4
➀ Cyanogen OS 12S/13S Problem-Çözüm

1. mcsememo KitKat Community Expert Mar 9, 2015

mcsememo, Mar 9, 2015 :
    Bu konuda CM12S-13S rom-kernel ile ilgili bilgiler ve bu konularda yaşanan problemler ve çözümler paylaşılır. Forum kuralları sayfasında bulunan maddelere dikkat edilerek ticari amaç taşımayan web site kaynakları eklenebilir.

2. mcsememo KitKat Community Expert Mar 10, 2015

mcsememo, Mar 10, 2015 :
    2015-04-15_17-06-10.jpg

Daha fazla bilgi icin cyngn.com/support adresine bakabilirsiniz.

Kurulum Talimatlari:
    -Cyanogen OS 12.1 Signed Flashable zip surumunu indirmek icin buraya tiklayin.
    -Cyanogen OS 12.1 Factory Images (Fastboot) surumunu indirmek icin buraya tiklayin.

Cyanogen OS 12.1 kurulumuna baslamadan once her ihtimale karsi tum verilerinizin yedegini alin.

Cyanogen OS 12.1 ve root islemi garantiyi etkilemezken yanlis flashlamadan olusabilecek her hangi bir hasar garanti kapsaminda degildir. Asagidaki kurulum klavuzu adimlarini dikkatli bir sekilde uygulayarak Cyanogen OS 12.1 kurulumunu yapabilirsiniz.

Cyanogen OS 12. 1 Cyanogen Recovery (Kurtarma modu) kurulumu:

Step 1

Buradan indirdiginiz Cyanogen OS 12.1 Signed Flashable zip dosyasini telefon bellegine kopyalayin.

Step 2
    Ayarlar>gelistirici secenekleri menusune girerek gelismis yeniden baslatma secenegini aktiflestirin.
    • Gelistirici seceneklerini gorunur yapmak icin: Ayarlar'da bulunan Telefon hakkında menusune girerek Derleme numarası secenegine geliştirici seçeneklerini etkinleştirdiniz yazısını görene kadar 7-8 kez hızlıca tıklayın ve ayarlar menüsüne geri dönerek geliştirici seçenekleri menüsüne giriniz.
    Step 3
    Power(Guc) butonuna basarak acilan menuden yeniden baslat secenegini secin. Acilan menuden Kurtarma modu (Recovery) secenegini sectikten sonra tamama basarak kurtarma modunun acilmasini bekleyin.

Step 4
    Kurtarma modu ekraninda Apply update secenegine tiklayin.
    1.jpg

Step 5
    Acilan ekranda Choose from internal storage secenegine tiklayin.
    2.jpg

Step 6
    Acilan ekranda 0/ secenegine tiklayin.
    3.jpg

Step 7
    Acilan ekranda bellege tasimis oldugunuz CM-12.1-YOG4PAS1N0-bacon-signed.zip dosyasini secin.
    4.jpg

Step 8
    Kurulum islemi asagidaki ekranda oldugu baslayacak.
    5.jpg

Step 9
    Kurulum bittikten sonra Reboot system now secenegini secerek telefonu tekrar baslatin.
    6.jpg

Cyanogen OS 12.1 Factory Images-Fabrika goruntusu (Fastboot) kurulumu:

Step 1
    Fastboot and ADB suruculerinin yuklu olmasi gerekir. Suruculerin nasil yuklendigi hakkinda bilgi icin buraya tiklayin ve surucu kurulumunu yapin. Daha sonra bootloader kilidini acin. Bootloader kilidinin nasil acildigi hakkinda bilgi icin buraya tiklayin. Devami icin ve Factory Images (Fabrika goruntusu) dosyasinin fastboot yontemiyle kurulumu icin buraya tiklayin.​

CM11.0-XNPH05Q'ya geri donmeye karar verirseniz twrp yuklu telefonunuza buradan indirdiginiz CM11.0-XNPH05Q-bacon-signed-[Unofficial].zip dosyasini kopyalayin, wipe islemini yaptiktan sonra kurulum islemi icin buradaki adimlari takip edin.

Never Settle.

SELAMİ ÇAVDAR likes this.
  3. Ebu-Muaz Honeycomb Apr 7, 2015

SELAMİ ÇAVDAR, Alptekin and naklov like this.
  4. akulata Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

akulata, Apr 7, 2015 :
    Evet bende dun okudum.. En gec bu hafta sonu yayinlanacagi soyleniyor..tabi gecen sefer gbi olmazsa :)

5. intibak Froyo Apr 7, 2015

intibak, Apr 7, 2015 :
    CM12 S geldiğinde OTA dan almak için 11S yüklü olması lazım değil mi arkadaşlar ?

6. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    evet cm11s yüklü olmali kesinlikle. bir rivayete göre de cm recovery olmasi gerekiyormus. ayrica diyelimki su anda cikti cm12s, bütün cihazlara bir anda gitmez. 1hafta kadar sürebilir. öte yandan demokraside careler tükenmez, cm12s cikar cikmaz, güncelleme dosyasi vs de cikar hemen. bizde flashlariz

intibak and akulata like this.
  7. intibak Froyo Apr 7, 2015

intibak, Apr 7, 2015 :
    twrp ile direk oxygen nin üstüne cm11s yükleye bilirim değil mi ?
    Color OS geri mi dönsem bilemedim :D ama hiç CM denemedim onuda merak ediyorum açıkçası.

8. cemee Ice Cream Sandwich Apr 7, 2015

cemee, Apr 7, 2015 :
    Radio/modem kuulumu yapman lazim ama en iyisi toolkitle yuklemen. Cm11s resimli anlatim konusunda var

intibak likes this.
  9. siranusta Honeycomb Apr 14, 2015

10. cemee Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

cemee, Apr 14, 2015 :
    factory image cikmadi henüz. 05q da da böyle olmustu. bir kac hafta sonra yayinlamislardi sitede. bence fastboot ile 05q kurup hicbirsey yüklemeden, direkt üzerine update kurulursa problem olmaz

11. siranusta Honeycomb Apr 14, 2015

siranusta, Apr 14, 2015 :
    Sevmim ben ele

Coloros da beklerim bir kaç hafta
    Coloros da vazgeçmek istemedigim şeyler var güvenlik merkezi sms ve çağrı engellemek süper pil tasarrufu modu hafıza temizleme vs.
    Bunları bana sunacak uygulama var mı

12. cemee Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

cemee, Apr 14, 2015 :
    bende sevmim ele ama elimizdeki bu su anda:) cagri bütün android telefonlarda engellenebiliyor. tek tek kisiler secilebiliyor. sms i bilmiyorum. pil tasarrufu android 5 ile gelen mevcuttur cm12s de. cm özellikleri, colordaki özelliklerin yerini tutmaz bence. sen takil bence colorda. cm seni pek memnun etmez. color ve sen iyi bir uyum sagladiniz:)

13. Ebu-Muaz Honeycomb Apr 14, 2015

Last edited: Apr 14, 2015

naklov and cemee like this.
  14. siranusta Honeycomb Apr 14, 2015

siranusta, Apr 14, 2015 :
    Color'a uyum sağladım o da beni çok sevdi fakat, şu an şarj konusunda sıkıntılarım var uzun yol gidiyorum uzun şarj süresi lazım bana o sebeple alternatifler arıyorum. sanırım fazla dayanamam
    1- 2 saate kadar yüklenmiş olur :)

Eeee onların parası var biz garibanız, parası olan hemen alıyor :p biz sıraya girip beklemek zorundayız....
    Karaborsadan ota satılır :p

cemee likes this.
  15. naklov Honeycomb Apr 14, 2015

naklov, Apr 14, 2015 :
    Bende yedeklerimi tekrardan alıp deniym diyorum ama oxygen in üstüne hangi işlemleri yapıp kurabilirim onu araştırıyorum.

16. cemee Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

17. Ebu-Muaz Honeycomb Apr 14, 2015

Ebu-Muaz, Apr 14, 2015 :
    Batarya tüketimi konusunda en iyi seçim Vanir Exodus. 4 gün kullanmıştım. En kötü kullanımımda 7 saat ekran süresi aldım. Biraz daha dikkatli kullanan kişi 8 saati çok rahat görür.

18. Ebu-Muaz Honeycomb Apr 14, 2015

19. naklov Honeycomb Apr 14, 2015

20. cemee Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

cemee, Apr 14, 2015 :
    genel konusmada bottugec twrp ile yükledigini söylemis. ama önce firmware yüklemek gerekiyor demis. sende cm11s kurulu ise, verilerin gitsin istemiyorsan onu deneyebilirsin yada wugs toolkitle orjinal recoveryi kurup, sonra update de yapabilirsin.
    evet söyledigim yöntemle kurarsan twrp gider. ama toolkit icinden kolayca twrp yükleyebilirsin tekrar