0
➀ Custom Rom/Kernel/Problem-Çözüm

1. siranusta Honeycomb May 17, 2016

2. siranusta Honeycomb May 17, 2016

siranusta, May 17, 2016 :
    2.65 flashladım telefon yine açılmıyor. :(

3. mcsememo KitKat Community Expert May 17, 2016

mcsememo, May 17, 2016 :
    Supersu.zip dosyasini twrp'den yukleme. Gelistirici secenekleri (developer options) >root access (root erisimi) menusune girerek apps and adb secenegini sectikten sonra google playden supersu uygulamasini kurmayi deneyebilirsin.

siranusta likes this.
  4. siranusta Honeycomb May 17, 2016

Peki geç şarj olma konusunda bir tavsiye var mı?

5. siranusta Honeycomb May 17, 2016

Yüklenmiş su kodlaması yok hatası veriyor marketten yükledim.

6. mcsememo KitKat Community Expert May 18, 2016

mcsememo, May 18, 2016 :
    Recoveryden wipe cache yaptiktan sonra sorun devam ediyorsa battery life repair uygulamasiyla pil hucrelerini kontrol et (nasil?) ve root isleminden sonra tam sarj sonrasi pil kalibrasyonu yap. Pc veya prizden sarj yaparken ampere uygulamasini acarak pil bilgilerini kontrol et. Bunun yaninda sorunun orjinal sarj fisi ve kablosundan kaynaklanip kaynaklanmadigini tespit etmek icin farkli bir sarj kablosu ve sarj fisi kullanabilirsin. Ayni sorunun cyanogen os 13'de olup olmadigina bakabilirsin. Sorun cozulmezse pil sorunlu olabilir.

Gelistirici seceneklerinden root erisimini actiktan sonra google playden root checker ile root durumunu kontrol et. Daha sonra twrpden SuperSU 2.62.zip veya 2.64, 2.66 versiyonlarini yuklemeyi dene. Elimde OnePlus One olmadigi icin konu hakkinda net birsey soyleyemiyorum. Konu hakkindaki gelismeler icin burayi takip edebilirsin. Iyi forumlar.

7. cemee Ice Cream Sandwich May 18, 2016

cemee, May 18, 2016 :
    gelistirici seceneklerinde root erisimi yok. En azindan bende yok. Zaten rootlu oldugu icin olabilirmi?

8. mcsememo KitKat Community Expert May 18, 2016

mcsememo, May 18, 2016 :
    Root erisim secenegi bilindigi uzere cyanogenmod 12'den itibaren dahili olarak geliyor. Root erisim seceneginin olmama sebebi supersu versiyonundan veya dedigin gibi telefon rootlu oldugu icin olabilir. Test edip gormek lazim.

9. cemee Ice Cream Sandwich May 18, 2016

cemee, May 18, 2016 :
    cm12-13 de var biliyorum da cos13 te görmedim. Bir sonraki sifirlamada denerim bi

10. mcsememo KitKat Community Expert May 18, 2016

mcsememo, May 18, 2016 :
    Cyanogen os ile dahili root erisim secenegi gelmiyor zaten. Root erisim secenegini siranustanin buradaki cyanogenmod ile ilgili sorusuna binaen soyledim.

11. cemee Ice Cream Sandwich May 19, 2016

cemee, May 19, 2016 :
    :) Pardon o zaman. Ben de cos zannediyorum

12. siranusta Honeycomb May 19, 2016

siranusta, May 19, 2016 :
    2.62 flashlayınca yedi Şu an telefon rootlu durumda. İndirmek isteyen arkadaşlar buradan indirebilirler.

