4
➀ Cyanogen OS 12S/13S Problem-Çözüm

1. siranusta
    Honeycomb Apr 14, 2015

siranusta , Apr 14, 2015 :
    nasıl dayanayım :)

basit telefonunuzun yedeklenebilecek dosyalarını yedeklemişseniz bilgisayarınıza,
    fastboot komutları ile 44S kurup ota ile50Q sonra tekrar ota ile CM12S :D

naklov and cemee like this.
  2. cemee
    Ice Cream Sandwich Apr 14, 2015

cemee , Apr 14, 2015 :
    flashable romlar beni pek sarmiyor:) eski romlardan kalintilar oluyor. en iyi yöntem fatboot ile factory image yüklemek. ama henüz yayinlanmadi o da:)
    bir de her yigidin yogurt yiyisi farklidir:) su durumda benim aksam yapacagim sey kesinlikle söyle: toolkit ile 05q yüklemek, sonra updatei flashlamak (ota ile gelirse hayir demem tabi), twrp kurmak. gerekliyse root yapmak. sonra helium veya titanium ile cm12 nightlyde aldigim yedekleri telefona atmak ve gerekli uygulama verilerini yüklemek

Last edited: Apr 14, 2015

3. cemee

cemee , Apr 14, 2015 :
    bence sen colora dönersin:D

4. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 14, 2015

Ebu-Muaz , Apr 14, 2015 :
    Başkan ekran parlaklığı batarya tüketimine ne derece olumsuz etki yapıyor yüzde olarak bilmiyorum ama benim yaklaşık 1.5 senedir kullandığım Lux brightness isimli uygulama var. Uygulamanın kendisi batarya yük bindirmediği gibi ekran parlaklığını en verimli şekilde kullanmayıda sağlıyor. Tüm günüm ev ve ofiste geçiyor ve mobil veriyi neredeyse hiç kullanmıyorum. Wifi sürekli bağlı. Ortalama yarım saat günlük konuşma, oyun hiç oynamıyorum, sık sık Chrome browser ile nete giriyorum. Ekranı sürekli aç kapa yapmıyorum (10 dakikada bir ekranı açıp kapatanlar var) bu şekilde 7 saatin biraz üzerini görmüştüm.

cemee likes this.
  5. naklov
    Honeycomb Apr 14, 2015

naklov , Apr 14, 2015 :
    Ben color os üzerinden kurdun zannettim :)

6. cemee

cemee , Apr 14, 2015 :
    lux ü bende tavsiye ederim. daha önceki cm versiyonlarinin icinde vardi ayni özellik. lolipopun bizden götürdügü seylerden biri bu

Ebu-Muaz likes this.
  7. akulata

akulata , Apr 14, 2015 :
    Gunaydinlar arkadaslar hepimize hayırlı olsun sonunda beklenen gun gelmis :) aksamda @cemee @webpagina ile baya geyigini yapmistik.. Smdi twrp ile mi yoksa stock recovery ile mi kurmami tavsiye edersniz? Birde acaba factory image dosyalari ne zaman yayinlanir mi? Genelde bende image ile fastboot kurulumundan yanayim..

webpagina and cemee like this.
  8. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 14, 2015

Lolipop ta durum çubuğuna 2G/3G geçişi, Mobil Veri Aç/Kapa, NFC gibi kısayollar ekleyebiliyor muyuz? Nightly kullandığım dönem bunları yapamamıştım.

9. naklov
    Honeycomb Apr 14, 2015

naklov , Apr 14, 2015 :
    Siz hangi yöntemle kurmuştunuz?

10. cemee

cemee , Apr 14, 2015 :
    ne güzel geyik yapiyorduk, kalmadi simdi geyik konusu:) oneplus zaten mevcut olan büyük sabrimi bir kac level yukariya tasidi. bana kattiklari seyleri inkar edemem. bak bugunde yeni bisey ogrettiler. sabrin sonu selametmis:)
    cm11s kuruluysa twrp ile denerdim ben. ama en iyisi yukarida anlattigim gibi. sifirdan 05q kurup sonra otadan geliyormus galiba güncelleme. gelmezse cm recovery ile updatei flaslarim. 05q factory imageler birkac hafta sonra gelmisti. 3-4 haftadan asagi degildi gibi hatirliyorum.

11. cemee

cemee , Apr 14, 2015 :
    en cok merak ettigim soru bu:) özellikle 2g/3g bildirim cubugundan olmasada olur. ben menüden gecis yapmayada raziyim.

12. MaximTR
    Cupcake Apr 14, 2015

MaximTR , Apr 14, 2015 :
    Arkadaslar imei atili telefona sinyal gelmiyor cozum olarak 44s modem dosyasini kurmak gerekiyormus

Cm recovery oldugu icin kurulumda hata veriyor

Bilgisayar olmadan telefon uzerinden kurulum yonetemi varmidir.

