10
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία - Αποστολή & Εντυπώσεις OnePlus 8 Pro/8

1. gaster
    Moderator Moderator May 4, 2020

gaster , May 4, 2020 :
    Άγνωστο φίλε μου. Ρώτησε καλύτερα στο live chat customer support της OnePlus μήπως σου δώσουν κάποιες πληροφορίες.

makithaca likes this.
  2. makithaca
    Froyo May 4, 2020

makithaca , May 4, 2020 :
    Έγινε σε ευχαριστώ!

gaster likes this.
  3. PavlosV_90 , via OnePlus Community App , May 23, 2020 :
    Καλησπέρα. Για αγορά από το επίσημο site, υπάρχει περίπτωση για θέμα με το τελωνείο? Διάβασα ότι γενικά θα υπάρχει τελωνειακός δασμός και σε προϊόντα εντός ευρωπαϊκής Ένωσης.

4. makithaca
    Froyo May 23, 2020

makithaca , May 23, 2020 :
    Φίλε μου 24/4 πήρα το OnePlus 8 Pro από το amazon.de. Μου το έστειλαν από Ιταλία, πήγε Γερμανία, Ουγγαρία και έφτασε σε 3 μέρες Ρουμανία που μένω. Κανένας δασμός!

6. gaster
    Moderator Moderator May 23, 2020

gaster , May 23, 2020 :
    Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη Παύλο. Αυτό που διάβασες εκεί που το διάβασες δεν γνωρίζω αν εκπροσωπή εύστοχη πληροφορία και εδώ που τα λέμε δεν βγάζει και νόημα αν το κάνουν. Πάντως η OnePlus δεν ανακοίνωσε ακόμη κάτι τέτοιο. Διαφορετικά θα το επιβεβαιώσουμε με επίσημη ανακοίνωση αλλά και στο τελικό checkout. Εγώ πάντως χτες που έκανα παραγγελία το OnePlus 8 Pro Ultramarine Blue, δεν είχα κανένα επιπλέον κόστος πέρα της μεθόδου αποστολής που επέλεξα την Priority για πιο άμεση αποστολή.

makithaca likes this.
  7. Nikos Kall
    Donut Oct 17, 2020

Nikos Kall , via OnePlus 8 Pro , Oct 17, 2020 :
    Καλησπέρα σε όλους.. Καινούριος κι εγώ στην 1+ με το 8 pro.. Μήπως έχετε κατι οσον αφορά Music player; το Google Music μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν χρησιμοποιείται πλέον.. Ίσως μια επίσημη One Music app να ήταν η καλύτερη λύση.. Σας ευχαριστώ!

makithaca likes this.
  8. makithaca
    Froyo Oct 18, 2020

makithaca , Oct 18, 2020 :
    Έλα αδελφέ, μεγιά! Λοιπόν διάλεξε BlackPlayer, KMPlayer, Neutron Player, Poweramp. Διαλέγεις και παίρνεις!

Nikos Kall likes this.
  9. Nikos Kall
    Donut Oct 18, 2020

Nikos Kall , via OnePlus 8 Pro , Oct 18, 2020 :
    Ευχαριστώ πολύ!

makithaca likes this.
  10. makithaca
    Froyo Oct 18, 2020

makithaca , via OnePlus 8 Pro , Oct 18, 2020 :
    Μην βάλεις το Android 11 ακόμα. Όσοι το έβαλαν έχουν θέματα!

DPL900 likes this.
  11. Nikos Kall
    Donut Oct 18, 2020

Nikos Kall , via OnePlus 8 Pro , Oct 18, 2020 :
    Θα περιμένω να έρθει πρώτα η ειδοποίηση για την αναβάθμιση ούτως ή άλλως.. Οι πρώτοι που κατεβάζουν από λινκς έχουν πάντα θέματα.

12. agelos89
    Cupcake Nov 4, 2020

agelos89 , Nov 4, 2020 :
    Καλερα σε όλους !
    Θα ήθελα να σας ρωτήσω τιμολόγιο κόβεται για να γίνει αποφορολογηση ;
    επίσης προς ενημέρωση όλων μόνο όσοι αγοράζουν από το επίσημο site έχουν την δυνατότητα να δώσουν μια εγγύηση και να τους δώσουν μια συσκευή άλλη μέχρι να παραλάβουν την δική τους πάλι !

13. DPL900
    Froyo Dec 19, 2020

DPL900 , Dec 19, 2020 :
    Έχουμε καμία ενημέρωση για το 5g της cosmote;;πότε θα αρχίζει να υποστηρίζει τα OP....??
    Υ.Γ εσάς έχει την επιλογή 5g στα sim settings?