2.74
    Ve 2.64 arasında ki tüm sürümler açılış ekranında takılı kalıyor. Cyanogen Mod yazısı kalıyor ilerlemiyor.

Last edited: May 19, 2016

cemee and mcsememo like this.
  13. siranusta Honeycomb May 19, 2016

siranusta, May 19, 2016 :

battery life repair uygulamasıyla pil hucrelerini kontrol ettim hücrelerde ilk etapta bazı sorunlar gösterdi sonra sorunları düzelt diye bir yazı çıktı uygulayınca sorun kalmadı hepsi düzeltildi dedi.

ampere uygulaması ile bilgisayardan şarj ederken maks 260 mA şarj aleti ile 500 mA başka bir kabloda ise 1050mA ama tam olarak dikkat etmem gereken yeri anlayamadım ve ne kadar yükselmesi gerekiyor? hangi seviye üst sınır? ve bu üst seviyeye ulaşmak için tavsiye ettiğiniz kablo var mı?

batarya kalibrasyonu için de hangi yöntemi tavsiye edersiniz?
    batterystats.bin dosyasını silerek mi?
    wipe battery stats yaparak mı?
    yoksa tak çıkar aç kapa yöntemini mi?

Last edited: May 19, 2016

14. mcsememo KitKat Community Expert May 19, 2016

mcsememo, May 19, 2016 :
    Telefon guc kapali konumdayken veya resmi rom olan cyanogen os yukluyken de yavas sarj sorunu devam ediyorsa sorun kablodan veya adaptorden olabilir. Orjinal sarj kablosunu onerebilirim sadece. Ampere uygulamasi guncel elektrik akim degerini gosterir. Ampere ekran goruntusundeki degerler normal. Ampere uygulamasindaki sarj bilgilerini OnePlus One kullanan arkadaslarin sarj bilgileriyle karsilastirabilirsin. Pil kalibrasyonu icin belirttigin yontemlerden birini veya advanced battery calibrator uygulamasini kullanabilirsin. Iyi forumlar.

siranusta likes this.
  15. naklov Honeycomb Jun 7, 2016

naklov, Jun 7, 2016 :
    Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar aranız da exodus android 6.0.1 i kullanan var mı pil ve performans olarak nasıl merak ediyorum ben hala sultan rom 12.1 /android 5.1.1 kullanıyorum.

16. krdndm Gingerbread Sep 21, 2016

krdndm, Sep 21, 2016 :
    selam millet .bende one plus one var ses sorunu varı mıcrofın yanı rootlamak ıcap ettı supersu yu bır turku kuramadım.şimdi telefon acılmıyor team win 286 yuklu cm nın 13 ü nasıl yuklerım .şimdiden tesekkür ederım

17. fuducuk Cupcake Sep 30, 2016

fuducuk, Sep 30, 2016 :
    Arkadaşlar, telefonumu 4-5 gün kadar USB'den PC'ye bağlayıp internete girdim. Evdeki internette problem vardı, bu yüzden hattımdaki interneti tükettim. Tabi bu esnâda telefon USB'den sürekli şarj oluyordu. Ancak şimdi teelfonu normal şarj da etsem şarjı aşırı şekilde hızlı tükeniyor. 2-3 gün giden şarj 15-16 saatlere kadar düştü.

Batterystats.bin vs. silme işlemlerini yaptım ancak birşey değişmedi. Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

18. Türkiye Eclair Oct 1, 2016

Türkiye, Oct 1, 2016 :
    Hocam kullandığınız romu tekrar kurmak çare olabilir.pilde sorunlu olabilir.şarzı sürekli bilgisayardan yapmanızında hızlı şarz tüketiminde etkisi olabilir.aklıma gelenler bunlar.

19. fuducuk Cupcake Oct 2, 2016

fuducuk, Oct 2, 2016 :

Yeni rom kurdum, sorun düzelmedi. Bilgisayardan şarj etmeyi de bıraktım. Zaten amacım PC'den şarj etmek değildi, interneti kullanmak idi.

Şimdi telefonumda başka bir sorun var, GSM kısmı açlışmıyor, telefon tablete döndü. Musibetler üstüste geliyor. Bu problemi aşabilirsem pil için farklı çözüm yollarıan gideceğim kısmetse. Ve çözebilirsem burada bilgi veririm.

İlginiz için teşekkür ederim Said bey, saygılar...

20. theViking321 Cupcake Nov 16, 2016