4
➀ Cyanogen OS 12S/13S Problem-Çözüm

1. krdndm Gingerbread Sep 17, 2016

krdndm, Sep 17, 2016 :
    BEN PEK ANLAMAM DA TELEFONDA ZATEN RESMI ROM VE SON SURUMU VAR .CM YERINE OXYGEN OS TAVSIYE EDERMISIN ? YADA BASKA BIR YOL

2. mcsememo KitKat Community Expert Sep 17, 2016

mcsememo, Sep 17, 2016 :
    Tesekkur ederim, Allah senden de razi olsun.
    Ilk mesajda yazdigim linkte cagri kalitesi ile ilgili bircok detay var. Bunun yaninda buradan gecmis mesajlara bakabilirsin. Aslinda bircok sebebi olabilecegi icin cozum icin en kisa yol ikinci mesajda belirttigim gibi resmi romu yeniden kurmak olacaktir. OnePlus One telefonum olmadigi icin OxygenOS ile ilgili birsey diyemeyecegim. OxygenOS kurmak istersen buradaki adimlara bakarak kurulum islemini gerceklestirebilirsin.

3. krdndm Gingerbread Sep 18, 2016

krdndm, Sep 18, 2016 :

selam / usta ben denemek istedim kilidi actim da ondan sonraki asamada yani rootlayamadim .herseyde normal gorunuyor gonderdigin bilgileri kullanarak yapmaya calistim ama rootlanmadi

4. mcsememo KitKat Community Expert Sep 18, 2016

mcsememo, Sep 18, 2016 :
    Yazdigim mesajda root ile ilgili bir link yoktu. Burada yazdigim mesajda sadece resmi Cyanogen OS romunun fastboot yontemiyle kurulumunu anlatan mesaj linki vardi. Son mesajimda da Oxygen OS kurulumu ile ilgili linki eklemistim. Fastboot yontemiyle cyanogen os kurulum islemini yaptin mi? Yaptigin islemler ve takildigin nokta ile ilgili ayrintili bilgi verirsen yardimci olmaya calisirim.

5. krdndm Gingerbread Sep 18, 2016

krdndm, Sep 18, 2016 :

SANA DIREK ULASABILECEGIM BIR YER VARMI ?HANGOUST GIBI BURDAN ZOR OLUYOR CUNKU

6. mcsememo KitKat Community Expert Sep 18, 2016

mcsememo, Sep 18, 2016 :
    Konu hakkindaki karsilastigin sorunlari buradan yazarsan yardimci olabilirim ve yazilan mesajlardan baska kullanicilar da yararlanabilir. Resmi forum disinda teknik konularla ilgili yardim yapmiyorum.

7. krdndm Gingerbread Sep 19, 2016

krdndm, Sep 19, 2016 :

eyvallah

8. KemalS Cupcake Oct 8, 2016

KemalS, Oct 8, 2016 :
    Merhabalar bir tanıdğımdan ikinci el OnePlus One aldım kendisi kullanmadığı için kutusu ve tüm malzemeleri ile uygun bir fiyata verdi telefonda cyanogen mod vardı ama root yoktu recoveryde custom değildi yani yazılımsal olarak müdehale edilmemişti 6.0.1 ve cm 13 kullanıyordu ben bu telefonu satın aldım gayet güzel bir performansa sahip olduğunu düşünoyrdum ama cardboard uygulamasını bir deniym diye az kalsın telefondan oluyordum kamera yanındaki bölgenin sıcaklığı 45 derecenin üzerine çıkmıştı ve ben bunu farketmemiştim yukarıda yazdığınız şeyleri okudum ama şunu söylemek istiyorum ben bilinçli bir kullanıcıyım değil market dışı market içinde bile temel uygulamalar dışında indirmiyorum ama bu gün telefonu koşa koşa iki kere buzluğa attım hasar görmesin diye bazı kaynaklarda olayın yazılımsal olduğu belirtilmiş.
    Açıkcası telefonu CM 13 üzerinden KalinetHunter kurmak için aldım ama bir süre olduğu gibi birakmayı tercih ettim.
    Güncelleme yok telefona factory reset attım kullanmaya başlamadan.

Size sorum şu bu sorunu nasıl aşarım ? rom root işleriyle uğraşmayı seven biriyim ama yazılım konusunda beni tatmin ettiği için ama gerekirse gerekeni yapmaya da tamamen hazırım.
    Telefonum OnePlus One A0001 modeli cevaplarınızı bekliyorum çok teşekkürler.

9. Fataldose Donut Oct 17, 2016

Fataldose, Oct 17, 2016 :
    CyanogenOS 13 vardır muhtemelen ve XDA üzerinde ki romlar onun çok çok üstünde performans ve batarya süresi sağlıyor. Size önerim Sultanxda'nın CM13ü.Isınma sorunu, takılma donma vs asla yok. Ve şarj süresi mükemmel.