14. gaster
    Moderator Moderator Dec 20, 2020

gaster , Dec 20, 2020 :
    Γεια σου Άγγελε. Επίσημα δεν υπάρχει πληροφορία πως γίνεται η αποφορολόγηση για τιμολόγιο, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που ανέφεραν οτι μιλώντας με το live chat της OnePlus εδω τους αναφέρεις οτι χρειάζεσαι τιμολόγιο και αν μπορεί να κοπεί και έπειτα μετά την αγορά σου αποστέλλουν ότι χρειάζεσαι για να γίνει αποφορολόγηση. Πιθανόν ενδοκοινοτικά. Με επιφύλαξη πάντα το αναφέρω αλλά δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις.

Για το άλλο θέμα που λες λογικά είναι στα σχέδια τους να γίνει αλλά δεν είμαι σίγουρος αν για την ώρα είναι διαθέσιμο για την χώρα μας.

Αυτό είναι θέμα της Cosmote φίλε μου. Όσες συσκευές OnePus έχουν επεξεργαστή με υποστήριξη 5G, είναι ήδη out of the box 5G από θέμα hardware. Το ζήτημα είναι πότε η Cosmote, Wind, Vodafone και οι υπόλοιποι, δώσουν τις ρυθμίσεις και για άλλες συσκευές όπως OnePlus και όχι μόνο σε αυτές που πασάρουν και πουλάνε οι ίδιοι στην Ελλάδα. Οπότε υπομονή θα έλεγα.

Αν τώρα έχει να κάνει και με ΟΡ να είσαι σίγουρος οτι θα έρθει Update αλλά δεν νομίζω πως έχει να κάνει.

DPL900 likes this.
  15. DPL900
    Froyo Dec 20, 2020

DPL900 , Dec 20, 2020 :
    Αυτό είναι θέμα της Cosmote φίλε μου. Όσες συσκευές OnePus έχουν επεξεργαστή με υποστήριξη 5G, είναι ήδη out of the box 5G από θέμα hardware. Το ζήτημα είναι πότε η Cosmote, Wind, Vodafone και οι υπόλοιποι, δώσουν τις ρυθμίσεις και για άλλες συσκευές όπως OnePlus και όχι μόνο σε αυτές που πασάρουν και πουλάνε οι ίδιοι στην Ελλάδα. Οπότε υπομονή θα έλεγα.

Αν τώρα έχει να κάνει και με ΟΡ να είσαι σίγουρος οτι θα έρθει Update αλλά δεν νομίζω πως έχει να κάνει.[/QUOTE]

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!θα αναμένουμε την cosmote τότε

gaster likes this.
  16. hsoc
    Donut Dec 28, 2020

hsoc , Dec 28, 2020 :
    Νομίζω ότι δεν είναι ακριβως έτσι. Τουλάχιστον στις beta εκδόσεις του android11 η band δεν εμφανίζεται ως επιλογή και χρειάζεται μια σχετικά εύκολη διαδικασία για "αναβάθμιση" του "carrier_policy.xml" (Υπάρχουν οδηγίες σε... διπλανό forum). Ακούστηκε ότι στην stable έκδοση το έχουν διορθώσει.
    Παρά ταύτα, και μετά αυτή την διαδικασία το 5G state στο cellmapper εμφανίζεται restricted. Προσωπικά έτσι κατάφερα να ξεκλειδώσω το 4G+ που έχει θεωρητική ταχύτητα 300mbps (εγώ έπιασα 200)

Αν κάποιος έχει καταφέρει κάτι καλύτερο να μας το πει.

DPL900 likes this.
  17. DPL900
    Froyo Dec 28, 2020

DPL900 , Dec 28, 2020 :

Αξίζει να μπεις σε αυτή την διαδικασία η πιστεύεις θα το φτιάξουν στο επόμενο update??

18. hsoc
    Donut Dec 28, 2020

hsoc , Dec 28, 2020 :
    Άγνωστο, δεν μπορώ να απαντήσω. Το θέμα είναι ότι και με αυτή την διαδικασία εγώ δεν κατάφερα να συνδεθώ σε 5G

DPL900 likes this.
  19. DPL900
    Froyo Dec 28, 2020

DPL900 , Dec 28, 2020 :

Άρα δεν αξίζει να μπεις στην διαδικασια απλά για να σου δείχνει την 5g επιλογή δυστυχώς....
    Είναι λίγο απογοητευτικό συμφωνώ
    Ας περιμένουμε τις εταιρίες τηλεπικοινωνιών να δούμε,όπως και την OnePlus με κανένα official update

Last edited: Dec 28, 2020

20. gaster
    Moderator Moderator Dec 28, 2020

gaster , Dec 28, 2020 :
    Υπομονή λίγο παιδιά. Και οι παροχείς κινητής και η OnePlus μέσω δικών τους ενεργειών θα το φέρουν κανονικά. Σε άλλες χώρες όπως η Φιλανδία πχ. τα 8 Pro τρέχουν με 5G και όχι της πλάκας όπως εδώ των 200mbps. Εξάλλου για Ελλάδα θέλει δουλεία ακόμα για να φτάσει επίπεδα GBPS το 5G.

DPL900 likes this.