5
[ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ & ΟΔΗΓΟΣ] Λήψη Και Εγκατάσταση OxygenOS (Και Για Την Εκδοση 2.1.4)

1. hatsiko7
    Donut Apr 5, 2015

hatsiko7 , Apr 5, 2015 :
    Καλησπέρα παιδιά,
    @SomniusX φυσικά και διάβασα τις οδηγίες, δύο μέρες διάβασα και είδα ότι βίντεο υπάρχει αλλά πάντα προκύπτουν πράγματα γιαυτό ρωτάμε... Εν πάση περιπτώσει δεν λέει πουθενα ότι πρέπει να κάνω extract zip, λέει μέσα από το twrp recovery να φλασαρω το αρχείο... Όλα πάνε καλά εκτός του ότι κολλάει στο σημείο που έχω στη φωτογραφία παραπάνω. Απλώς ρωτάω μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση που ίσως θεωρείται δεδομένη. Ευχαριστω πάντως για την απάντηση
    @gaster ευχαριστω για το thread που έστειλε, ομολογώ δεν το είχα διαβάσει. Θα το ψάξω και θα ενημερώσω. Όπως και να έχει, μπράβο για τον χρόνο που αφιερωνεται για το φόρουμ και για την βοήθεια σας που είναι πολύτιμη... Καλή συνέχεια σε όλους!

gaster likes this.
  2. kostasmat
    Eclair Apr 5, 2015

kostasmat , Apr 5, 2015 :
    Θέλει δουλειά ακόμα η OxygenOs rom έχει θεματάκια, εγώ γύρισα πίσω στο Cm11 και θα περιμένω να δω την cm12

SomniusX likes this.
  3. szaf
    Cupcake Apr 6, 2015

szaf , Apr 6, 2015 :
    Παιδιά εβαλα την OxygenOS και έχω ένα πρόβλημα. Δε μπορώ να απαντήσω σε κλήσεις όταν το κινητό είναι στην οθόνη κλειδώματος. Μόλις έρχεται η κλήση η οθόνη κλειδώματος τρεμοπαιζει και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Όταν το κιν είναι ξεκλείδωτο μπορώ να απαντήσω κανονικά. Ξέρετε κάτι για αυτό;

4. skaravaios
    Cupcake Apr 6, 2015

skaravaios , Apr 6, 2015 :
    Γνωριζει κανεις αν το OxygenOS ειναι ανοιχτο; Μπορω να δοκιμασω να το εγκαταστησω σε ενα παλιο rooted Note2 που εχω για παραδειγμα;

5. gaster
    Lollipop Moderator Apr 6, 2015

gaster , Apr 6, 2015 :
    Οχι φιλε. Αυτο ειναι αποκλειστικα για το One αν δεν κανω λαθος. Προσεχε μην brickαρεις το Noteaki το αξιοαγαπητο ;)

SomniusX likes this.
  6. crowdedtent
    Donut Apr 29, 2015

7. Stefanidis
    Cupcake May 3, 2016

Stefanidis , May 3, 2016 :
    εχω εγκαταστησει το oxygen recovery εχω τοποθετηση το zip oxyzen μεσα στον αποθυκευτικο χωρο αλλα οταν μπαινω μεσω recovery παταω instal from local δεν γινετε τιποτα.τι κανω ?
    βρηκα ενα τροπω μεσω sideload στο ιντερνετ ,το δοκιμαζω και βλεπω.

Last edited: May 3, 2016

8. gaster
    Lollipop Moderator May 3, 2016

gaster , May 3, 2016 :
    Τι ακριβως εννοεις; Δεν μπορεις να εντοπισεις το αρχειο zip στο recovery;

9. Stefanidis
    Cupcake May 3, 2016

Stefanidis , May 3, 2016 :
    οταν παταω το instal from local η οθονη παραμενει στην επιλογη,δεν αλαζει για να παω εκει που εβαλα το zip, τελικα τα καταφερα μεσω instal from usb μεσω adb sideload. μονο κατι ακομα ,οταν ανοιξε το oxyzenμου ζητησε ενα κωδικο ? αφου δεν ειχα εκανε wipe και ανοιξε μετα .

10. gaster
    Lollipop Moderator May 3, 2016

gaster , May 3, 2016 :
    Καταλαβα. Δεν χρησιμοποιω πολυ OxygenOS Recovery στο One οποτε δεν μου εχει τυχει. Αφου πηγανε ολα καλα ομως αυτο εχει σημασια :)

Stefanidis likes this.