10. Alptekin Honeycomb Nov 3, 2016

11. Azorath Donut Nov 6, 2016

Azorath, Nov 6, 2016 :
    CM13.1.2 kullanıyorum, telefonun orta kısmında yanlamasına sanki elektrik bandı çekmişimcesine dokunmatik çalışmıyor. Dirty flash işe yaramadı birazdan komple wipe edip fastboottan yeni rom atacağım. işe yaramazsa başka ne yapabilirim?

telefonu açıp tüm konnektörleri çıkartıp nem olup olmadığına baktıktan sonra güzelce kalıntı bırakmayan bir bez ile temizleyip geri taktım, herşey aynı yani tahminimce yazılımsal.

12. yakamoz77 Cupcake Jan 5, 2017

yakamoz77, Jan 5, 2017 :
    selamlar
    oneplus one telefon 2 ay oldu alalı 2 aydan fazladır avea ile 3g sim kart ile kullanırken internet ile alakalı sorunum yoktu, ne olduysa hattımı vodafone taşıdıktan sonra çekim çubuğunun yanında ! işareti cıktı haliyle internete giremedim, fark ettimki online oyunlar ve online olan programlara calışıor fakat 4g ve internet taraıyıcı üzerinden internete giremedim.
    telefonumda cm13.1.2 yüklüdür. vodafone yerine yine 4.5g turkcell yada avea mı kullanacağım, yada kullananlar 4g ile internet sorunu yaşayan varmıdır. yoksa benim telefondamı sorun var.

13. headstone Cupcake Jan 20, 2017

headstone, Jan 20, 2017 :
    Arkadaşlar meraba. Oneplus One telefonumda cm13.1.2 yüklü ve şöyle bir sorun var. Wifi yi açtıktan sonra kayıtlı olan ağa bağlanmıyor. ağ ismi yazıyor ve kaydedildi şeklinde bekliyor. Ben uzun basıp bağlan dersem bağlanıyor ve 5-10 dk sonra tekrar aynı oluyor tekrardan bağlan demem gerekiyor. Şifre falan girmiyorum sadece bağlan diyorum. Bu tarz bir sorun yaşayan varmıdır varsa çözebilen ? Şimdiden teşekkürler

14. SELAMİ ÇAVDAR Cupcake Jan 23, 2017

SELAMİ ÇAVDAR, Jan 23, 2017 :

15. SELAMİ ÇAVDAR Cupcake Jan 23, 2017

SELAMİ ÇAVDAR, Jan 23, 2017 :
    Degerli arkadaslar iyi aksamlar bende yeni one pkus one kullanicisiyim vodafone hat taktigimda unlem isaretinden kurtulamiyorum yardiim yada cozum oneriniz nedllir simdiden tesekkur ederim

16. yakamoz77 Cupcake Jan 24, 2017

yakamoz77, Jan 24, 2017 :
    vodafone oneplus one telefonu tanımıyor, ben hattımı avea taşımakla çözüm buldum, ikinci seçenekse dns değiştirme programını kurarsan interneti kullanabilirsin.. buda pratik çözümüm.

17. SELAMİ ÇAVDAR Cupcake Jan 26, 2017

SELAMİ ÇAVDAR, Jan 26, 2017 :
    Teşekkür ediyorum

18. ilkeer06 Honeycomb Feb 21, 2017

ilkeer06, Feb 21, 2017 :
    merhaba millet. uzun bir aradan sonra yine yazıyorum . herkeze selamlar.

benim oneplus one nin kablosu 2,5 yıl sonra arızalandı ve orginal almak istiyorum kendi sitesi tr ye yollamıyor ve orjinal 100 yada 150 lik kablosunu adaptörünü en hesaplıya ve orjinal çözebileceğim site lerden link atarmısınız ben ali ye falan baktım ama hep çakma ürünler

19. uaparac Cupcake Mar 16, 2017

uaparac, Mar 16, 2017 :
    Sorry from this question...
    I wanted to clarify a question. Has it been possible to sell the OPO with the OXYGENOS version already installed through the official One Plus store? When I bought mine I almost certainly saw this, I just wanted to clarify this doubt. Thank you

20. ilkeer06 Honeycomb Mar 18, 2017

ilkeer06, Mar 18, 2017 :
    merhaba arkadaşlar benim bir iki sorunun var.

telefona fabrika reset attım ve caynogen hesabımı aktive edemiyorum serverden yanıt yok uyarısı veriyor.
    bu nedenlede o hesaba bağlı tru hizmeti gibi hizmetlerden faydalanamıyorum.

ek olarak ve en önemlisi modbil ağlarda şebeke bilgisini bulamıyor telefon görüşmesi yapabiliyorum 4g de acık ancak yanında ünlem var ve iletişim yok.
    bodefoneyide aradım ancak cihaz kaynaklı dediğler bunu nasıl çözerim acil yardım.