5
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία - Αποστολή & Εντυπώσεις OnePlus 6T & Type - C Bullets - Ελλάδα

1. gaster KitKat Moderator Nov 20, 2018

gaster, Nov 20, 2018 :
    Αν θες την αποψη μου φιλε μου, ψαξε λιγο και δες για Vodafone αν υποστηριζεται και νομιζω καλυτερα να αλλαζες μια καρτα sim σε αλλο παροχεα παρα μια συσκευη. Και το 6αρι και το 6Τ το υποστηριζουν το VoLTE και αυτο ειναι 100% σιγουρο.

technostate likes this.
  2. Seth33 Cupcake Nov 20, 2018

Seth33, Nov 20, 2018 :
    όχι μόνο η cosmote το υποστηρίζει, δυστυχώς για εμάς

3. gaster KitKat Moderator Nov 20, 2018

gaster, Nov 20, 2018 :
    Τοτε απλα υπομονη φιλε μου. Σιγουρα για τον καθενα μετραει διαφορετικα το καθε χαρακτηριστικο, αλλα προσωπικα για εμενα η συσκευη εχει πολλα περισσοτερα απο το αν υποστηριζεται απο τον παροχεα σου το VoLTE και δεν αξιζει να την πουλησεις. Εσυ ξερεις καλυτερα φυσικα για τις δικες σου απαιτησεις.

4. G_Νίκος_Θυμακης_QkDQ Cupcake Nov 27, 2018

G_Νίκος_Θυμακης_QkDQ, Nov 27, 2018 :
    καλησπερα. ρε σεις, εχω ενα θεμα. χωρις να κανω καποια ρυθμιση, εχει προεπιλεγμενη ωρα, 7 ωρες πισω. δηλαδη στις 3 το μεσημερι, μου δειχνει 8 το πρωι. και δεν μπορω να το αλλαξω. τι πρεπει να κανω? ρυθμισω σωστα την ζωνη για αθηνα αλλα δεν αλλαζει το ρολοι του κινητου.

5. gaster KitKat Moderator Nov 27, 2018

gaster, Nov 27, 2018 :
    Γεια σου Νίκο. Την συσκευή την αγόρασες επίσημα από την OnePlus; Τι έκδοση λογισμικού φοράς. Έχεις κάνει την τελευταία ενημέρωση λογισμικού; Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις ώρας και να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ζώνη ώρας και ημερομηνίας και έπειτα βάλε την σωστή χειροκίνητα και μετά ξανά ενεργοποίησε την αυτόματη ζώνη ημερομηνίας και ώρας. Έπειτα μήπως χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή VPN που σε συνδέει σε άλλη χώρα που σημαίνει ότι αλλάζεις διεύθυνση IP και καταλαβαίνει την ζώνη ώρας εκείνης της χώρας;

6. F1542624337174 Cupcake Nov 28, 2018

F1542624337174, Nov 28, 2018 :
    Καλησπέρα!

Σκοπεύω να αγοράσω το 6t από μαγαζί στην Ελλάδα (Skroutz...) γιατί χρειάζομαι το τιμολόγια για επιχείρηση. Σε περίπτωση βλάβης εντός ή εκτός εγγύησης ξέρεις αν είμαι καλυμένος?

Ευχαριστώ πολύ!

7. gaster KitKat Moderator Nov 28, 2018

gaster, Nov 28, 2018 :
    Γεια σου φίλε μου. Οχι, με αγορά από διαφορετικό κατάστημα εκτος της OnePlus, δεν έχεις επίσημη εγγύηση. Μόνο αν αγοράσεις από το Amazon.de το γερμανικό που είναι επίσημος μεταπωλητής από όσο γνωρίζω.

8. F1542624337174 Cupcake Nov 28, 2018

F1542624337174, Nov 28, 2018 :
    Ευχαριστώ πολύ για την άμεση και ακριβή σου απάντηση. Οπότε η παραγγελία μέσω του site είναι μονόδρομος.
    Ευχαριστώ και πάλι...

gaster likes this.
  9. gaster KitKat Moderator Nov 28, 2018

gaster, Nov 28, 2018 :
    Σωστα. Το καλυτερο ειναι αυτο αν σε παιρνει οικονομικα. Εξαλλου το φπα θα το παρεις αργοτερα πισω. Παρκαλω. Οτι χρειαστεις εδω ειμαι.

10. geo07 Honeycomb Nov 28, 2018

geo07, Nov 28, 2018 :

gaster

Σωστα. Το καλυτερο ειναι αυτο αν σε παιρνει οικονομικα. Εξαλλου το φπα θα το παρεις αργοτερα πισω. Παρκαλω. Οτι χρειαστεις εδω ειμαι.​

Καλημέρα απο Σανγκάη, υπάρχει κάποιο ελληνικό κανάλι στο youtube για oneplus συσκευές, reviews ή κάποιο κάτι σαν αυτό? thanks!

