4
➀ Cyanogen OS 12S/13S Problem-Çözüm

1. evryek
    Cupcake May 5, 2015

evryek , May 5, 2015 :
    Arkadaşlar güncelleme aldıktan sonra sinyal alamama sorunu yaşadım, sanırım 44s için olan ayarlar kayboldu ve ben telefonu sıfırlayınca İMEİ si silindi cihazın yardımcı olabilecek var mı ?

2. Alptekin
    Honeycomb May 5, 2015

Alptekin , May 5, 2015 :
    Bende de kayiyor.. Ben normal birseymis gibi kabul edip kullaniyorum

3. cemee
    Ice Cream Sandwich May 5, 2015

cemee , May 5, 2015 :
    asagi kayiyor derken, komple asagi mi iniyor yoksa ilk basista yarim santim, 1 santim kadar mi kayiyor

Alptekin likes this.
  4. talkan
    Gingerbread May 5, 2015

talkan , May 5, 2015 :
    allah rızası için birisi bana şu şebeke sorunu nasıl çözülür bir yardımcı olsun evin içinde şebeke yok :(

Alptekin likes this.
  5. abdullahkan
    Gingerbread May 5, 2015

abdullahkan , May 5, 2015 :
    Son güncelleme ile dokunmatik kendi basmaya başladı bazen. Kapatmaya bile zorlanıyorum kriz gelmiş gibi sapıtıyo

Alptekin likes this.
  6. Alptekin
    Honeycomb May 5, 2015

Alptekin , May 5, 2015 :
    Yarim santim filan.. Tamamen assagi inmiyor ekrani kilitlemek icin dokundugumda

7. Alptekin
    Honeycomb May 5, 2015

Alptekin , May 5, 2015 :
    Evin dışında sebeke var mi.. Eger varsa gsm operatorle alakalidir bu sebeke.. Bende memlekete gidince evin içinde vodafn da aveada cekmiyor..

8. Alptekin
    Honeycomb May 5, 2015

Alptekin , May 5, 2015 :
    Nasil kendi basiyo biraz aciklar misin arkadaşım.. Benimde boyle bi sorunum var ve hala cozemedim.. Telefon cebimde durdugu için isiniyor ve cikardigimda kendi kendine dokunmalr yapiyo
    Yanlis hatrlamiyosam genel konuşma basliginda boyle biseyden kinusuldu

9. cemee

cemee , May 5, 2015 :
    o normal. dokundugunda tepki vermesse problem olur.
    eger öyle olmasa sen bildirim cubugunu asagi cekmek istediginde, gec tepki verirdi.
    (kilitlemekmi istiyorsun yoksa bild. cubugunu mu asagi mi indirmek istiyorsun diye anlamasi icin gecikme olmasi gerekir) biraz devrik oldu cümleler ama anlatabilmisimdir umarim:)

Last edited: May 5, 2015

Alptekin likes this.
  10. Ebu-Muaz
    Honeycomb May 5, 2015

Ebu-Muaz , May 5, 2015 :
    Cm11 de bildirim çubuğuna çift tıkladığınızda ekran kapanıyordu ancak tıklanan yerde herhangi bir hareket olmuyordu. Cm12 de durum farklı. Ana ekranda cihazı kilitlemek için bildirim çubuğuna çift tıkladığımda kullandığım uygulamaların notification ları aşağı kayıyor.

11. cemee

cemee , May 5, 2015 :
    Cm 11i hatirlamiyorum ama cm12 de ve exodusta boyle. bildirim yoksa az bisey asagi iniyor. Bildirim varsa bildirimde gorunuyor. Bence normal. Zaten basis hizina bagli olarak yarim saniye bile degil. Ekrani geri actiginda bildirim asagida da kalmiyor. Aslindda ben onu kullanissiz buluyorum zaten, cok yukarida. soft key lere ekran kapat komutu atanabiliyor. Ben menu tusuna uzin basinca kapat atadim mesela. Kolayina gelecek sekilde tek tiklama, cift tiklama, uzun basma seklinde ayarlanabiloyor

Alptekin likes this.
  12. ilkeer06
    Gingerbread May 5, 2015

ilkeer06 , May 5, 2015 :
    Ama ordaki perfprmans ve verimlilik yok menülerdeki genişllik detay yok

