19
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία - Αποστολή & Εντυπώσεις OnePlus 6 & Wireless Bullets - Ελλάδα

1. Spyros77 Cupcake Jun 16, 2018

Spyros77, Jun 16, 2018 :
    Διαβασα σε αλλα threads οτι πεφτουν οι κλησεις μετα απο λιγη ωρα, δεν ακουγεσαι ή δεν ακους. Μπορει το προβλημα να είναι σε αλλη χωρα. Στην Ελλαδα υπαρχει προβλημα με αυτο? Μου αρεσει περισσότερο απο το S9+ αλλα δεν ξερω αν ετοιμο ακομα το λειτουργικό. Ειστε ευχαριστημένοι οσοι το αγορασατε?
    Ευχαριστω

2. djtutis Cupcake Jun 16, 2018

djtutis, Jun 16, 2018 :
    Σε 3 ημέρες που το έχω δεν έχω παρατηρήσει κανένα drop call και έχω ήδη μιλήσει παραπάνω από 10 ώρες...

3. Spyros77 Cupcake Jun 16, 2018

4. Alex_Polidis Cupcake Jun 16, 2018

Alex_Polidis, Jun 16, 2018 :
    Στην μιάμιση εβδομάδα που έχω μιλήσει αρκετά δεν είχα απολύτως κανένα θέμα με τις κλήσεις. Το μόνο σπαστικό είναι που δεν υποστηρίζει η Cosmote το wifi calling ή το volte. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την συσκευή. Η Cosmote φταίει.

5. Spyros77 Cupcake Jun 16, 2018

Spyros77, Jun 16, 2018 :
    Αρα ειναι οπως φαινεται στα reviews? Γενικα εισαι ευχαριστημένος απο τη χρηση του? Ημουν έτοιμος να το παραγγειλω και διαβασα κατι σχολια σε αλλα thread στο community και εβαλαν σε σκεψεις. Με ενδιαφερει κυριως η ταχυτητα και η ομαλότητα του λογισμικου. Απο εμφανιση ειναι τελειο και απο καμερα πολυ καλο.

6. Alex_Polidis Cupcake Jun 16, 2018

Alex_Polidis, Jun 16, 2018 :
    Και εγώ για αυτόν τον λόγο το αγόρασα. Έρχομαι από Samsung S8+ και πραγματικά έχω μείνει άφωνος με την ταχύτητα του κινητού και γενικά το πώς λειτουργεί το λογισμικό. Είναι όλα πιο γρήγορα. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι στο night mode που κιτρινίζει την οθόνη χάνεται η ομορφιά της οθόνης ενώ σε άλλα πάνελ που έχω δει δεν συμβαίνει αυτό.

7. Spyros77 Cupcake Jun 16, 2018

Spyros77, Jun 16, 2018 :
    Για αυτο δεν παω στο S9+, ιδιως με exynos ειναι αρκετα πιο αργο απο το OP6 . Παντως αν ακομα σε ικανοποιεί η οθονη ενω ειχες το s8+ που ειναι τελεια τοτε σιγουρα αξιζει. Ευχαριστω

8. anthony.ioann Cupcake Jul 17, 2018

anthony.ioann, Jul 17, 2018 :
    Παιδια καλησπέρα, ενω εχω προσπαθήσει αρκετές φόρες μέσω των call settings να το ρυθμίσω ενω είμαι σε call να χτυπάει έαν με παίρνει κάποιος αλλος δεν λειτουργεί και δυστυχώς δεν λαμβάνω ποτέ και sms οτι με πήρε κάποιος.. Έχει συμβεί σε εσας? και αν και παίζει κάποιος να μου δώσει μια λύση? Ευχαριστώ

9. Y1513687890030 Cupcake Jul 17, 2018

Y1513687890030, Jul 17, 2018 :
    Μόνο εδώ βρηκα κάτι σε ελληνικά δεν μπορεί να γίνεται αυτόματα μετάφραση να ξέρουμε τι λένε τα νέα μιας και δεν ξέρουμε αγγλικά.

10. Vasileios M. Cupcake Jul 19, 2018

Vasileios M., Jul 19, 2018 :
    Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος του 6 και έχω την εξής απορία. Όταν ρυθμίζω το ξυπνητήρι το κινητό ανοίγει για να χτυπήσει. Όταν κλείσω το ξυπνητήρι δεν κλείνει το κινητό όπως έκαναν όλα μου τα προηγούμενα, αλλά μένει στην οθόνη για pin.
    Το έκαναν και τα προηγούμενα μοντέλα αυτό;
    Ευχαριστώ.

11. gaster KitKat Moderator Aug 3, 2018

gaster, Aug 3, 2018 :

Γεια σας παιδιά. Επειδή γίνεται ένας χαμός από τις ειδοποιήσεις μου εδώ, εάν θέλετε να ρωτήσετε κάτι καλύτερα στείλτε μου προσωπικό μήνυμα εδώ για να μην χάνω καμία ειδοποίηση. Μην ξεχνάτε και την σελίδα στο Facebook με όνομα OnePlus Greece. Και εκεί θα με βρείτε.

