0
➀ Cyanogen OS 11S/Problem-Çözüm

1. webpagina
    Ice Cream Sandwich Apr 10, 2015

webpagina , Apr 10, 2015 :
    Kardesim diyorum ama benden buyukde olabilirsin herneyse, evde veya cevrende vodafone kullanan biri var ise onun kartini birde tak oyle bir bak sebekene daha once sorun yasamayip yeni kart ile yasiyorsan karttadir

2. ol0c0lo
    Gingerbread Apr 11, 2015

3. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 11, 2015

mcsememo , Apr 11, 2015 :
    Guc butonuna bastiktan sonra acilan menude bulunan yeniden baslat secenegine 3-4 saniye basili tut ve acilan guvenli modda yeniden ac menusunde tamama bas. Telefon kapanip guvenli modda yeniden acilacak. Guvenli modda da ayni hatayi alip almadigina bak. Guvenli modda kisiler durduruldu hatasi almiyorsan sorun google+ gibi uygulamalardan kaynaklanabilir. google+, third party dialer varsa bunlari uygulamalar menusunden kapatip oyle dene. Bunun yaninda Ayarlar>Uygulamalar>Tumu sekmesine gelerek kisi deposu (com.android.providers.contacts) ozelliklerine gir. Acilan uygulama bilgileri sayfasinda on bellegi temizle butonuna tiklayip telefonu yeniden baslat. Iyi forumlar.

4. ol0c0lo
    Gingerbread Apr 11, 2015

ol0c0lo , Apr 11, 2015 :
    Teşekkür ederim deneyeceğim hemen

5. ol0c0lo
    Gingerbread Apr 12, 2015

6. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 12, 2015

mcsememo , Apr 12, 2015 :
    Telefonundaki google hesaplarini kaldirip burada yazilanlari tekrar dene lutfen. Buna ragmen sorun devam ediyorsa onemli verilerin yedegini alip recovery'den wipe data /factory reset yapabilirsin.

7. talkan
    Gingerbread Apr 12, 2015

talkan , Apr 12, 2015 :
    üstad bende yukarıdaki hatayı alıyorum fakat bende (com.android.providers.contacts) yok

8. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 12, 2015

mcsememo , Apr 12, 2015 :
    Ayarlar>Uygulamalar>Tumu sekmesinde Kisi deposunu aramaniz gerekiyor.
    Screenshot_2015-04-16-13-55-15.png

9. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 13, 2015

Ebu-Muaz , Apr 13, 2015 :
    Şu telefonda tek bir sıkıntım var, ne yaptıysam çözemediğim. Hangi arama kaydetme uygulamasını yüklersem, ses karşı tarafa kesik kesik yada boğuk gidiyor. Uygulamayı kaldırınca düzeliyor. 2 uygulama satın aldım. 30 küsur TL para verdim. Kullanamıyorum. İlki Call Recorder. Diğeri NLL firmasının görüşme kaydetme ACR isimli uygulaması. Sadece bir defa yanlış hatırlamıyorsam exodus rom un kernelinde sorun yaşamadım. Yani telefondaki konuşma sırasında sesin karşıya kesik kesik yada boğuk gitmesi arama kaydetme uygulamalarından kaynaklanıyor ve buna sebep olan şey kernel. Bu kesin bilgiye sahip olduğum bir durum. Var mı önerisi olan?

10. krdndm
    Gingerbread Apr 13, 2015

krdndm , Apr 13, 2015 :
    selam millet : cm 11 q5 kurulu telefonumda bazı sorunlar var sürekli kişiler durduruldu diyor sürekli donma yapıyor v.s gibi sorunlar var .Çok fazla anlayan değilim yinede şöyle kullanışlı bir rom mudur nedir ondan bulsam kıyacam telefona da paraya zaten bulunduğum yerde bu tarzda şeyler pek bilen anlayan yok .Neyse her şeyin hayırlısı kurulabilecek en güzel sistem hangisi ise ustalardan rica ediyorum bir bilgi versinler bu telefonda çalışabilecek en güzel sistem nedir ve nasil kolay kurulur
    Teşekkür ederim kolay gelsin İyi günler
    Saygılarımla

11. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 13, 2015

Ebu-Muaz , Apr 13, 2015 :
    Guc butonuna bastiktan sonra acilan menude bulunan yeniden baslat secenegine 3-4 saniye basili tut ve acilan guvenli modda yeniden ac menusunde tamama bas. Telefon kapanip guvenli modda yeniden acilacak. Guvenli modda da ayni hatayi alip almadigina bak. Guvenli modda kisiler durduruldu hatasi almiyorsan sorun google+ gibi uygulamalardan kaynaklanabilir. google+, third party dialer varsa bunlari uygulamalar menusunden kapatip oyle dene. Bunun yaninda Ayarlar>Uygulamalar>Tumu sekmesine gelerek kisi deposu(com.android.providers.contacts) ozelliklerine gir. Acilan uygulama bilgileri sayfasinda on bellegi temizle butonuna tiklayip telefonu yeniden baslat. Iyi forumlar. [ @mcsememo dan alıntıdır.]

12. ibayrak
    Froyo Apr 13, 2015

13. cemee
    Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

ibayrak likes this.
  14. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 20, 2015

Ebu-Muaz , Apr 20, 2015 :
    CM11 05Q kullanıyorum.

Google play store sürümüm 5.3.6

Google play hizmetleri 7.0.99

Bazı uygulamalarda sürüm ile ilgili uyarı alıyorum. Güncellenmesi gerektiğini söylüyor sistem.

Uzun zaman önce CM12.1 Nightly den dönmüştüm 11S e

Gapps falan yüklediğimi hatırlamıyorum çünkü official rom a döndüm.

Bu konuda bilgisi olan?

@akulata @cemee

15. naklov
    Honeycomb Apr 20, 2015

16. akulata
    Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

akulata , Apr 20, 2015 :
    @Ebu-Muaz gapps yuklemene gerek yok zaten stock olarak 11s de geliyor servisler.. google play service icinde guncelleme gelmisti 7.3.28 surumu.. o yuzdendir uyarilar...ben 7.3.27 surumunu kullaniyorum

17. cemee

cemee , Apr 20, 2015 :
    gappslar cm11s icine gömülü zaten.
    uygulamalari güncelle bence. neden güncellemiyorsunki?

18. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 20, 2015

Uygulamalarım hep güncel. Sıkıntım güncelleme yapmak istediğimde marketin güncel olmadığı uyarısını almamda. Apk olarak değilde sistem içinden bu market güncellemesini yapamıyor muyuz?

@akulata

19. cemee

cemee , Apr 20, 2015 :
    google play kendi kendini fark ettirmeden güncelliyor normalde. sende neden güncellemiyor acaba? bunu arastirmak lazim...
    simdi baktimda benim google playde 5.3.6
    hizmetlerde 7.0.99
    ayni yani. ne yapinca bu uyariyi veriyor? hangi uygulamayi güncellemek istediginde mesala?

20. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 20, 2015

Bu arada zamanında AK Kernel in donate updater ını satın almıştım. Kernel değiştirmek istedim. Bende ki sürümü gösteriyor. Altında da son sürüm olarak CM12.1 3.4.107 sürümünü öneriyor. Yani benim kernel CM11 için, uygulamanın sunduğu CM12