13. Ebu-Muaz
    Honeycomb May 6, 2015

Ebu-Muaz , May 6, 2015 :
    Başkanım demek istediğim şu; telefonu elinize alın, ekranı açın. Sadece bir defa ekranın üst kısmına basın bırakın (durum çubuğuna). Panel aşağı iniyor çıkıyor. Bu durum en azından bende böyle. Kilitlemek için çift tıkladığımızda da ekran kilitleniyor sorun yok ancak o açılır pencere aşağı iniyor. Cm11 de bu durum böyle değildi. Durum çubuğuna dokunup aşağı doğru çekince iniyordu o bölüm.

Ben bu olayın bir sorun olduğunu söylemiyorum ancak dün AC Display uygulamasını yükledim. Telefonun kendi kilit ekranını iptal ettim. Ekranı kapatmak için çift tıkladığımda yukarı anlattığım olay gerçekleşiyor. Buraya kadar sorun yok. Ancak çift tıkla uyandırdığımda o aşağı inen pencere o şekilde kalıyor. Belki AC Display lollipop ile şu halde uyumlu çalışmıyor. OPO nun kendi kilit ekranında çalışma noktasında sorun yok.

14. cemee
    Ice Cream Sandwich May 6, 2015

cemee , May 6, 2015 :
    Bi kac 11s li video izledim. Onlarda asagi inmiyor ama cok kucuk bir gecikme var. Yigidi öldür hakkini yeme demisler:) o gecikme o kadar az ki farkedilmiyor bile. Lollipopta da o sekilde olabilirdi

15. [email protected]
    Honeycomb May 6, 2015

[email protected] , May 6, 2015 :
    Selamlar, konuşma sırasında bildirim ekranının aşşağı inme problem CM12'de de var. En azından bende var. Çok etkilemiyor ancak var.

Benim yaşadığım bir sorunda rehberin her telefonu sıfırlayıp tekrar yüklediğimde bazı isimleri silmesi, garip davranıyor, kişiler bölümündeki gösterim ayarlarının bozukluğundan bahsetmiyorum bile.

Ama en sinirimi bozan, bir arıyor, telefonu elinize alıyorsunu ekranın baktığınızda birşey görmüyorsunuz, ekranın aktive olması birkaç saniye sürüyor.

Arama yapmak için kişi ismine basıp bekliyorsunuz, arama yapmaya başlaması baya bir zaman alıyor, 2-3 saniye gibi.

Bendeki sıkıntılar bunlar şimdilik. :)

Alptekin likes this.
  16. cemee

cemee , May 6, 2015 :
    cos12 kullanirken bende farkettim. bu bildirim cubugu cok nadir de olsa bende de asagi düsüyordu.
    kisilerde problem yok bende.
    arama geldiginde her zaman degil ama bazen ekran gec uyaniyor (bunu sadece opo da baska telefonlarda da yasadim. durdurulan uygulamalar, degistirilen kernel ayarlari ya da arayan kisi hakkinda internetten bilgi toplamasi ile alakali olabilir)
    arama yaparken hic gecikme yok

Alptekin and [email protected] like this.
  17. Oben26
    Eclair May 6, 2015

Oben26 , May 6, 2015 :
    Arkadaslar bir onceki surulu nasil yukleyebiliriz ? ben hiç memnun degilim ...sarj çabuk gidiyor . proggramlar takiliyor . tema bir ayri gicik zaten :) ozelden bilgilendirirseniz sevinirim

ilkeer06 likes this.
  18. cemee

cemee , May 6, 2015 :
    https://forums.oneplus.net/threads/index-kullanici-rehberi-user-guide.279363/#post-10392005
    https://forums.oneplus.net/threads/one-cyanogen-os-11s-resimli-videolu-anlatim.279016/#post-10457875
    ayrica:
    https://forums.oneplus.net/threads/index-kullanici-rehberi-user-guide.279363/#post-10161859
    kolay gelsin:)

ilkeer06 likes this.
  19. abdullahkan
    Gingerbread May 6, 2015

abdullahkan , May 6, 2015 :
    Tuş kilidini açmaya çalışırken oluyo genelde benim basışı algılamıyo kendi basıyo

Alptekin likes this.
  20. Deactivated User
    May 6, 2015