0
Donanım Problemleri-Çözümleri/RMA

1. ErdmTrz
    Cupcake Apr 26, 2015

ErdmTrz , Apr 26, 2015 :
    Hocam çok çok teşekkür ederim sağolun elinize kolunuza emeğinize sağlık.

2. Alptekin
    Honeycomb May 6, 2015

Alptekin , May 6, 2015 :

yaşadığım sorun tam olarak bu.. Cunku kendim cektim:) maalesef cozemiyorun

3. cemee
    Ice Cream Sandwich May 6, 2015

cemee , May 6, 2015 :
    bu sorun sadece telefon yatik haldeyken mi oluyor? elindeykende ayni mi?

4. Alptekin
    Honeycomb May 6, 2015

Alptekin , May 6, 2015 :
    Elimdeykende ayni yatk haldede ayni.. Cebimde ısınıyor ve cikarnca facia:( ustelik cektigim videoda tek parmak kullandim:) dger dokunuslar benim degil

5. cemee

cemee , May 6, 2015 :
    simdi anladim tamam. ben tek parmakla dokundugunu hesaba katmadim. bi ara bende telefon yatik konumdayken multi touch sapitiyordu. bayadir yok sükür. o zannettim. sen fastboot kurulum falanda yapmistin yanlis hatirlamiyorsam. enteresan bir sorun seninki, kötü gücler ele gecirmis gibi telefonu, garip seyler oluyor icinde:)
    saka bi yana olsa olsa hardbrickten kurtarma yöntemi ile düzelir gibi geliyor bana (telefonun icindeki sürücüleri de yeniden yaziyor cünkü, touch screen sürücüsünde hata olabilir) ama ben daha önce hic denemedim.

Alptekin likes this.
  6. Alptekin
    Honeycomb May 6, 2015

Alptekin , May 6, 2015 :
    Denemekte fayda var.. Fastboot kurulumu yaptm da cm11de de boyleydi bu.. Havalarn isinmasiyla bu sorun olustu.. Şuan bile yazmakta zorlaniyorum

7. cemee

cemee , May 6, 2015 :
    fiziksel bir sorun yoksa, hard brick yöntemini denemek tek care gibi.
    belki @mcsememo nun baska önerisi olur

8. Alptekin
    Honeycomb May 6, 2015

Alptekin , May 6, 2015 :
    Dusurmedim telefonu hic.. Ustelik bu sorun donanimsal mi yazilimsal mi anlamadim.. Reset çekince duzeliyor.. Cebime koymazsam sorun olmuyo.. Cep telefonu degildr el telefonu oldu benimki... Donanim sorunum olsa bile telefonu oneplus.net üzerinden almadigim için ticket acamiyorum.. Boyle elimde patladi atsan atilmaz satsan satılmaz...

9. cemee

cemee , May 6, 2015 :
    bi kac yerde okudum simdi de sanirim seninki donanimsal:( telefon sogukken olmuyor, sicakken yapiyor sadece. yazilimsal olarak kimisi kernel yükleyince düzeldi demis, kimisi güncellemeye düzeldi demis, kimisi kapali ekran hareketlerini devre disi birakinca düzeldi demis ama sonrada tekrar karsilasip geri dönüs yapmamis olmalari muhtemel. ekranin üst kisminda bi yerdeki bir hatadan kaynaklaniyor sanirim. ticket acamadigina eminmisin? gerci acsanda hadi gönderdin diyelim, nasil geri gelecek. bu konulari pek bilmiyorum

Alptekin likes this.
  10. Alptekin
    Honeycomb May 6, 2015

Alptekin , May 6, 2015 :
    Bende bilmiyorum ticket işlerini.. Neyse artık.. Zar zor öğrenci halimle biriktigim harcligimla aldigim telefon yalan oldu..

11. cemee

cemee , May 6, 2015 :
    :(umarim cozulur problemin

Alptekin likes this.
  12. esrefozata
    Eclair May 11, 2015

esrefozata , May 11, 2015 :
    Merhabar ozellikle sicak havalarda opo'yu kot pantolonun cebine koyduğumda ve belli bir sure sonra kullanmak istedigimde Telefonu donmus ve dokunmatigi calismaz halde buluyorum. Cözüm varmi?

