0

Donanım Problemleri-Çözümleri/RMA

1. apakalin Gingerbread Jul 6, 2015

apakalin, Jul 6, 2015 :
    Benim ekranda gözle görülür bir problem yok ama nadir de olsa alt kısım çok kısa süreliğine(belkide saniyenin onda biri bilemiyorum) çizgi çizgi oluyor. Bu çizgiler gökkuşağı vari. Ekran mı göçtü nedir acaba

2. ÖMER ANDAÇ Eclair Jul 6, 2015

ÖMER ANDAÇ, Jul 6, 2015 :
    herkese merhabalar, artık telefon ile konuşma yapamıyorum ya hoparlörden konuşuyorum ya da kulaklık ile. normal konuşmada karşı taraf beni duyamıyor. Bu şekilde sıkıntı yaşayan var mı? ne yapmalıyım?
    teşekkürler

3. cemee Ice Cream Sandwich Jul 7, 2015

cemee, Jul 7, 2015 :
    eger mikrofon bozulmadiysa, wipe yapilabilir, olmazsa baska rom denenebilir ya da fastboot ile yeni kurulum yapilabilir. yine olmazsa hard brick yöntemi kullanilabilir
    https://forums.oneplus.net/threads/index-kullanici-rehberi-user-guide.279363/

ÖMER ANDAÇ likes this.
  4. MarcusChaplin Cupcake Jul 7, 2015

MarcusChaplin, Jul 7, 2015 :
    Merhabalar..Telefonu aldığım 2 hafta oldu gayet memnunum fakat problemim hücresel veri kopması. Telefon sinyal seviyesi full gözükürken internet gidiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?Yardımcı olabilirseniz sevinirim..Teşekkür ederim

5. ibayrak Froyo Jul 7, 2015

ibayrak, Jul 7, 2015 :
    Ayni sorunu bende yasiyorum.exodus,oxygenos,cyanogenmod hepsini denedim.Hepsinde ayni problemi yasadim.Kitkat surumunde boyle bi sorun yoktu.

6. MarcusChaplin Cupcake Jul 7, 2015

Bununla ilgili yabancı bir sitede çözüm var gözüküyor ama bu tür işlemleri bilmediğimden karıştırmak istemiyorum.Yardımcı olabilcek bir arkadaş varsa çok iyi olur

7. MarcusChaplin Cupcake Jul 7, 2015

8. akulata Ice Cream Sandwich Jul 7, 2015

akulata, Jul 7, 2015 :
    Imei cakmali mi yoksa pasaport kayitlimi? Cakma imeilerde bu tur problemler oluyor ve sanırım kesin bir cozumu yok.. Ama eger pasaport kayitli ise onerim download centerdan hazir toolkitlerden kullanarak telefonu tekrar kurman yarari olcaktir

cemee likes this.
  9. MarcusChaplin Cupcake Jul 7, 2015

Hocam daha yeni aldim pasaport kaydi yaptirmadim. rom flan kurmadim guncellemelerini yaptim 5.0.2 li ama bu kopma problemi var nette

10. akulata Ice Cream Sandwich Jul 7, 2015

akulata, Jul 7, 2015 :
    Tavsiyem bir an once pasaport kaydini yaptirman.. Bu arada da dediğim gibi kullanici rehberini okiman ve downlod centerdan toolslari kullanarak telefonu yeniden kurman..

cemee likes this.
  11. MarcusChaplin Cupcake Jul 7, 2015

Pasaport kaydi bu baglanti kopmasini etkiliyormu hocam? Birde yeniden kurmam farkettirirmi bu baglanti kopmasiyla ekran parlakligi sensorunu?

12. cemee Ice Cream Sandwich Jul 8, 2015

cemee, Jul 8, 2015 :
    cakma imei ile cok yuksek bir ihtimalle sebeke sorunu yasarsin. ben internet kopmasi sorunuyla karsilasmadim. @akulata nin dedigi yöntemleri uygulayabilirsin. sorun hattindan da kaynaklaniyor olabilir. 3g 2g arasi bi yerde kaliyorsan sürekli birbirine gecmeye calisiyor olabilir. ayarladan tercihli sebekeyi lte yerine 3g yapman ise yarayabilir. bazen gecislerde bende de hat gitmis gibi gösteriyor ama internete bagli kalmaya devam ediyor. konusmalarda da problem olmuyor.

Teyubesk39 likes this.
  13. ÖMER ANDAÇ Eclair Jul 8, 2015

14. akulata Ice Cream Sandwich Jul 8, 2015

akulata, Jul 8, 2015 :
    Kullanici rehberini dikkatlice okumanizi tavsiye ederim

cemee likes this.
  15. abdullahkan Gingerbread Aug 6, 2015

abdullahkan, Aug 6, 2015 :
    Arkadaşlar telefonumun pili ne yaptı isem düzelmedi ,60-65 lerde cihaz kapanıyor ,şarja takıyorum hemen full,%100 olunca hemen alırsam kısa sürede tekrar kapanıyor.baya bi şarjda bekledikten sonra %100 den 2-3 saat düşmediği oluyor düştükten sonra %80 lere gelip tekrar %100 oluyor ve sonra 60-65 de bitiyor .sizce?

16. cemee Ice Cream Sandwich Aug 6, 2015

cemee, Aug 6, 2015 :
    eger yazilimsal hersey denendiyse ve olmuyorsa donanimsal bir problem olabilir. cevrende baska oneplus kullanan varsa, onun pilini alip deneyebilirsin. büyük ihtimalle pil bozuk.

abdullahkan likes this.
  17. abdullahkan Gingerbread Aug 7, 2015

abdullahkan, Aug 7, 2015 :
    İlginçtir; dün kapalı halde baya beklettim, sonra şarja koyup data/sistem/batterystas.bin dosyasını sildim falan cihaz pil seviyesi şu anda %23 e kadar geriledi, çok sevindim, farklı olarak samurai siege oyununu daha aralıklı oynadım cihaz fazla ısınmadan soğumaya geçti (bu arada pil nerden alabilirim)
    @cemee @mcsememo

18. cemee Ice Cream Sandwich Aug 7, 2015

cemee, Aug 7, 2015 :
    O zaman bi kac gun daha dene bakalim duzelme olacakmi. Guvenilir olarak nereden alabilirsin bilmiyorum acikcasi

abdullahkan likes this.
  19. Erdy232 Eclair Oct 12, 2015

Erdy232, Oct 12, 2015 :
    Arkadaşlar bugün kötü bir sürprizle uyandım, uyandigimda telefonun sag alt kösesinde bir çatlak olduğunu fark ettim. Ekran değiştirmek istiyorum

20. Uzuner Ice Cream Sandwich Oct 13, 2015

Uzuner, Oct 13, 2015 :
    Forumdan ekranı kırılıp ali.ekspress üzerinden alan arkadaşlar vardı, sağlam satıcı bulabilirsen sende alıp taktırabilirsin. Ha birde telefonda tempered glass varsa o da çatlamış olabilir