0

➀ Cyanogen OS 11S/Problem-Çözüm

1. Uzuner Ice Cream Sandwich Apr 4, 2015

Uzuner, Apr 4, 2015 :
    Cihazınız ciddi bir darbe almadıysa donanımsal olmadığını söylemek mümkün, büyük bir ihtimal yazılımsaldır. Nasıl oluştu?

2. ender_134 Eclair Apr 4, 2015

ender_134, Apr 4, 2015 :
    ciddi bir darbe yada düşürme olmadı. ekran parlaklığını sona getirip çekim yapmayı deneyince farkettim. yaklaşık 2 hafta önce çekim yaparken kamera takıldı uzun süre açılmadı yeniden başlatınca düzeldi. ama onunlamı ilgili bilmiyorum. videomda sorun yoktu şimdi dünden beri videoda da siyah dalgalar ekrandan geçmeye başladı. sanki sorun giderek artıyor gibi. sizlerde ekran parlaklığı sondayken ekranın dışına doğru kesimlerde yada hafif gölgeli yada loş kesimlerde karıncalanmalar oluyor mu?

3. Ebu-Muaz Honeycomb Apr 6, 2015

Ebu-Muaz, Apr 6, 2015 :
    Selamun aleykum. Kardeşim "Download Center" altında indirmeye sunulan, SIGNED FLASHABLE ZIP FILES başlığı altındaki CM11.0-XNPH33R-bacon-signed.zip dosyasında unofficial yazmıyor. Bunun bir altında CM11.0-XNPH38R-bacon-signed-[Unofficial].zip isimli dosya 38R dahil, 44S ve 5Q olarak unofficial diye geçiyor. Lollipop ROM lardan verim alamadığım ve fastboot ile uğraşmak istemediğim için 05Q ya geçeceğim. Yukarıdaki 33R official mi? Eğer öyle ise bunu flashlayarak yüklersem bundan sonraki sürümleri OTA üzerinden alabilir miyim?

Bunun dışında OTA INCREMENTAL UPDATE ZIP FILES başlığı altındaki dosyalar nedir?

Teşekkürler.

@mcsememo

4. mcsememo KitKat Community Expert Apr 6, 2015

mcsememo, Apr 6, 2015 :
    Aleykum selam kardesim. Unofficial yazili dosyalar sadece twrp gibi custom recovery ile kurulabilir. Official dosyalari cm recoveryden de kurabilirsin. Hepsi orjinal Cm romlaridir. Official veya unofficial kurulumlardan sonra da ota ile guncellemeler gelir.Onceki versiyonlara donuldugunde X uygulamasi calismayi durdurdu gibi hatalar alinirsa wipe data factory reset isleminin yapilmasi yeterli olur.

Ebu-Muaz likes this.
  5. serexq Gingerbread Apr 6, 2015

6. mcsememo KitKat Community Expert Apr 6, 2015

mcsememo, Apr 6, 2015 :
    Buradaki dosyalar twrp ile kurulabilir flashable dosyalar. Ayni zamanda zip'li dosyalarin icindeki .bin uzantili dosyalari baska bir klasore cikarip fastboot komutuyla da kurabilirsin.

7. serexq Gingerbread Apr 6, 2015

serexq, Apr 6, 2015 :
    Saol usta soyle bir durum olustu bende OxygenOs yukledim pek hosuma gitmedi sonra CorolOS deniyeyim dedim oda hosuma gitmedi cyanogen 11s e dondum TWRP ile daha onceden aldigim backupi geri yukledim modem sorunu cikti bakalim simdi yukledim 44s modem dosyasini sorun yok gibi

8. Alptekin Honeycomb Apr 6, 2015

Alptekin, Apr 6, 2015 :
    telefonu cebimden cikardigim zaman ciddi bir dokunmatik sorunu yasiyorum.. savasiyorum resmen.. ekrani tertemiz etsemde fayda etmiyor.. yeniden baslatmam gerekiyor.. bazende kapasitif tuşlarım çalışmıyor.. reset sonrasi duzeliyor.. neden boyle şeyler oluyor?? bi cozum onerisi tavsiyesi olan var mı