12. AlouLouky Jelly Bean Aug 30, 2018

AlouLouky, Aug 30, 2018 :
    Γεια χαρά,από την Περασμένη εβδομάδα είμαι κάτοχος ενός OP 6. Eιχα δει και παλιότερα το shop στο site άλλα μόλις διάβασα το post αυτό οτι έρχεται απο Πολωνία (EU) το παράγγειλα .Έμεινα άφωνος! Ηρθε σε μιάμιση μέρα .Παραγγελιά Δευτέρα απόγευμα ,παράδοση τρίτη πρωί !Εκ των ύστερων ,μετα απο 2 ημερες πηρα και τα ακουστικά (BulletV2) και ενα extra καλώδιο usb-c.Η συσκευή ειναι υπεροχή! Οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χεριά μου τα τελευταία 4 χρονια!
    Αρχικά σκεφτόμουνα το S9+ άλλα οταν είδα την απαράδεκτη κυρτή οθόνη και την πολίτικη της Samsung διότι δεν κάνει σχεδόν ποτε updates ,είπα οχι και ψάχνοντας γενικότερα για κατι πιο "ψαγμένο" ηρθα στην 1+ ! Προερχόμενος απο τον χωρο της Samsung που για μένα μέχρι πρόσφατα ηταν και ίσως είναι ακόμα ο ποιοτικότερος κατασκευαστής mobile devices, είπα να δοκιμάσω ενα neo player! Το εχει παρακάνει η Samsung πια ,ναι to hardware ειναι υπέροχο αλλα τα updates δεν έρχονται σχεδόν πότε και βάζει πολυ bloatware (Bixbsy,Galaxy Apps κλπ) !Βεβαία η συσκευές είναι σκυλιά !Εχω ενα s4 που δουλεία ασταμάτητα 5 χρονιά χωρις κανένα πρόβλημα! Δεν ειχα κάνει σχεδόν πότε reboot! Η δε Mπαταρια βγάζει πάνω απο μια εβδομάδα με μέτρια χρηση! (Tip γυρίστε το σε 2G εαω δεν χρειάζεστε mobile data και έχετε μονο wifi ,διπλάσια διαρκεια σε μπαταριά σε οποιαδήποτε συσκευή εχω δοκιμάσει.)
    Είχα βάλει στην άκρη και το S8 που έιχα ,λόγω μικρότερου μεγέθους. Αν δεν σε νοιάζει να είσαι λίγο πίσω σε λογισμικό, είναι μια χαρα. Άλλα εάν το ψάχνεις λίγο παραπάνω (ΙΤ engineer ) αλλάζει.
    Το software είναι πολυ σημαντικό για μένα την σημερινή εποχή .
    Άρχιζα να παιζω με την συσκευή εδώ και 2 ήμερες και είναι υπεροχή και ταχύτατη.Το δε OS δεν εχει σχεδόν τίποτα περιττό και ίσως κάνει και to root μη αναγκαίο ,διοτι δεν έχει σχεδόν τίποτα που θες να αφαιρέσεις (εκτος google music ).Μεχρι στιγμής με εχει κερδίσει και χαίρομαι που βρήκα οτι εχει ανακαλυφθεί και απο Ελληνες! Μονό την κάμερα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.Τώρα βλέπω στο forum ότι κυκλοφορούν διάφορα discount vouchers ,μεχρι στιγμης εχω αγορασει 3 φορες απο το online shop και δεν έχω πάρει κανένα.Δεν ξέρω πως λειτουργούν αυτά,πέρα απο το friend referal,αλλα εχω διαβασει για vouchers με σημαντικα disounts.

Ευχαριστώ για το post!

13. saverb78 Cupcake Oct 17, 2018

saverb78, Oct 17, 2018 :
    Καλησπέρα
    Γνωρίζει κάποιος εάν μπορούμε να κανουμε παραγγελία μέσα από το site της oneplus από ολλανδια η καποια άλλη ευρωπαικη χωρα,(επειδή σε ελλαδα και κυπρο εχει εξαντληθεί...) και αν εχω πρόβλημα με τελωνείο?
    Ευχαριστώ!

14. Y1513687890030 Cupcake Oct 19, 2018

Y1513687890030, Oct 19, 2018 :
    μπορείς να αγοράσεις από την εταιρεία κατευθείαν χωρίς τελώνιο φίλε

15. p.bakolas Eclair Nov 23, 2018

p.bakolas, Nov 23, 2018 :
    Καλό μεσημέρι σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 4G στο κινητό. Ενώ είναι ενεργό στη γραμμή μου (Cosmote), αλλά και στις ρυθμίσεις είναι ενεργή η επιλογή 2G/3G/4G (αυτόματη επιλογή ταχύτητας δικτύου), το κινητό συνδέεται By default στο 3G και μένει εκεί. Αυτό συμβαίνει και σε κεντρικότατα σημεία της Αθήνας, πχ έξω από το Μέγαρο Μουσικής, άρα δεν είναι θέμα κάλυψης. Μάλιστα το πρόβλημα διορθώνεται και η συσκευή συνδέεται στο 4G (ή ακόμα και 4G+ ανάλογα την κάλυψη) μόλις κάνω κάποια κλήση και την τερματίσω.
    Μίλησα με την Cosmote και μου είπαν πως στη γραμμή μου και στο δίκτυο δεν εντοπίζουν κάποιο θέμα και πως πιθανότατα να είναι θέμα ρυθμίσεων συσκευής.
    Έχει συμβεί σε κανέναν; Γνωρίζετε πως μπορώ να το διορθώσω; Ευχαριστώ

16. pavlidisc Cupcake Dec 13, 2018 at 1:20 PM

pavlidisc, Dec 13, 2018 at 1:20 PM :
    Ρυθμίσεις--> Σύστημα -->Επαναφορά επιλογών --> Επαναφορά Wifi/mobile/Βluetooth.
    Επανεκκίνηση.
    Ελπίζω να βοήθησα (εάν δεν έχεις βρει ήδη λύση)