajutor dar si celor care ma vor injura ca nu are nici o legatura cu OPO postul meu. :)

9. 26flamo
    Jelly Bean Jul 8, 2015

26flamo , Jul 8, 2015 :

salutare!

moroi and Andrei D like this.
  10. 26flamo
    Jelly Bean Jul 8, 2015

26flamo , Jul 8, 2015 :
    buna dimineata lumeee!!!!
    o zi racoroasa va doresc!... mai ales celor din zonele afectate de codul portocaliu.

Yulaiu1394 and Andrei D like this.
  11. 26flamo
    Jelly Bean Jul 8, 2015

Yulaiu1394 likes this.
  12. prisacariuadi
    Jelly Bean Jul 8, 2015

prisacariuadi , Jul 8, 2015 :
    multumim la fel(daca e cazul)...intr-adevar cod portocaliu pe la TM, dar din fericire e si ultima zi ... de maine revenim la temperaturi de aprilie-mai

Yulaiu1394 and moroi like this.
  13. prisacariuadi
    Jelly Bean Jul 8, 2015

ce sa ne faca...supravietuiesc...
    chiar ma gandeam sa il vand acum...si sa astept 1+2

Yulaiu1394 likes this.
  14. nilatacb
    Honeycomb Jul 8, 2015

15. prisacariuadi
    Jelly Bean Jul 8, 2015

1. Qxygen e limitat pentru noi, cei care suntem deja obisnuiti cu CM si cu ce ne ofera acesta.
    Odata cu 1+2 va aparea si o noua versiune de Oxygen...vom vedea cu ce vine nou
    100% cei de la CM vor face si ptr 1+2 ceva versiune(nightly) asa cum e si ptr samsung/lg/orange nivo
    2. ma bucur ca am avut in sfarsit ocazia de a ne intalni.
    Elephone p7000: speram sa fie din ce in ce mai cumparat a.i. sa evolueze comunitatea de pe xda.
    plusuri: pret(210 $), rom-uri diverse, se poate roota usor, aplicatie pentru flash(descarci ROM, flash-uiesti direct din ea), bateria(cu wi-fi ON, in 8 ore mi-a CRESCUT procentajul peste noapte), se misca destul de fluent, husa cu care vine este utila.
    minusuri: este destul de greu, este gros, nu se misca la fel de bine ca 1+1, fingerprint sensor nu functioneaza tot timpul la fel de bine, double tap to wake nu merge tot timpul.
    overall: pentru 210$ e mai mult decat suficient

moroi and Kelone like this.
  16. Rolodex
    Marshmallow Jul 8, 2015

FirstAdvisor likes this.
  17. Rolodex
    Marshmallow Jul 8, 2015

Rolodex , Jul 8, 2015 :
    Link cu promoția...

Hehe.. Found it.. Castigi țigări, ahem... Când vreodată o să-ți dau io mașina dacă ar fi pe numărul meu. Hahshahahaha.. Ai fost dulce rău azi..

http://chupacabra-news.blogspot.ro/2015/06/concurs-pall-mall-2-iunie-26-iunie-2015.html?m=1

Last edited: Jul 8, 2015

18. Rolodex
    Marshmallow Jul 8, 2015

Rolodex , Jul 8, 2015 :
    Da, citii și eu în altă parte. Un plastic ieftin... Praf în ochi.. De fapt dacă ma gândesc ca ei au Target grupul de la Apple, (vezi ce scrie pe adaptor) nu ma mira sa se ude fraierii de placere ca au Screen protector out of the box

19. Rolodex
    Marshmallow Jul 8, 2015

Rolodex , Jul 8, 2015 :
    Mi-au dispărut ghost touches.. Am pus Exodus.. Best rom ever. Altora le-au apărut ghost touches deși chipurile le-a dat de i-a umplut de drivere ptr cele cinci tipuri de panel. Dar cum am mai zis le da Dumnezeu după suflet tuturor. Și pierdut, și furat, și probleme după ce altora le-a rezolvat. Asta înseamnă suflet pestriț....

Ah, ce bine ma simt.. God is my witness..

20. Rolodex
    Marshmallow Jul 8, 2015

Rolodex , Jul 8, 2015 :
    Alt "prost" care cumpara de la LG...

Bai, frate, tara asta e plina de destepti....

svoicum likes this.