130
[Closed] Off topic thread

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. prisacariuadi
    Jelly Bean Sep 28, 2015

prisacariuadi , Sep 28, 2015 :
    Nope...acum m-am uitat și nu e

2. Satiru
    Ice Cream Sandwich Sep 28, 2015

3. Audiofilu'
    KitKat Sep 28, 2015

Audiofilu' , Sep 28, 2015 :
    Nu-mi mai spune de specificatii ca situ, m-am interesat inainte.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6376&idPhone2=6986

Pe mine cel mai mult ma intereseaza receptia si bateria. Ca si performanta e arhisuficient un dual core si 1gb ram ca sa intrii in contacte, sa dai un mesaj, sa faci o poza si probabil sa cauti ceva pe net (browsing).

Fu/ck yeah, feature phone :D

In alta ordine de idei, am butonat azi un WP (pacat ca nu stiu exact ce model era). O mizerie de telefon. Nu dpdv al calitatii materialelor sau al design-ului ci dpdv al soft-ului. Cei de la Microsoft chiar considera asa ceva utilizabil? N-ai buton de app switch, in pula mea!!! Tre' sa dai back pana-ti vine rau sa iesi dintr-o aplicatie ca sa intrii in alta.

Windows Phone e un cacat de musca pe langa ce e iOS si Android chit ca primul are limitari si al2lea lag ce vine la pachet cu terminalu'.

Last edited: Sep 28, 2015

peskovs likes this.
  4. peskovs
    Jelly Bean Sep 28, 2015

peskovs , Sep 28, 2015 :
    Pai anume bateria este mai buna pe xt15xx. Pe bune telefonul ala fără net pe Lollipop scote 3-4 zile.

P. S. Pe win phone rar exista back, doar home. Am umblat sapt trecuta cu un iPhone 5, asa am făcut un experiment. Ghici ce buton îmi lipsea? Omoară-ma, dar nu apăs eu pe homebutton :D

5. Audiofilu'
    KitKat Sep 28, 2015

Crede-ma, stiu ce mi-a intins nervii la maxim timp de 10 minute pana l-am aruncat. Era un Nokia X sau ceva de genu', nu mai tin minte si nici n-am intrebat. Daca aflu dau un edit.

Da, stiu, e mult diferit fata de un 535.

6. Audiofilu'
    KitKat Sep 28, 2015

7. prisacariuadi
    Jelly Bean Sep 28, 2015

prisacariuadi , Sep 28, 2015 :
    Mda... Cunosc specimenul. Drumul ala îl fac cel puțin o data pe luna(TM - Deva) și practic te implora sa iei curbele mai sportiv...dar nu ca și cocalarul asta infect.

Yulaiu1394 likes this.
  8. peskovs
    Jelly Bean Sep 28, 2015

peskovs , Sep 28, 2015 :
    Nokia X cred ca ăla pe Android de la Microsoft. Telefonul ăla era de dăruit lui Steve Jobs, double enemy =))

Apropos, la ce preț ai găsit xt1021?

Last edited: Sep 29, 2015

9. Audiofilu'
    KitKat Sep 28, 2015

386, transport moca.

Miercuri ar trebui să fie la mine.

10. peskovs
    Jelly Bean Sep 28, 2015

peskovs , Sep 28, 2015 :
    Bun pretul. Nici n-are rost sa te bagi la Lumii :)

Audiofilu' likes this.
  11. Audiofilu'
    KitKat Sep 29, 2015

Audiofilu' , Sep 29, 2015 :
    Un 535 probabil avea rost având în vedere raportul dintre preț și performanță dar a zis că-i prea mare și de asta am rămas la moto e.

Alt motiv pt. care l-am ocolit a fost datorită problemelor la touch-screen. Cei de la Nokia au zis că s-au rezolvat dar asa au zis si cei de la oneplus și.... surprizaaaa :))))

Dacă inimeream un terminal care era stat prin depozit de juma' de an mai mult ca sigur venea la pachet și cu problema respectivă.

12. mihai2xk
    Honeycomb Sep 29, 2015

mihai2xk , Sep 29, 2015 :
    Salutare,
    Detine cineva elephone P8000 ?
    Merita? Alte optiuni la pret apropiat?
    thx

13. prisacariuadi
    Jelly Bean Sep 29, 2015

prisacariuadi , Sep 29, 2015 :
    i-am luat sora-mii P7000...de banii aia mai bine luam nubia mini...sau ceva de la xiaomi. nu am fost incantat de cum merge telefonul. iti recomand sa te uiti dupa altceva.

cauta ceva de la xiaomi pe gearbest.com...fac livrari si din EU warehouse

Yulaiu1394, Costy07 and mihai2xk like this.
  14. diana.susca
    Eclair Sep 29, 2015

diana.susca , Sep 29, 2015 :
    In urma hackarii/virusului de care am beneficiat, am decis sa-mi rad complet telefonul. Mi-a luat o saptamana pana sa-mi fac backup :) Dar acum sunt pregatita!

Cineva a sugerat sa fac pasii descrisi de Audiofilu din tutorialul de la semnatura, atata ca n-am inteles nimic. Eu nu m-am ocupat veci cu asa ceva, si ma depasesc termenii si explicatiile abreviate.

Poate cineva sa-mi spuna, ca la prosti, cum sa fac?
    Mentionez ca fiindca deja m-am ars cu OS-ul 'din fabrica', suflu in chestii prea hackate.

Deci vreau doar sa sterg tot tot tot, sa nu ramana nici o urma de informatie pe el - ca o formatare aspra; dupa care sa se reinstaleze un OS fresh, garantat 100% fara spyware sau bazdaganii. Am inteles ca daca il root-ez (sau unlock-ez? nu mi-e clar care ce face), dup-aia devine mai sensibil la atacuri, si daca e adevarat, vreau fara rutare :).

Si inca o nebunie personala - inainte de ultimul upgrade, era frumos meniul de la apelare - aveam un ecran cu apelatii frecventi care-mi placea tare. Si in plus, cand ma suna cineva, i se vedea poza mare de tot. La ultimul update, au scos lista aia si au pus ceva similar dar mai urat si mic, si in plus cand ma suna cineva, in loc de poza persoanei, mare, vad doar un cerculet mic cu poza. Deci vreau versiunea aia de dinainte de ultimul update, daca se poate. Sau o alta versiune care are poze mari.

Cum sa fac?
    Va rog, si multumesc!

15. prisacariuadi
    Jelly Bean Sep 29, 2015

prisacariuadi , Sep 29, 2015 :
    nu ai zis de unde esti...poate e ceva coleg care sa te poata ajuta "pe viu" daca nu...prin teamviewer te putem ajuta oricare de pe aici (cred). meniul de la apelare si mie imi lipseste, dar stii cum e...te reobisnuiesti :D:D:D.

de sters tot...asa se va intampla

Yulaiu1394 likes this.
  16. Audiofilu'
    KitKat Sep 29, 2015

17. nyl
    Froyo Sep 29, 2015

18. mogaandrei
    Gingerbread Sep 29, 2015

19. Audiofilu'
    KitKat Sep 29, 2015

Yulaiu1394 likes this.
  20. mogaandrei
    Gingerbread Sep 29, 2015

mogaandrei , Sep 29, 2015 :
    Multumesc pentru raspuns. Din magazin ma gandeam si eu,dar speram un raspuns mai explicit: de la noi din tara sau extern?(producator/etc.)