0
➁ Custom Rom/Kernel/Problem-Çözüm

1. mcsememo
    Community Veteran Nov 1, 2015

mcsememo , Nov 1, 2015 :
    Root islemi icin [Link1] [Link2] ve [Link3]'e bakabilirsin. Iyi forumlar.

2. Taepodong
    Cupcake Nov 2, 2015

Taepodong , Nov 2, 2015 :
    mssememo yukaridaki bilgiler OP2 icinde gecerlimi .. oxygenOS begenmedigim icin CM yuklemek istiyorum... sididen tesekkurler

3. mcsememo
    Community Veteran Nov 2, 2015

mcsememo , Nov 2, 2015 :
    Cm veya herhangi bir custom rom kurulumu icin sirasiyla OnePlus 2 telefonunun bootloader kilidinin acilmasi ve trwp custom recoverynin kurulmasi gerekiyor. Son olarak indirilen CyanogenMod romunu telefon bellegine tasidiktan sonra twrp recoveryden yuklemen gerekiyor. Islemler icin [Link1] [Link2] ve [Link3]'e bakabilirsin. Iyi forumlar

4. emrebngl
    Cupcake Nov 4, 2015

emrebngl , Nov 4, 2015 :
    Öncelikle teşekkürler, ancak şunu açıklığa kavuşturmak isterim. Benim root için baktığım her yerde "fastboot oem device-info" komutundan sonra "Device tampered: true" kısmında "False" çıkıyordu ve kimse bu durumda ne yapılacağını yazmamıştı. Açıkçası anlatımlarda da işlemi eğer doğru yaptıysanız true yazması gerektiği yazıyordu. Ancak ben false olduğu halde devam ettirdim işlemleri ve root işlemim başarılı oldu. Böylece root işleminin o komutla bir alakası olmadığını görmüş olduk. Bu kısımda takılan arkadaşlar için bilgi niteliğinde paylaşmak istedim. İyi forumlar.

5. mcsememo
    Community Veteran Nov 4, 2015

mcsememo , Nov 4, 2015 :
    Rica ederim. OnePlus urunlerinde bootloader kilidinin ilk kez acilmasi islemi sirasinda onemli olan tek kisim "Device unlocked: .... " Bu nedenle farkli kaynaklarda bu konuya dikkat cekilmemis olmali. Kullanici rehberinin farkli kisimlarinda "Device unlocked:" bilgisinin onemini vurgulamama ragmen uyariyi dikkate alarak kullanici rehberine konu hakkinda kisa bir bilgi notu yazacagim. Iyi forumlar.

6. emrebngl
    Cupcake Nov 4, 2015

7. Uslu
    Cupcake Jan 4, 2016

Uslu , Jan 4, 2016 :
    Hayirli geceler Usta. Ben Bugun buyuk bir hata yaptim. OPT. Telefonumu FULL WIPE yaptim. Yedekderimi aldim fakat telefon birdaha acilmadi. Sadece fastboot modu ve oneplus amblemi geliyor. Fastboot oem unlock yapamiyorum. Surekli hata veriyor. Isin icinden cikamadim.Yeni Boot yada Recovery nasil atarim. Simdiden cok Tesekkurler.

8. mcsememo
    Community Veteran Jan 6, 2016

mcsememo , Jan 6, 2016 :
    Yaptigin kurulumlari, islemleri ayrintili bir sekilde yazar misin lutfen. Twrp custom recovery kuruluysa ve recovery'e girilebiliyorsa stabil bir OxygenOS kullanimi icin buradaki mesajda bulunan linkten stock recoveryi indirip twrp custom recovery icinden kur ve stock OxygenOS kurulumunu yap. Kurulu recovery'e girilemiyorsa veya bootlader unlock sorunu asilamiyorsa genel olarak hardbrick restore islemini yaparak yasanilan sorunu asabilirsin. Islemler buradaki OnePlus One hardbrick restore islemlerine benziyor. OnePlus 2 hardbrick restore islemleri ile ilgili [Link 1][Link 2] [Link 3] [Link 4] [Link 5] 'e bakabilirsin.

Uslu likes this.
  9. Uslu
    Cupcake Jan 6, 2016

Uslu , Jan 6, 2016 :
    Ustam cok tesekkurler. Telefonu kurtardim. Bayagi urastirdi ama basardim. Saygilar basarilar.

10. someonelee
    Cupcake Jan 6, 2016

11. kemalwebnet
    Honeycomb Jan 6, 2016

12. Deactivated User
    Aug 8, 2018

13. H1568495403469
    Cupcake Sep 14, 2019

H1568495403469 , Sep 14, 2019 :
    parmak izi problemi icin bir calisma yaptinizmi

Last edited: Sep 16, 2019

14. E1553650813771