Alptekin likes this.
  13. Plexicroma
    Eclair May 11, 2015

Plexicroma , May 11, 2015 :
    İnşallah çözülür sorunun ya

Alptekin likes this.
  14. Alptekin
    Honeycomb May 12, 2015

Alptekin , May 12, 2015 :
    Aynı sorun bende de var ve herhangi bir çözüm bulamadım..

15. naklov
    Honeycomb May 16, 2015

naklov , May 16, 2015 :
    Az önce birşey fark ettim video izlerken ses alt tarafdaki hoparlörden değilde üst tarafda telefon ile konuşurken kulağımızı koyduğumuz yerden geldi herhalde hoparlör bozuldu dedim sonra cihazı tekrar başlattım düzeldi.Böyle bir problem yaşayan var mı?

16. narayanna
    Froyo May 16, 2015

narayanna , May 16, 2015 :
    ısınma problemi yaşayan arkadaşlara bende eklendim artık :( kesinlikle donanımsal bir sorun. tahminimce lcd ekran ile digitizer arasındaki yapıştırıcıdan kaynaklı. samsung galaxy s4 ekranı ile cam arasındaki bir nevi yapıştırıcı tutkal OPOda da var haliyle. ve sanırım bu yapıştırıcı ya kalitesi düşük ya da yüksek sıcaklık değerlerinde yumuşarak lcd ekranda dokunma hissi veriyor. kafasına göre her yere basıyor. severek aldığım cihazımı satmaya karar vericem sanırım. daha tam yaz günleri yaşamaz iken bu sıkıntı kötü bir hadise oldu benim için. hatta geçen gün kız arkadaşım aradı ve cebimden çıkardım kara listeye almasına ramak kalmıştı. yani yukarıdan menuyu açmış kara listeye tıklamış ve benden evet hayır dememi istiyordu. tabiki o pencere ortada bir yerde olduğu için ona dokunma yapmadı. sanırım o sırada üst sağ kısımda idi o dokunma olayı :(

Edit: Admin Carl'ın yazmış olduğu bir threat gözüme çarptı.
    https://forums.oneplus.net/threads/touchscreen-issues-we-hear-you.309395/

Sonuç olarak, yeni bir update üzerinde çalışmışlar, hazırmış ve deneniyormuş şu an. umarım sıcaklık gibi fiziksel olguyu yazılımsal olarak düzeltebilirler. inşallah yaparlar.

Last edited: May 16, 2015

Alptekin likes this.
  17. cagri01
    Froyo May 17, 2015

cagri01 , May 17, 2015 :
    Aynı dokunma problemi bende de var. Isininca oluyor, telefonun alt kısmında oluyor çünkü alt kısım ısınıyor. Ucuz etin yahnisi olayı telefon elimizde patladı. Büyük ihtimalle donanimsal. Adana gibi biryerde yaşıyorum telefonun ısınmama olayı yok. Yaylalarda falan kullancaz artık.

Alptekin likes this.
  18. coskunakincengiz
    Donut May 18, 2015

coskunakincengiz , May 18, 2015 :
    Arkadaşlar dokunmatik sorunum yüzünden çıldırmak üzereyim.Kırıp atıcam telefonu sonunda.Kime ne mail atsam dikkate alınır? Ya da benim yapabileceğim bi şey var mı?

Alptekin likes this.
  19. cagri01
    Froyo May 18, 2015

cagri01 , May 18, 2015 :
    Valla ben de bakiniyorum dostum da bisey bulamadim . temennim yazilimla ilgili olmasi.

Alptekin and coskunakincengiz like this.
  20. Alptekin
    Honeycomb May 18, 2015

Alptekin , May 18, 2015 :
    Ben nightly rom yukledim yarin bi denicem dokunmatik sorununu yasayacakmiyim diye.. Sizi bilgilendiririm.. Bide onerim kapali ekran kisayollarinin hepsini kapatin nispeten azaliyor sorun.. Bide çift dokunma ile acmayi filan da kapatin

coskunakincengiz likes this.