0
➀ Cyanogen OS 11S/Problem-Çözüm

1. asbestroro
    Honeycomb Mar 31, 2015

asbestroro , Mar 31, 2015 :
    teşekkür ederim

bu arada ben titanium ile yedek alıyorum herşey başarılı fakat geri yüklerken sıkıntı oluyor yüklemiyor sağlıklı bir şekilde yedek almam için önerileriniz nedir hangi yolları izlemem lazım yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar

2. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 31, 2015

Ebu-Muaz , Mar 31, 2015 :
    Senin cihazda root ve custom recovery var mı?

Varsa bugün kendi kullandığım yöntemi anlatacağım. Başıma gelecekleri tahmin ettiğim için yedekleme işini sıkı tuttum. Cihazda değişiklik yaptım. Cihazın stabilite gitti. Birde sıfırdan kurulum yapmıştım. Sonra Backup a döndüm. Noktasına kadar herşeyi geri yükledim.

asbestroro likes this.
  3. asbestroro
    Honeycomb Mar 31, 2015

cihazım root lu ve cm11s yüklü

4. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 31, 2015

Twrp yada philz recovery var mı? Telefonu recovery modda açınca bu ikisinden biri çıkıyor mu?

5. asbestroro
    Honeycomb Mar 31, 2015

6. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 31, 2015

Nandroid yedek alıyorsun abi. Daha sonra bu yedeği geri yüklediğinde ana ekran düzeninden temana kadar ne varsa sorunsuz dönüş yapabiliyorsun. Ben philz recovery kullanıyorum ama işlemin sonucu yine aynı. Sadece yollar değişik. Bende Titanium Backup pro var. Nandroid yedek en sağlamı. Titanium u sadece uygulama dondurma-çözme için kullanıyorum .)

1. Nandroid backup icin twrp ana ekranindan Backup secenegine tiklayin.

Acilan menude bulunan System, Data ve Boot kutularini isaretleyin. Backup ve restore islemlerinin sorunsuz gerceklesmesi icin Skip MD5 generation during backup kutusunun isaretli olmadigindan emin olun. Backup dosyasinin nereye kaydedilecegini Storage: Internal Storage secenegine tiklayarak acilan sayfadan secin.

Backup verilerini harici bir flash disk veya usb disk'e kaydetmek isterseniz USB-OTG secenegini secmelisiniz. Flash disk veya usb diski telefona takmak icin OTG kablosunun olmasi gerekiyor. Backup verilerini telefon bellegine kaydetmek icin de Internal Storage secenegini secmelisiniz. Bu orneginimizde nandroid backup verilerini Internal Storage secenegini secerek telefon bellegine kaydedecegiz. Internal Storage secenegini secerek OK butonuna tiklayin. Yukaridaki resimde goruldugu gibi Swipe to Back Up seceneginde bulunan ok isaretini soldan saga dogru surukleyin.

Bu sayede asagidaki resimde goruldugu gibi backup islemi baslayacak.

Asagidaki resimde oldugu gibi mavi renkteki backup completed yazisini goruyorsaniz islem basariyla tamamlanmis demektir. Backup islemi bittikten sonra Reboot System butonuna tiklayarak telefonu yeniden baslatin.

asbestroro and cemee like this.
  7. cemee
    Ice Cream Sandwich Mar 31, 2015

cemee , Mar 31, 2015 :
    Super anlatim eline saglik;) ama yanlis yerde:)

8. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 31, 2015

Soru nerden sorulursa cevabı oraya veriyoruz. Aslında bizim cevabı doğru konu başlığına yazıp, muhattabımızı da tag lamamız lazım. Bu sefer millet diyecek Bu adam kime ne anlatıyor. Sanırım biraz bilinçlenmeye ihtiyacımız var )

cemee likes this.
  9. asbestroro
    Honeycomb Mar 31, 2015

@Ebu-Muaz çok güzel anlatım tek seferde anladım yedek aldım peki yüklerken nasıl olcak diyelim telefonu komple sıfırladım yada costum rom yükledim falan yada 4.4.4 den yedek aldım 5.0 a geçtim rom yükledim neyse nasıl olucak ben bunu geri yükleyeceğim

birde nandroid backup ve twrp aynı şeymi yoksa farklı şeyleymi yoksa yedekleme işleminemi nandroid deniyor

10. mcsememo
    KitKat Community Expert Mar 31, 2015

mcsememo , Mar 31, 2015 :
    Buradan bakabilirsin arkadasim. Zamanim oldukca yazmaya calisiyorum. Hayirli geceler. Iyi forumlar.

11. Ebu-Muaz
    Honeycomb Mar 31, 2015

Yedemekleme ile ilgili konu anlatımı moderatörümüze ait.

Yakalamışken bende derdimi sorayım. 05Q için hazırladığınız Battery drain fix ini flashify ile mevcut 05Q rom u üzerine ya da recovery menüsünden kurma şansımız var mı?

@asbestroro @cemee

12. mcsememo
    KitKat Community Expert Mar 31, 2015

mcsememo , Mar 31, 2015 :
    Fastboot yontemiyle kurulmasi gerekiyor.

13. naklov
    Honeycomb Apr 1, 2015

naklov , Apr 1, 2015 :
    Batary drain fix in normal 05Q dan farkı ne?

14. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 1, 2015

Ebu-Muaz , Apr 1, 2015 :
    05Q sürümünde bataryanın hızlı tüketimine sebep olan bir etkeni bulmuş moderatörümüz ve fixlemiş.

15. cemee
    Ice Cream Sandwich Apr 1, 2015

cemee , Apr 1, 2015 :
    dosya nerede?

16. cemee

cemee , Apr 1, 2015 :
    anladigim kadariyla sen sadece uygulamalarini ve onlarin verilerini geri istiyorsun. nandroid backup ile söyle olur. yeni rom yükledikten sonra, almis oldugun nandroid backupi telefona atip, titaniumbackup (pro gerekebilir) ile nandroidden ayikla secenegini kullanabilirsin. yada diyelim bir romda titanium ile aldin yedekleri, bunu bilgisayara yada buluta atarsin. baska rom yükledikten sonra, bilgisayara attiklarini tekrar telefona atar geri yükleme yaparsin ama hepsini bir anda geri yüklemeye calisirsan olmaz. su sayfadakileri incele istersen:
    https://forums.oneplus.net/threads/one-cyanogenmod-11s-resimli-videolu-anlatim.279016/

17. emrekys

emrekys , Apr 1, 2015 :
    Arkadaslar benim bur kucuk sorunum var. Bootloader unlock ettim twrp flashladim ama ustune baska bir rom flash yaparken backup yapmadim. Ben stock rom geri gonmek isteyince nasil yapabilirim ? Tskler

18. cemee

19. emrekys

20. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 1, 2015