4
➀ Cyanogen OS 12S/13S Problem-Çözüm

1. Alptekin
    Honeycomb Jul 15, 2016

2. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 15, 2016

mcsememo , Jul 15, 2016 :
    Telefon acik konumdayken guc tusu secenekleri cikincaya kadar guc tusuna basili tut. Cikan seceneklerden kapata uzunca basinca acilan guvenli mod seceneginde evete tiklayarak telefonu guvenli modda baslatabilirsin. Iyi forumlar.

Alptekin likes this.
  3. Alptekin
    Honeycomb Jul 16, 2016

4. Alptekin
    Honeycomb Jul 18, 2016

Alptekin , Jul 18, 2016 :
    Galeri baya canımı sıkmaya başladı... Siliyorum hâlâ duruyor, yavaş açılıyor, resimler geç yükleniyor, resimleri değiştirirken donukluyor.

5. vandetta00
    Cupcake Jul 20, 2016

vandetta00 , Jul 20, 2016 :
    Arkadaşlar merhaba, son güncelleme olan "cm-13.1-znh2kas254" sonrasında OPO telefonum aşırı ısınmaya başladı, hatta bu ısınmalardan dolayı ekranın sağ üst köşesinde sarı benekler ortaya çıktı.

Bu durumla ilgili bir bilginiz var mı?
    Isınmaya karşı çözüm olarak önerebileceğiniz bir durum var mı?
    Bir önceki sürüme geri dönmenin bir yöntemi var mı?

6. mcsememo
    KitKat Community Expert Jul 21, 2016

mcsememo , Jul 21, 2016 :
    Merhaba. Telefon standart kullanimda degilde oyun veya periscope gibi uygulamalarin kullanimi sirasinda isiniyorsa bu isinma normaldir. Bunun haricinde hatali programlanmis uygulamalar da yonga setinin dolayisiyla pilin asiri derecede isinmasina neden olabilir. Bu isinmanin herhangi bir uygulamadan kaynaklanip kaynaklanmadigini test etmek icin telefonu guvenli modda acip birkac saat kullan. Isinma problemi yasanmiyorsa telefona sonradan kurdugun bir uygulama yuzunden isinma problemi yasaniyor demektir. Temiz kurulum yapmak veya onceki cyanogen versiyonuna donmek icin telefondaki onemli verilerin yedegini aldiktan sonra cyanogen os'a ait kurulumunu yapmak istedigin rom paketini buradan signed flashable zip files basligi altindan indir ve buradaki yonergeleri uygulayarak kurulum islemini yap. Kurulum sonrasi cyanogen recoveryde bulunan wipe data/factory reset secenegi ile telefonu sifirla. Iyi forumlar.

vandetta00 likes this.
  7. vandetta00
    Cupcake Jul 21, 2016

vandetta00 , Jul 21, 2016 :
    Hocam yanıt için teşekkür ederim. Forumlarda gözlemlediğim kadarıyla update sonrası ısınma problemi olan başka kişiler de var, ayrıca S254 güncellemesi sonrası batarya problemi yaşayanlar da olmuş.

Isınma konusu benim telefonumda programlara bağlı değil sadece, ekranı açtığım taktirde bile normal olayan bir ısınma baş göstermekte. Bu sebeple sizin söylediğiniz yönergeleri kullanarak S1KN güncellemesine ait dosyayı indirip kurulum yapacağım. (Telefon sistemlerinden pek anlamam, umarım gösterdiğiniz yönergelerdeki kadar kolaydır ve problemsiz halledebilirm. Yönergelerde herhangi bir root işlemi veya twrp kullanımı gösterilmemiş. Direk recovery mod üzerinden zip dosyasını seçip kurulumun bitmesini bekliyoruz anladığım kadarıyla.)

Aslında Ankara'da bu işlerle ilgilenen birilerini bulabilsem direk Sultan'ın çıkarttığı Mashmellow romunu yükletmek istiyorum; ancak henüz öyle birini bulamadım Ankara içerisinde. Şimdilik officall rom ile devam edeceğiz yola. Umarım telefon ekstra bir arıza oluşturmaz.

GÜNCELLEME: Hocam gösterdiğiniz yönergeler doğrultusunda telefona bir önceki sürüm olan S1KN'i yükledim (yükleme sonrasında telefon açılınca wipe data işlemi gerçekleştirmedim) CpuTemp programının gösterdiği sıcaklığık değerlerinde çok fazla değişim olmamasına rağmen (işlemci sıcaklığı telefon boştayken 40-45 derece, işlem yaparken 50-60derece arası) fiziksel olarak telefonda oluşan sıcaklıkta fark edilir bir değişim oldu ve eski haline döndü telefon.

