0
➀ Custom Rom/Kernel/Problem-Çözüm

1. naklov
    Honeycomb Jul 12, 2015

naklov , Jul 12, 2015 :
    Geliştirici seçeneklerinde Cyanogen Kurtarma Modunu Güncelle diye bir şey var ordaki Tik i kaldır öyle bir dene bakalım.

2. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 12, 2015

mcsememo , Jul 12, 2015 :
    @naklov arkadasimin soyledigine dikkat ederek custom recovery yuklendikten sonra twrp arabiriminde bulunan reboot veya power down gibi secenekler kullanilmamali. Telefon manuel olarak kapatilmali. Power (Güç) + Volume Down (Ses azaltma) butonlarına telefon kapanana kadar birlikte basilmali ve telefon kapandiktan sonra Power (Güç) + Volume Down (Ses azaltma) butonlarına OnePlus + logosunu görene kadar birlikte basilarak recovery modunda tekrar acilmali. Iyi forumlar.

naklov likes this.
  3. klakson123
    Ice Cream Sandwich Jul 12, 2015

klakson123 , Jul 12, 2015 :
    Halihazırda yaptım o seçeneği zaten.

4. klakson123

Teşekkürler cevabın için son güncellemeyi yapmıştım. Sadece twrp yükleme için uğraşıyorum. Reboot işlemini cmd yoluyla yapıyordum. Dediğin gibi manuel telefonu kapatmayı deneyeceğim şimdi.

5. klakson123

Üstad dediğin gibi manuel telefonu kapatınca yüklendi. Sorun bu yüzdenmiş. Komut ile reboot edince yüklenmiyor yeni öğrenmiş oldum. Teşekkürler buralarda olduğun için.

6. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 12, 2015

mcsememo , Jul 12, 2015 :
    Rica ederim, sorunun cozulmesine sevindim. Iyi forumlar.

7. siranusta
    Honeycomb Jul 13, 2015

siranusta , Jul 13, 2015 :
    Yok alarm ses düzeyi de yüksek halen neden çalmadığını bulamadım

8. akulata
    Ice Cream Sandwich Jul 13, 2015

akulata , Jul 13, 2015 :
    @Teyubesk39 hocam sen exodus üzerinde hala boeffla kernel kullanıyormusun? En son hangi sürümü var ? hangi ayarları tavsiye edersin? ufak bir bilgilendirme yaparsan sevinirim.

9. Teyubesk39
    Froyo Jul 14, 2015

akulata likes this.
  10. naklov
    Honeycomb Jul 14, 2015

naklov , Jul 14, 2015 :
    Bu kernelin tam olarak ne yararını görüyorunuz?Birde Config V2 ne işe yarıyor.

11. Teyubesk39
    Froyo Jul 14, 2015

Teyubesk39 , Jul 14, 2015 :
    en başta şarj süresi ve ısınmanın exodos stock kernel'dan biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim ve kernel ayarlarından birçoğuna erişim özelliği sunuyor. Boeffla Config programıda kernel üzerinde kendi isteğine göre ayarlamalar yapabilmeni sağlayan bir program, bu ayarlamaları başka benzeri programlarlada yapabilirsin ancak kerneli ve programı aynı ekip hazırladığı için daha uyumlu çalışıyorlar.

Boeffla Config programı sayesinde:
    • Governor ve IO ayarları
    • Cpu Frekans ve Cpu Voltaj ayarları
    • Gpu Frekans ayarları
    • Ses Çıkış Gücü ayarları
    • Led ışığın ayarları, Ekran Renk ayarları, Swipe Gestures ayarları
    • Şarj ve Usb Akım ayarları, zRam ayarları, Swappiness ayarları, LMK ve Çeşitli Modül ayarları bulunuyor
    Not:Kernel üzerinde bilinçsizce yapılan ayar değişiklikleri telefona kalıcı hasar verebilir

c@n, naklov and akulata like this.
  12. akulata
    Ice Cream Sandwich Jul 14, 2015

akulata , Jul 14, 2015 :
    @Teyubesk39 eyvallah hocam bilgilendirmeler icin tesekkurler. Bugun flashlayip bir kac gun deneme yapacagim. Umarim iyi olur. Cunku bir kac gundur exodusun sarj tüketimi inanilmaz derecede fazla oldu. Eski performansi alamiyorum. Bunun yeni surumlerlede alakasi oalbilir tabi. Deneyip gorcez. Tekrardan saolasin

13. klakson123
    Ice Cream Sandwich Jul 14, 2015

klakson123 , Jul 14, 2015 :
    Merhabalar AK Kernel hakkında biraz bilgi verecek bir arkadaşımız var mı?

* CM12s ve Root mevcut olan AS2l3 sürümünü kullanıyorum.

14. klakson123
    Ice Cream Sandwich Jul 16, 2015

klakson123 , Jul 16, 2015 :
    Kimse bilgi sahibi değil sanırım :confused:

15. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 16, 2015

mcsememo , Jul 16, 2015 :
    Konu hakkinda bilgi icin asagidaki mesajlara bakabilirsin.
    Link 1, Link 2

16. Alptekin
    Honeycomb Jul 17, 2015

Alptekin , Jul 17, 2015 :
    Exodus 5.1.1 romda cift dokunmayla aç seçeneği aktif.. Yanlış uyandırmayı aç seçeneği de aktif.. Fakat genede cebimdeyken açılıyor.. Sensore parmagi koyup ekrana cift dokunuyorum aciliyor.. Kötü bir bug

17. apakalin
    Gingerbread Jul 22, 2015

apakalin , Jul 22, 2015 :
    Bootlooder kilidini açmak istiyorum ama fastboot oem unlock komutu yazınca (fastboot arabiriminde) cihaz yeniden başlamıyor fastboot ekranında kalıyor. Sorun ne olabilir acaba

18. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 22, 2015

mcsememo , Jul 22, 2015 :
    Komutu calistirdiktan sonra gelen ekran goruntusunu eklersen veya komuttan sonra ekranda ne yazdigini belirtirsen net bir cevap verilebilir. Fastboot modunda asagidaki komutu yazdiginda cikan sonucu belirtir misin? Ayrica konu hakkinda buraya bakabilirsin.
    Code:
    fastboot oem device-info

19. apakalin
    Gingerbread Jul 22, 2015

apakalin , Jul 22, 2015 :
    bootloader i bir tools uyguaması ile açtım normalde karsıma gelmesi gerekenin dsınında uzun satırlarla dolu bilgiler geliyordu.Yine mevcut konu başlıgını kullanarak kendime yeni bir rom yükledim.teşekkurler

20. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 22, 2015

mcsememo , Jul 22, 2015 :
    Rica ederim, sorunun cozulmesine sevindim. Iyi forumlar.