130
[Closed] Off topic thread

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lupsaiu
    Honeycomb Dec 14, 2015

lupsaiu , Dec 14, 2015 :
    Inseamna ca esti norocos, versiunea 6.0.1 are prea multe modificari, hai sa zicem netestate (FC). Raman pe 6.0 Broken Os; sunt "devii" mai "artagosi", dar jos palaria pentru ce au realizat - din punctul meu de vedere e cel mai stabil rom M. Daily driver (de 2 satamani) cu LTE activat se comporta exceptional - Doze Mode este exact ce s-a promis, adio drain battery (drain 1% pe noapte, LTE activ, trafic date oprit). In plus Layers Manager depaseste lejer CM Theme engine, nu exista comparatie...

2. lupsaiu
    Honeycomb Dec 14, 2015

lupsaiu , Dec 14, 2015 :
    Remarca "daily driver" era pentru @Rolodex :), eram sigur ca o sa-l instaleze.

Rolodex and Satiru like this.
  3. Audiofilu'
    KitKat Dec 14, 2015

Audiofilu' , Dec 14, 2015 :
    Lipsesc multe pe parte de customizare la el.

4. lupsaiu
    Honeycomb Dec 15, 2015

lupsaiu , Dec 15, 2015 :
    Daca este vorba de:
    1. Xposed + module Greenify / Amplify/ Gravity Box - nu mai este cazul pt. mine
    2. Kernel - este deja personalizat/ setat optim de dezvoltator - nu are sens sa stric ceea ce merge bine, totusi daca vreau modificari setari kernel: setari Init.d si Kernel Adiutor
    Info: Content Guard inca nu a fost portat pe noul rom M

Suplimentar am instalat: Green Power (sincronizare / control trafic date / switch automat LTE / WiFi samd), SD Maid, Doze Editor Settings si BusyBox On Rails.
    Pentru modificare interfata vizuala ecran folosesc KLWP si Layers Manager, browser pentru navigare incognito/ fara reclame Ghostery si cam atat.

P.S. Din Xposed imi lipseste doar Lock screen clock mods [L-M].

5. Rolodex
    Marshmallow Dec 15, 2015

Rolodex , Dec 15, 2015 :
    Am sa testez și broken os... I got time.. La RR nu am drain ul pe care îl aveam pe al Sultanului... Aproape insesizabil pe RR. De acord cu layers... Dar eu nu folosesc teme...

Sper ca am găsit ce trebuie.

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/discussion-brokenos-bacon-t3162206

Later edit. Care e ultimul build? 14 dec.?

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=44144

6. Rolodex
    Marshmallow Dec 15, 2015

Rolodex , Dec 15, 2015 :
    Nu vad ce e asa superior când însuși dev ul face anunțul ca e în stadiul Alpha... No offense. Screenshot_2015-12-15-12-28-51-612.jpeg

7. lupsaiu
    Honeycomb Dec 15, 2015

lupsaiu , Dec 15, 2015 :
    Ai găsit ceea ce trebuia, instalarea durează cam 10 minute, și bineînțeles dacă totul este OK ai mesaj de "failed" :).

Last edited: Dec 15, 2015

8. lupsaiu
    Honeycomb Dec 15, 2015

lupsaiu , Dec 15, 2015 :
    Nu este superior, este exasperat de prostie; a creat o comunitate închisă unde sunt și build-uri neoficiale, aici nu poți întreba la nesfârșit aceleași idioțenii care le citești pe XDA - ai greșit ești OUT. Am rămas 247 care știm citi... Comunitatea deschisă primește update-urile oficiale - vezi că au și un Wall of Shame.

9. Rolodex
    Marshmallow Dec 15, 2015

Rolodex , Dec 15, 2015 :
    Am vazut ceva SS-uri de pe G+ community :)))

Am hotarat sa raman fidel lui RR. :) Asa ca... Succes cui vrea sa-l incerce!

10. Rolodex
    Marshmallow Dec 15, 2015

Rolodex , Dec 15, 2015 :
    Comunitatea e BrokenOs Landfill?

A, gata am gasit-o. Dysfunctional.. bla bla bla .. :))))

11. lupsaiu
    Honeycomb Dec 15, 2015

lupsaiu , Dec 15, 2015 :
    E mai bine că rămâi fidel RR-ului , putem compara doua build-uri android M: Broken vs RR :).

Last edited: Dec 15, 2015

Rolodex likes this.
  12. rooney121
    Cupcake Dec 15, 2015

rooney121 , Dec 15, 2015 :
    Tocmai a bagat pe stoc OPX si o sa-l dau la schimb, sper sa fiu multumit.

13. mogaandrei
    Gingerbread Dec 16, 2015

mogaandrei , Dec 16, 2015 :
    stie careva sa ma lamureasca si pe mine de ce se tot schimba de pe H+ pe H? cand se schimba pe H, nu mai merge internetul.

14. Mr.Slick
    Gingerbread Dec 16, 2015

Mr.Slick , Dec 16, 2015 :
    Esti pe telekom nu?!?asa patesc si eu :)
    Nu stiu ce are...eu am sunat de vreo 3 ori la ei...nu am rezolvat nimic...mi'am resoftat si tel...si degeaba...
    Si LTE nu'mi apare niciodata...si am incercat si pe o cartela de la vodafone...dar la vodafone nu'mi face figurile de a merge sacadat netul...
    Acum am vb cu o duduie la telekom...si nu stiu ce a facut ea...dar acum imi apare 4G la semnal...deci nu LTE...4G...
    Dar fluctueaza rau...ajunge uneori si la Edge... :|
    Ma gandesc ca ar putea fi si de la driverul de la modem...ca stiu ca am flashuit odata ceva de genu'...

15. mogaandrei
    Gingerbread Dec 16, 2015

Sunt pe Orange. Lte,4g,tot dracu ala. Fluctuatiile sunt numai de la telefon.

16. prisacariuadi
    Jelly Bean Dec 16, 2015

17. florynake
    Cupcake Dec 16, 2015

florynake , Dec 16, 2015 :
    salut! imi poate spune cineva cam cati lei ma ajunge un OPT comandat de pe site si unde trebuie specificat ca vreau varianta europeana?

18. Mr.Slick
    Gingerbread Dec 16, 2015

Mr.Slick , Dec 16, 2015 :
    Eu am bagat o cartela vodafone...si nu mi'a mai fluctuat...a mers bine...
    Acu' nush ce sa zic...ma gandesc sa fie din cauza modemului...

O intrebare am si eu...ca sa dau restore...trebuie sa sterg tot...sau pot da fara sa sterg dalvin cache si alea...?!?

Last edited: Dec 16, 2015

19. mogaandrei
    Gingerbread Dec 16, 2015

Probabil sa fie modemul. Am gasit un modem.zip de la Oxygen OS,dar nu stiu cum se comporta,o sa incerc intr-o zi sa il flash-uiesc,poate e mai ok.
    Cred ca ar trebui un full wipe,acuma depinde la ce ai selectat tu pt backup.

20. mihai2xk
    Honeycomb Dec 16, 2015

mihai2xk , Dec 16, 2015 :
    Salut,
    Poți pune setările tale klwp.zip aici?