0
➀ Custom Rom/Kernel/Problem-Çözüm

1. fuducuk Cupcake Nov 24, 2016

fuducuk, Nov 24, 2016 :
    Arkadaşlar, Oneplus One telefonum 4.5G'de çalışmıyordu. Derin ayarlardan Amerika bandını Avrupa yaptım. Yüksek hızda bağlanmayı becerdim. Aradan birkaç gün geçti, GSM'de zayıflama daha sonrasında da hiç çekmemeye başladı. Hangi hattı takarsam takayım telefon görüşmesi yapamadım, SMS gönderemedim. Hizmet yok hatası alıyordum. Telefon tablete döndü.

Telefonumu Brick olayında tanınan kişi olan Osman Bey'e gönderdim. Sağolsun problem çözüldü, ancak kısmi olarak. Şu an telefonum Vodafone haricinde bütün hatlarda sorunsuzca çalışıyor. Ancak ben Vodafone kullanıyorum. Sinyali zayıf alıyor. Yâni ben bant frekanslarını değiştirdikten sonra telefon bir daha kendine gelmedi. Operatör değiştirerek problemi tamâmiyle çözebilirim. Ancak Avea'ya geçmek istemiyorum. Turkcell de tuzlu. Vodafone'da telefon bazen çekiyor, bazen çekmiyor. Gerçek sinyal gücünün %30-40'ı kadar çekiyor. Telefon konuşmalarında da kesintiler yaşanıyor ve bu da can sıkıyor doğal olarak.

Bu problemi tam olarak aşmanın bir yolunu bilen var mı?

2. fuducuk Cupcake Dec 8, 2016

fuducuk, Dec 8, 2016 :
    @mcsememo

Rica etsem yardım edebilir misiniz? Yukarıdaki mesajımda açıklamıştım.

Son durum: Turcell'e geçtim bugün sorun halâ devam ediyor. Ama annemin Bimcell hattını takınca çalışıyor.

3. naklov Honeycomb Jan 16, 2017

4. SELAMİ ÇAVDAR Cupcake Jan 23, 2017

SELAMİ ÇAVDAR, Jan 23, 2017 :
    Abilerim one plus one 13.1.2 iken 12.1 e indirdim tekrar yüklesem düzelirmi birde indirme sebebim Vodafone hat takınca ağ bağlantısı oluncaıünlem işareti olmuyor şimdiden teşekkür ederim

5. j0nnyf1v3 Cupcake May 27, 2017

j0nnyf1v3, May 27, 2017 :
    I have a strange flashing issue too.. I cannot seem to get any of the prebuilt nethunter kernels to take. Not CM12, not CM13.1 nothing....,

6. ilkeer06 Honeycomb Jun 14, 2017

ilkeer06, Jun 14, 2017 :
    bende aynı durumdayım ama artık bu forumda kimsecikler yok anlaşılan

7. naklov Honeycomb Jun 15, 2017