9. Uzuner Ice Cream Sandwich Apr 6, 2015

Uzuner, Apr 6, 2015 :
    Ne zamandır var, isterseniz temiz bir kurulum yapın düzelir büyük ihtimal

10. Alptekin Honeycomb Apr 6, 2015

Alptekin, Apr 6, 2015 :
    bi kac gundur var.. cebimde biraz sıkışıyor olabilir belki o yuzdende ısınma oluyor galiba.. ebimden çıkınca biraz sıcaklık hissediyorum. ve dokunmatik gercekten rezil oluyor.. kurulum filan anlamıyorum pek.. ben stock kullaniyorum oldugu gibi.. iki gün önce de bu yuzden factory reset yaptim ya da tamamen format atmistim tertemiz oldu telefon.. ama sorun gene var..

11. Uzuner Ice Cream Sandwich Apr 6, 2015

Uzuner, Apr 6, 2015 :
    Neden olduğunu ve çözümünü bilmiyorum fakat bilen biri mutlaka görüp yazacaktır. Umarım sorununuz bi an evvel çözülür

Alptekin likes this.
  12. Alptekin Honeycomb Apr 8, 2015

Alptekin, Apr 8, 2015 :
    telefonumu güvenli modda acinca surekli olarak 'trebuchet durdu' hatası alıyorum

13. Alptekin Honeycomb Apr 9, 2015

Alptekin, Apr 9, 2015 :
    arkadaşlar v arama yaptığım zaman bazen karşı tarafın sesi gelmiyor benimde sesim gitmiyor... bazı zamanlarda ise karşı tartasın sesi geliyor benim sesim gitmiyor.. bi kaç gündür ara da sırada tekrarliyor bu problem.. nasıl çözerim...
    lütfen yardımcı olun @siranusta @cemee

14. cemee Ice Cream Sandwich Apr 9, 2015

cemee, Apr 9, 2015 :
    simdi burdan ne desem bos. sence neden olmus olabilir. az cok fikir vermen lazim. ne yaptin son zamanlarda? hangi rom vs...

15. Alptekin Honeycomb Apr 9, 2015

Alptekin, Apr 9, 2015 :
    ben telefonu oldugu gibi kullaniyorum hicbi rom veya root yapmadim.. geçenlerde cebimde fazla isinip cikardigim icin dokunmatik arizalaniyor diye format attim sadece.. factory format mi oluyor.. komple sıfırladım telefonu.. bu sorun oyle gelmis olabilir mi ki.. wipe cache yapayim mı

16. cemee Ice Cream Sandwich Apr 9, 2015

cemee, Apr 9, 2015 :
    wipe yap bakalim ne olacak sonra

17. Alptekin Honeycomb Apr 9, 2015

Alptekin, Apr 9, 2015 :
    yaptim bakalim tekrar edecek mi.. tekrar ederse bildiririm tekrar

cemee likes this.
  18. talkan Gingerbread Apr 9, 2015

talkan, Apr 9, 2015 :
    selam arkadaşlar bana şu konuda yardımın edebilirmisiniz , ben vodafone kullanıcıyım daha önce vodafone kullanıyordum fakat işten çıkarılınca avea ya geçtim ve bin pişman oldum 3 ay dayandım daha sonra tekrar vodafone a gectim şimdi oneplus one da şebeke sorunu yaşıyorum şöyleki telefon açılınca şebeke 10 saniye sonra geliyor bu acaba sim karttan olabilirmi daha önceki vodafone da sorun yaşamıyordum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

19. cemee Ice Cream Sandwich Apr 9, 2015

cemee, Apr 9, 2015 :
    telefon acilinca derken, tus kilidi acilinca sanirim. juice defender vs gibi batarya süresini uzattigi idda edilen uygulamalardan yüklümü?

talkan likes this.
  20. talkan Gingerbread Apr 9, 2015

talkan, Apr 9, 2015 :
    evet 2battery pro yüklü bir onu kaldırayım ama sanırım ondan olamaz daha önceki vodafone hattımdada vardı fakat bu olay yoktu