0
➀ Cyanogen OS 11S/Problem-Çözüm

1. akulata
    Ice Cream Sandwich Apr 20, 2015

akulata , Apr 20, 2015 :
    Play store ve gps'i manuel olarak guncelle bence.. Apkmirror dan indirebilirsin.. Kernal updater buyuk ihtimalle kullaniabilirligi degilde sadece kernelin guncelligini kontrol ediyordur..

2. murat38
    Cupcake Apr 23, 2015

murat38 , Apr 23, 2015 :
    bu twrp nasıl yükleniyor telefona telefon root lu değil

hocam bu twrp dediğin proğramı yüklemiyi tarif edermisin birde ben yükleyemiyorum telefonum rootlu değil. oneplus one 64 gb .cm12.0 yüklü geriye 11s e dönmek istiyorum. yardım lütfen. bu arada kandiliniz mübarek olsun. hayırlı çalışmalar

hocam bu rot yapmayı ve twrp kurmayı bana bi anlatabilirmisin?

Last edited by a moderator: Apr 24, 2015

3. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 24, 2015

mcsememo , Apr 24, 2015 :
    Cyanogen recoveryden CM11.0-XNPH33R-bacon-signed.zip dosyasini yukleyerek Cm11S'e geri donebilirsiniz. Cyanogen recovery yukleme adimlari icin buraya bakabilirsiniz. Sonraki versiyonlar ota uzerinden gelecektir. Twrp ve cyanogen recovery'den kurulabilen rom dosyalarini buradan signed flashable zip files basligi altindan indirebilirsiniz. [unofficial] yazili dosyalar sadece twrp recovery araciligiyla kurulabilir. Diger sorularinizin cevaplari icin buraya bakabilirsiniz. Iyi forumlar.

4. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 24, 2015

Ebu-Muaz , Apr 24, 2015 :
    Aynen moderatörümüzün dediği gibi yapmıştım bende. 33R yi flashlayarak. Cihazda en ufak hata olmadan kullandım. Hatta ben son sürüm olan 05Q ya arka arkaya gelen OTA güncellemeleri ile ulaştım.

Twrp işlemini nasıl yapacağınızıda anlatmışlar. Bana birşey kalmadı :)

@murat38

5. Adem
    Ice Cream Sandwich Jul 21, 2015

Adem , Jul 21, 2015 :
    Arkadaşlar cm11 yüklü 16 gb modeli imai atılmış bir Oneplus var orjinal imai kutunun üzerinde yaziyor acaba geri orjinal imaile dönülebilir mi?

6. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 22, 2015

mcsememo , Jul 22, 2015 :
    Ilgili partition yedekleri yoksa legal olarak mumkun degil. Efs yedeginin olmasi gerekiyor. Ancak OnePlus yapabilir.

7. mugioh
    Froyo Aug 21, 2015

mugioh , Aug 21, 2015 :
    arkadaşlar merbahalar. lolipoptaki pil tüketimi açığından sonra CM11S e geçmiştim(Calkulin's_Stock_OPO_XNPH05Q_ROM_v1.0) yaklaşık 2 hafta kullandıktan sonra bugün beni delirtmek üzere olan bir sorunla karşı karşıya kaldım.
    SORUN: gelen çağrıya cevap verdiğimde veya karşıdan gelen çağrıya cevap verdiğimde ekran kapanıyor. ne yaparsam yapayım "karşı taraf" telefonu kapatmadan, çağrı bitmeden ekran açılmıyor.

1 hafta önce backup almıştım restore yaptım ama sorun düzelmedi. wipe cache dalvik yaptım. ROM'u sıfırdan yükledim ama aynı sorun devam ediyor. bilen , yardım edebilecek olan tavsiyesi olan varsa bekliyorum. @mcsememo hocam nolur bi el atın :(
    edit: telefonda yakınlık sensörünü kapatan ,engelleyen hiç bir şey yoktur.

Last edited: Aug 21, 2015

8. mcsememo
    KitKat Community Expert Aug 21, 2015

mcsememo , Aug 21, 2015 :
    Oncelikle efs yedegini [1.yontem veya 2.yontem] ile aldiktan sonra buradan CM12.0-YNG1TAS17L-Deep Fastboot paketini indirerek c) secenegi ile stock rom+twrp+ak kernel kurulumunu yap. Kurulum paketini hazirladiktan sonra stock rom ve ak kernel guncellemeleri yayinlandigi icin bu guncellemeleri de istersen yapabilirsin. Pil kalibrasyonu konusunda buraya ve genel bilgiler icin buraya bakabilirsin. Ornek kurulum icin buradaki mesaj+videoya bakabilirsin.