11. gaster KitKat Moderator Nov 29, 2018

gaster, Nov 29, 2018 :
    Γεια σου φίλε μου. Επίσημο δεν υπάρχει. Σίγουρα υπάρχει από διάφορους χρήστες όμως. Αλλά για οτιδήποτε χρειαστείς γενικά για να μαθαίνεις νέα ή υποστήριξη υπάρχει η πρώτη σελίδα OnePlus που έγινε ποτέ στο Facebook από την αρχή εποχές του OnePlus One και βοηθάει καθημερινά πολύ κόσμο. Εδώ θα την βρεις.

geo07 likes this.
  12. technostate Cupcake Dec 8, 2018 at 7:46 AM

technostate, Dec 8, 2018 at 7:46 AM :

geo07

gaster

Σωστα. Το καλυτερο ειναι αυτο αν σε παιρνει οικονομικα. Εξαλλου το φπα θα το παρεις αργοτερα πισω. Παρκαλω. Οτι χρειαστεις εδω ειμαι.

Καλημέρα απο Σανγκάη, υπάρχει κάποιο ελληνικό κανάλι στο youtube για oneplus συσκευές, reviews ή κάποιο κάτι σαν αυτό? thanks!​

αποκλειστικά για oneplus, όχι. Υπάρχουν αξιόλογα κ σχεδόν το ίδιο καλά όπως είναι τα κανάλια εκτός Ελλάδας.... ξεκίνα με Unboxholics και Inferno Bravehard (δεν είναι dedicated στην oneplus, αλλά κατά καιρούς έχουν γίνει αφιερώματα-παρουσιασεις-hands on-unboxings)

... φυσικά κ όχι, αφού αλλάζουν αρκετά οι εγκοπές/notch αλλά κ η διάσταση/αναλογίες οθόνης

.... απο 5Τ κ μπροστά (με τα όσα έχω ψάξει, διασταυρώσει, γνωρίζω) υποστηρίζουν κανονικά voLTE...οι πάροχοι στην Ελλάδα είναι βαθιά νυχτωμενοι ... μόνο huawei κ samsung γνωρίζουν στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση.. οποιαδήποτε άλλη συσκευή σου ζητάνε ακόμα κ spelling για να το καταλάβουν. Παιδιά, πληρώνουμε πανάκριβα τις ανύπαρκτες κ πανιχρες τους υπηρεσίες στην Ελλάδα κ φταίμε εμείς... προσωπικά όταν πρόκειται για κάποιο πρόβλημα η έρευνα αγοράς για αλλαγή παρόχου, τους βγάζω το λάδι κ ζητώ έγγραφες εγγυήσεις (σταθερή-κινητη-internet)...μην δέχεστε όλους τους όρους χωρίς διαπραγματεύσεις...κ επίσης όταν ακούτε πως κάποια υπηρεσία η παροχή είναι δωρεάν, να θυμάστε πως το προϊόν είστε εσείς!

Last edited: Dec 8, 2018 at 8:49 AM

13. gaster KitKat Moderator Dec 8, 2018 at 11:36 AM

gaster, Dec 8, 2018 at 11:36 AM :
    Αν θελεις την αποψη μου, ακομα εχουμε πολυ για να φτασουμε τα unboxings των ξενων και διασημων YouTubers. Εχω βρει ανα διαστηματα λαθος πληροφοριες σε unboxings και reviews σε δικα μας καναλια. Ακομα και στους unboxholics που παρακολουθουσα. Επισης παιζουν και διαφορα με την διαφημιση οπου καποιος μπορει να πλασαρει συκγκεριμενες συσκευες για οφελος του αν καταλαβαινεις τι εννοω. Εγω συνηθως βλεπω jerry rig, unboxing therapy, linus tech tips και τους σχετικους παρομοιους τους. Οσο για το VoLTE σιγουρα ειναι οπως ανεφερα κι εγω θεμα πλασαρισματος. Δεν γινεται απο hardware να το υποστηριζει η συσκευη και να ερχεται πχ η κοσμοτε και να σου λεει α η συσκευη σου δεν υποστηριζει.

14. technostate Cupcake Dec 8, 2018 at 11:41 AM

technostate, Dec 8, 2018 at 11:41 AM :
    ... συμφωνώ σε όλα εκτός απο τον un.therapy....
    έχει γίνει τρολιάρης του κερατά. Επίσης ο linus κάπου το χάνει, επειδή απροκάλυπτα πλέον προωθεί σπόνσορες..
    λογικό μεν αλλά από την άλλη δεν θα έπρεπε να τον θεωρεί φερεγγυο κ αξιόπιστο η κοινότητα, ως προς αυτό.

.... επίσης ο δικός μας unboxing specialiast κάνει αξιόλογη δουλειά στο περιεχόμενο του κ φυσικά τον τελευταίο χρόνο έχει αναβαθμιστεί στα σημεία.

15. gaster KitKat Moderator Dec 8, 2018 at 11:44 AM

gaster, Dec 8, 2018 at 11:44 AM :
    Διαβασε και αυτο https://forums.oneplus.com/threads/week-260-we-step-into-a-new-era-hand-in-hand.958783/ Ειναι το μονο επισημο που αναφερει κατι σχετικο για το 5G.