13. cemee

cemee , Apr 14, 2015 :
    telefon rootlu ise flashify ile twrp yükle. sonra kurabilirsin modemi

14. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 14, 2015

mcsememo , Apr 14, 2015 :
    Download center'da ve kullanici rehberi gibi kilitli threadlerde ara sira guncellemeler yapiyorum. Buradan tools basligi altinda bulunan Bootable Twrp+SuperSU dosyasini indirip klasor icindeki 3_Twrp-root.exe'yi calistir. (Android arabiriminden calisabilmesi icin gelistirici seceneklerinden usb hata ayiklama seceneginin acik olmasi ve gerekli iznin verilmis olmasi gerekiyor. Fastboot ve adb arabiriminden de calisiyor)Telefon twrp arayuzunde acilacak. Adb suruculeri yukluyse bilgisayarim simgesi altinda telefon bellegini goreceksin. Cyonagen os12 dosyasini bellege kopyalayip sd card disinda her seyi wipe yap ve kur. Indirdigin twrp surumu icinden efs kutusu isaretlenerek efs yedegi alinabilir, supersu dosyasi telefon bellegine otomatik olarak kopyalanir. Indirdigin dosya icindeki 3_Twrp-root.exe twrp arabiriminden calistirilabilir. Color os gecislerinde de ayni islemleri yapman yeterli. Bunun yaninda cyanogen os 12 dosyasini stock recoveryden de kurabilirsin. Stock rom kurmak istiyorsan tools basligi altinda bulunan CM11.0-XNPH05Q [Fastboot-Qualcomm C. Installation] dosyasini indirip fastboot veya adb arabiriminden OnePlusOne64GB-Install.exe dosyasini calistirman yeterli. (Stock rom kurulumu) Ayni sekilde bu kurulum paketi de color os'tan cm'ye sorunsuz gecisler icin kullanilabilir. Hardbrick olan telefonlar icin de bu paket kullanilabilir.

naklov likes this.
  15. MaximTR
    Cupcake Apr 14, 2015

16. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 14, 2015

Telefonu aldıktan sonra bir süre stock kullandım. En son 05Q geldi. Onuda OTA dan alamadım diye fastboot işine giriştim. 2 gün telefonu kullanamadım. Neyse toparladıktan sonra smoki3 nin Android 5 ine geçtim. Daha sonra Vanir Exodus kullandım. CrazyBoy un ROM unu kullandım. En son Cm12.1 Nightly kullandım. Bunların hepsini TWRP ile yaptım. Baktım Lolipop bana göre (KitKat alışkanlıklarım ve Xposed Module olayı) KitKat a dönmeye karar verdim. Bir mesajda @cemee Android 5 ten Kit Kat dönüşte dosya uyuşmazlıklarından ve stabilite sorunlarından bahsetmişti. Yinede şansımı denemek adına mcsememo nun download center a yüklediği 05Q yü indirip yükledim cihaz açılmadı. Twrp ile ne varsa sildim. Wipe, reset factory vs.
    OTG ile flash bellekten daha önce aldığım 05Q sürümüne ait Nandroid yedeğim vardı, onu yükledim. Öncesinde 33R sürümünü indirmiştim dahili hafızaya. Tekrar wipe+reset yapıp bunu yükledim cihaz açıldı. Biraz karambol oldu benim işlemler. Sonra tek tek OTA güncellemeleri ile en son 05Q ve birkaç gün öncede battery drain fix i flashable olarak yükledim. (Buradan @mcsememo ya teşekkür ediyorum, kırmadı fix i flashable olarak sundu) Şu an mutlu mesut cihazımı kullanıyorum.

Bu kadar uzun anlattım (belki alakasız oldu) ki yüklemelerde karşılaştığım sorunlar ve yaptıklarım belki birilerinin işine yarar :)

cemee likes this.
  17. Ebu-Muaz
    Honeycomb Apr 14, 2015

Telefonda root olmadan eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Aslında OnePlus One gibi bir telefonda root olmazsa olmaz. Telefonun genleri gereği ROM işleri falan hemen her kullanıcı için kaçınılmaz oluyor. Özellikle şu an ki gibi güncellemelerin geldiği zamanlarda rootlu cihazlar kullanımda büyük kolaylık sağlıyor. Vakit kaybetmeden rootlayın. Bilmiyorsanız ve root yapmak isterseniz yardımcı olalım.

18. cemee

cemee , Apr 14, 2015 :
    yapa yapa, sorunlarla bogusa bogusa ögreniyor insan. birbirimizden tavsiyeler aliyoruz, en sonunda kendi yöntemlerimizi olusturuyoruz, aklimiza yatan yöntemleri paylasiyoruz. sorun cikinca arkadaslara yardimci oluyoruz. güzel seyler bunlar...
    neyse simdi duygusalligi bi kenara birakalim, ne oldu su 2g/3g isi kimseden ses cikmiyor. biz kac kisiye yardimci olduk, kac kisi yükledi romu bir arkadasda bizi bilgilendirse:D romda neler var, neler yok. anlatsa az cok. bak baton diye bi paylasim uygulamasi gelmis nedir ne degildir.

19. naklov
    Honeycomb Apr 14, 2015

naklov , Apr 14, 2015 :
    hoşgeldin :) senin daha önce yüklediğin easyone.exe ile 11s e dönüş yapıp ota üzerinden yüklemek iyi bir fikir midir?

20. mcsememo
    KitKat Community Expert Apr 14, 2015

mcsememo , Apr 14, 2015 :
    Hos gordum, tesekkur ederim. Oneeasy'i kullanma. Download center konusuna ekledigim 5q stock romunu kurabilirsin. Dosyayi buradan indirip onceki mesajimda yazilanlari uygulayabilirsin.