Kitkat versiyonunu kullanmak istiyorsan yukaridaki kurulumu yaptiktan sonra buradan pil sorunu cozulmus CM11.0-XNPH05Q_FOR_64GB.exe dosyasini indirip kitkat kurulumu yapabilirsin. Yukaridaki deep fastboot kurulumu telefona ilk fabrika goruntusunun yuklenmesi islemidir. Bu islemin stabil bir kullanim icin, ozellikle custom rom kurulu opo'yu sifirlamak icin yapilmasi gerekir. Kurulum yonergeleri icin buradaki mesaja bakabilirsin. Yine bu kurulumdan sonra touch screen problemi yasamamak icin twrp+ak kerneli kurman, gereksiz google servislerini kapatman ve yukaridaki pil kalibrasyon islemlerini yapman iyi olur.

mugioh and akulata like this.
  9. mugioh
    Froyo Aug 21, 2015

mugioh , Aug 21, 2015 :
    @mcsememo Allah razı olsun, gerçekten çok teşekkür ederim... inşallah buradaki yardımlarının ve emeğinin karşılığını herzaman bulursun.
    teşekkürler hürmetler.

akulata likes this.
  10. mcsememo
    KitKat Community Expert Aug 23, 2015

mcsememo , Aug 23, 2015 :
    Estagfirullah dostum, umarim problem cozulur. Bu platformda zamanini ayirip yardimci olmaya calisan, bilgi ve tecrubelerini paylasan butun arkadaslardan da Allah razi olsun. Iyi forumlar.

mugioh, intibak, cemee and 1 other person like this.
  11. hsndmr28
    Gingerbread Sep 24, 2015

hsndmr28 , Sep 24, 2015 :
    güncelleme yapınca düzeldi herhalde idirdiğim şeyde sıkıntı var

12. mcsememo
    KitKat Community Expert Sep 27, 2015

mcsememo , Sep 27, 2015 :
    Dokunmatik sorunlari bazi telefonlarda mevcut. Bu nedenle kurulan rom bazi telefonlarda sorun cikartirken cogunda sorunsuz calisiyor. OxygenOS ve Cyanogen OS'un guncel surumlerinde synaptics (touchscreen) driverlari guncellenerek dokunmatik sorunlari cozuldu. Bu sorunun 5q gibi kitkat versiyonlari ile yasanmamasi icin yeni synaptics driverlarini iceren ak kernel veya boeffla kernel gibi custom kernellerin yuklenmesi gerekiyor.

hsndmr28 and cemee like this.
  13. hsndmr28
    Gingerbread Sep 27, 2015

14. aykut123
    Donut Oct 2, 2015

aykut123 , Oct 2, 2015 :
    Arkadaşlar 2 problemin var, bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi ?

1-) 4.2.2 CM11 XNPH25R dan OTA ile 4.4.4 CM11 XNPH38R 'a geçiş yaptım. eskiden 2 gün giden şarj artık 1 günü zor çıkartıyor. En iyi şarjı giden bir versiyon önerir misiniz ? mümkünse OTA vers.

2-) Telefonda 3G de problem yaşıyorum. 3G ilk açtığımda ilk 5 dk. internet hızı süper. Ancak sonrasında internet hızı yavaşlıyor cevap süresi çok artıyor... Bunu nasıl çözebilirim ?

Telefon 64GB Avrupa Global versiyon. Teşekkürler...

15. ol0c0lo
    Gingerbread Nov 2, 2015

ol0c0lo , Nov 2, 2015 :
    @mcsememo merhaba 11e dönüş yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

birde eski yazdığım mesajları nasıl görebilirim.. daha önce sormuştum ama bulamadığım için yeniden yazmak durumunda kaldım

16. mcsememo
    KitKat Community Expert Nov 2, 2015

mcsememo , Nov 2, 2015 :
    Merhaba. Kurulum icin buradaki mesaja, onceki yazdigin mesajlari gormek icin de buraya bakabilirsin. Iyi forumlar.

17. brlztrk
    Cupcake Nov 9, 2016

brlztrk , Nov 9, 2016 :
    Merhaba arkadaslar one plus one telefonu aldim ve ilk defa kullanacagim icin cok heyecanliydim. Hattim vodafone ve ben internete giremiyorum. Farkli operaor sim kartlariyla giris yapiyor. Vodafone mus. Hizm. Ne yaptiysa olmadi. Bilgisi olan arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim

18. yakamoz77
    Cupcake Mar 9, 2017

yakamoz77 , Mar 9, 2017 :
    vodafone den kurtul ben 15 gün kullanıp kan ağladım ve kurtuldum, telefonu turkcel ve avea hat ile rahatlıkla kullanabilirsin hatta avea ile şehir merkezinde 70mb test yapmışlığım vardı.
    yada telefonun root ile dns değişikliği yaparsan telefon internete girebiliyor.