130
[Closed] Off topic thread

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. prisacariuadi
    Jelly Bean Jun 23, 2016

prisacariuadi , Jun 23, 2016 :
    da...am vazut si eu de Mi5s. dar:
    - mi5 nu vreau decat daca e Pro...ca sa merite upgrade-ul de la OPO
    - Pro inca nu a aparut...ce sperante sa am sa iau Mi5s cat de curand daca Pro-ul nu a aparut?
    - ala rupt in 2 nu avea ceramic back...poare Pro-ul e mai rezistent
    - nu il tin in buzunar la spate, deci nu fac mai multe din el.
    - meizu nu ma incanta
    - HTC deja intra in oala cu scumpeturi...lucru pe care nu o sa il mai fac..nu o sa mai iau asa ceva
    - ce ar merge:
    1. op3...design parca prea uzual
    2. mi5 Pro...pacat ca nu are si el 6 gb de ram ca sa zicem ca iei ceva care va fi bun si peste 2 ani
    3. Le Eco LeTV 2..suna vine..dar parca e prea mare + nu are jack
    4. Vivo Xplay 5 Elite e iar o bestie de telefon...dar parca vezi ca nu are support software asa ok
    5. ar mai fi ZUK Z2 Pro....dar nu e disponibil si nu stiu cat de bine e optimizat dpdv Software.

daca nu reusesc sa dau OPO ca sa imi iau OP3...in septembrie o sa ajung in Singapore si vedem daca gasesc ceva pe acolo...

2. adi_ilie
    Gingerbread Jun 23, 2016

adi_ilie , Jun 23, 2016 :
    Ai sistematizat exact gandirea mea cand ai facut lista, am aceleasi pareri. Cand am zis de Mi5, la Pro, cel de 128 Gb ram, ma refeream, cu ceramic back, evident -testul a fost facut cu cel normal, dar e problema de sasiu si nu cred ca ajuta prea mult spatele-. Mie imi place OP3 ca design, mai mult ca HTC 10, de exemplu, care erau zei la design. De aceea am zis ca OP3 ar merge, dar e scump, eu neavand o NEVOIE IMEDIATA care sa justifice achizitonarea lui la pretul acela (daca aveam nevoie era deja comandat :)) ). La Samsung ma dispera touchwizz, nu ne intelegem deloc, mi se pare incredibil de urat, de complicat, cu o tona de bloatware. Mi-a placut, demult, YotaPhone 2 - a propos de design fresh, dar nu au dus mai departe ideea :( .

prisacariuadi likes this.
  3. Kelone
    Ice Cream Sandwich Jun 23, 2016

Kelone , Jun 23, 2016 :
    ZTE Axon 7.

4. Kelone

5. eddyz

6. pauldespre
    Honeycomb Jun 23, 2016

pauldespre , Jun 23, 2016 :
    Astăzi am parcat telefonul în rucsac, dar el a avut alte planuri. Când dau să prind de fermoar să închid rucsacul, chinezăria se scurge pe parchet, evident executând o aterizare artistică pe ecran.
    Un colț ciobit + o crăpătură pe ecran. Pare a fi numai sticla, sper...

7. prisacariuadi
    Jelly Bean Jun 24, 2016

prisacariuadi , Jun 24, 2016 :
    daca ai sticla pe el....e clar sticla cea care e sparta...nu ai una de rezerva?ca sa o dai pe asta jos si sa vezi ce s-a intamplat acolo

8. Audiofilu'
    KitKat Jun 24, 2016

Audiofilu' , Jun 24, 2016 :
    Dacă impactul e destul de zdravăn îți poate afecta într-o mică măsură și display-ul. Acum depinde și de cât de calitativă e sticla.

9. pauldespre
    Honeycomb Jun 24, 2016

pauldespre , Jun 24, 2016 :
    Nu am, o să dau comandă.

10. mogaandrei
    Gingerbread Jun 27, 2016

mogaandrei , Jun 27, 2016 :
    Salut. Ti-a ajuns OP3?

11. genutzu199
    Eclair Jun 27, 2016

genutzu199 , Jun 27, 2016 :
    Salut! Da, il folosesc de joia trecuta. Sunt foarte multumit de achizitie! Se misca absolut superb. I-am facut root, am instalat diverse aplicatii, date + sincronizari pe fundal etc. si se misca excelent. Cel mai mult imi place responsivitatea senzorului de amprenta, ce nu se compara cu cel de pe S6-le anterior. Display-ul mi se pare OK, nu e la fel de bun ca la S6 (logic) dar sunt multumit. Camera face poze foarte bune. Am cumparat husa oficiala de la Otter Box care nu e prea grozava deoarece face telefonul sa para cam mare. Per total, da, recomand, mai ales daca il vei folosi la adevarata lui valoare (si aici ma refer la instalat diverse ROM-uri, dezvoltare aplicatii Android, etc.)!

12. mogaandrei
    Gingerbread Jun 27, 2016

mogaandrei , Jun 27, 2016 :
    Brici! Azi am primit si eu mail ca a fost expediat. In mod normal era pregatit pt expediere pe data de 29. Sper sa vina mai repede de 8 iulie... Sa il folosesti sanatos!
    PS: a fost nevoie sa mai platesti ceva la curier,pentru transportul telefonului?

Last edited: Jun 27, 2016

13. genutzu199
    Eclair Jun 27, 2016

genutzu199 , Jun 27, 2016 :
    Mulțumesc, la fel! Nu, nu mai plătești absolut nimic.
    Fază funny: cu 2 zile înainte să ajungă telefonul, primesc mail de la OnePlus cum că livrarea va întârzia și, ca să nu mă supăr, primesc un cod promo în valoare de 10€. De fapt comanda a ajuns la timp, fără probleme. Tocmai am folosit codul și - surpriză - transportul a fost gratuit chiar și pentru comenzi < 100€. Like OnePlus!

prisacariuadi likes this.
  14. mogaandrei
    Gingerbread Jun 28, 2016

mogaandrei , Jun 28, 2016 :
    Bun. Din momentul in care ai primit mailu ca a fost expediat,cate zile au trecut pana l-ai primit?

15. genutzu199
    Eclair Jun 28, 2016

genutzu199 , Jun 28, 2016 :
    Am primit eMail-ul cu notificarea de expediție pe 20 iunie iar coletul a ajuns la mine pe 23 iunie. Comanda și plata au fost făcute pe 14 iunie.

mogaandrei likes this.
  16. prisacariuadi
    Jelly Bean Jun 29, 2016

17. OvidiuP
    Froyo Jun 29, 2016

OvidiuP , Jun 29, 2016 :
    De ce nu primesc 4G pe cartela? Abonamentul are 4G și la setări am selectat 4G și totuși îmi arata H...

18. mogaandrei
    Gingerbread Jun 29, 2016

mogaandrei , Jun 29, 2016 :
    Depinde de zona unde esti. Din cate am observat,prinzi 4G doar in orasele mai mari...

19. ShyvHD
    Honeycomb Jun 29, 2016

ShyvHD , Jun 29, 2016 :
    Sa iau pistons v3 sau gasesc o alternativa mai buna in pretul asta? Daca nu chiar mai ieftin...

20. mogaandrei
    Gingerbread Jun 30, 2016

mogaandrei , Jun 30, 2016 :
    probeaza casti originale de galaxy s5 si vezi daca iti plac. eu sunt foarte multumit de ele. Originale,negre,pe gsmnet la 22 lei si albe la 18 lei.