Tahminimce S254 güncellemesi ile batarya kullanımındaki değişiklik etkilemekte fiziksek sıcaklığı (yanılıyor da olabilirim, sadece bir tahmin). Bu sebeple güncelleme sonrası fiziksel olarak sıcaklık problemi oluşanlarda S1KN sürümüne dönmek telefonu daha stabil bir hale getirmekte.

Bir de sistem otomatik güncellemesini nasıl kapatacağımı bulabilirsem tadından yenmez hale gelecek telefon.

Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ederim.

Last edited: Jul 21, 2016

8. cemee
    Ice Cream Sandwich Jul 26, 2016

cemee , Jul 26, 2016 :
    Problem büyük ihtimalle bir uygulamadan kaynaklaniyor veya kernelle alakali. Bende de sarja takinca bazen cok isiniyor ve cok yavas sarj oluyor. task manager ile uygulamalari kapatinca problem ortadan kalkiyor. hem cos hem de cm13 de böyle. Düsününce ilk olarak uygulamadan olabilecegi geliyor (en büyük süphelim chrome) ama önceki versiyon romlari yükleyince böyle bir sorun olmuyor. Ya bir uygulama androidin bu sürümü ile uyumsuz ya da sürümün kendisi sorun

9. skyletor
    Donut Aug 9, 2016

skyletor , Aug 9, 2016 :
    Arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var. Telefonum OPO ve gecen gun fabrika ayarlarina geri dondurmek zorunda kaldim fakat tekrar baslattigimdan beri mobil hattimdan internete baglanamiyorum. Telefonla arama yapabiliyorum, aranabiliyorum, mesaj atip mesaj alabiliyorum hatta whatsapp bile calisiyor fakat baska hic bir sekilde internete girilmiyor.
    Ne yapmam gerekiyor?

10. skyletor
    Donut Aug 10, 2016

11. Teyubesk39
    Froyo Aug 12, 2016

Teyubesk39 , Aug 12, 2016 :
    ayarlar/hücresel ağlar/erişim noktası adlarına girip APN'ler den (örneğin: Vodafone TR internet, MMS GPRS vb.) internet yazanın seçili olduğundan emin olup tekrar internete girmeyi denermisin

12. Alptekin
    Honeycomb Aug 15, 2016

Alptekin , Aug 15, 2016 :
    Arkadaşlar eskiden true caller çok güzel çalışıyordu, cok memnundum. Şu sıralar hiçbir numaraya isim yazmıyor.. Neden olabilir bu?

13. ilkeer06
    Gingerbread Aug 17, 2016

ilkeer06 , Aug 17, 2016 :
    arkadaşlar hava durumu uygulaması son güncellemeden sonra kayboldu. saatin altında cıkan hiçbir uygulama yüklemeden sistem tarafından sağlanan. bunu nasıl geri getirirm. saatin üstüne tıkladığımda ordan ayarlarını değiştrebilirdum ancak suan ordada yok menude saedce saat ve takvim ayarı var hava durumu ayarı kaybolmus

Alptekin likes this.
  14. Alptekin
    Honeycomb Aug 18, 2016

Alptekin , Aug 18, 2016 :
    Benim de tarayıcı gitti güncelleyim derken. Yükleyemiyorum.

ilkeer06 likes this.
  15. krdndm
    Gingerbread Sep 16, 2016

krdndm , Sep 16, 2016 :

selam microfon sorunu yasayan var sesim karsiya cok az gidiyor nasil cozebiliriz

16. krdndm
    Gingerbread Sep 16, 2016

krdndm , Sep 16, 2016 :

selam .son zamanlarda mikrofonla ilgili sorun yasamaya basladim yani sesim karsi tarafa cok kotu gidiyor bununla ilgili bilginiz varmi nasil hallederiz bu sorunu .tesekkurler

17. mcsememo
    KitKat Community Expert Sep 16, 2016

mcsememo , Sep 16, 2016 :
    Merhaba. Konu hakkinda buraya bakmani oneririm. Hangi romu kullandigini yazarsan detayli arastirabilirim veya OnePlus One kullanan bir arkadasimiz da konu hakkinda yardimci olabilir. Iyi forumlar.

18. krdndm
    Gingerbread Sep 17, 2016

krdndm , Sep 17, 2016 :

CYNOGEN MOD VALLA YARDIMCI OLMANIZI COK COK RICA EDIYORUM ESKIDEN BOYLE BIR SORUN YOKDU SON 1 AY FALAN OLDU .ACANA OXYGEN OS A MI GECSEM

19. mcsememo
    KitKat Community Expert Sep 17, 2016

mcsememo , Sep 17, 2016 :
    Telefondaki onemli verilerin yedegini aldiktan sonra buradan en son yayinlanan resmi romu indirip buradaki adimlara gore kurulum islemini yapabilirsin. Kurulum sonrasi sorun devam ederse baska cozum yollari arariz.

20. krdndm
    Gingerbread Sep 17, 2016

krdndm , Sep 17, 2016 :

ALLAH razi olsun cok tesekkur ederim