1
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus 2 Στην Ελλάδα

1. KostasV
    Honeycomb Mar 29, 2016

KostasV , Mar 29, 2016 :
    Εγώ πάλι γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν θα φτάσει Θεσσαλονίκη; Αν δεν έβαλαν στην αποστολή την Θεσσαλονίκη βλέπω να δημιουργείται πρόβλημα. Όχι ότι δεν θα φτάσει το δέμα στα χέρια σου. Θα φτάσει σίγουρα γι' αυτό το πράγμα μην ανησυχείς. Απλά θα έπρεπε να το γράψεις στα λατινικά. Τ.Κ. έβαλες; Τηλέφωνο έγραψες;

2. geopas
    Donut Mar 29, 2016

geopas , Mar 29, 2016 :
    Ναι και τηλεφωνο και Τ.Κ. ,επισης στο ελληνικο site της παλι ερωτηματικα εμφανιζει.Μηπως να παρω ενα τηλεφωνο την dhl να τους ενημερωσω καλυτερα;

3. KostasV
    Honeycomb Mar 29, 2016

KostasV , Mar 29, 2016 :
    Ε τότε με το ΤΚ μπορεί και να φτάσει Θεσσαλονίκη. Μετά φαντάζομαι θα σε πάρουν τηλέφωνο για να σε ρωτήσουν. Άστο να φτάσει Ελλάδα και μετά αν δεν επικοινωνήσουν μαζί σου τους παίρνεις εσύ.

4. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

derveni , Mar 29, 2016 :
    @KostasV ο φίλος μας γράφει ότι τώρα ξεκίνησε από Αγγλία το ερώτημα του είναι γιατί βγάζει τα ερωτηματικά (?).

5. KostasV
    Honeycomb Mar 29, 2016

KostasV , Mar 29, 2016 :
    Ναι το κατάλαβα τι θέλει να πει. Απλά για σκέψου να σου έκαναν εσένα στην Ελλάδα μία παραγγελία και να σου έγραφαν όλα Αγγλικά και διεύθυνση στα Κινέζικα. Και πες αντε τα έκανες ένα copy paste και τα εκτύπωνες σε ένα χαρτί για να το δώσεις στην DHL. Αυτοί εκεί μπορεί να μην το δεχόντουσαν έτσι και να το έστελναν χωρίς να το ψάξουν περαιτέρω απλά σκέφτοντας ότι αφού έχει όλα τα υπόλοιπα συν το τηλέφωνο "έλα μωρε θα τον βρούνε". Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει συμβεί κάτι παρόμοιο. Εμένα μου ήρθε δέμα μόνο με μία διέυθυνση κατοικίας χωρίς ΤΚ χωρίς περιοχή. Και μου ήρθε γιατί ευτυχώς έγραφε το τηλέφωνό μου πάνω στο χαρτί και με πήραν τηλ να με ρωτήσουν. Γι' αυτό λέω ότι θα μιλήσουν μαζί του κατά πάσα πιθανότητα γιατί όπως φαίνεται δεν θα έχουν ακριβή διεύθυνση.

6. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

7. geopas
    Donut Mar 29, 2016

geopas , Mar 29, 2016 :
    Οντως παιζει κατι τετοιο,βασικα λεει
    Shipment information received LONDON-HEATHROW - UK και δεν εχει προχωρησει αλλο η παραγγελια
    .Οπως και να εχει θα παρω αυριο ενα τηλ. στην ελληνικη dhl για σιγουρια να εχω και το κεφαλι μου ησυχο

8. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

derveni , Mar 29, 2016 :
    @geopas Μην αγχώνεσαι τα ταξίδι δεν ξεκίνησε ακόμα ( πότε σου γράφει πιθανή ημερομηνία παράδοσης ).

9. geopas
    Donut Mar 29, 2016

geopas , Mar 29, 2016 :
    δεν γραφει .... μηπως να αρχισω να ανησυχω;

10. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

derveni , Mar 29, 2016 :
    Κοίτα την προηγούμενη σελίδα post 285 είναι το δικό μου, κάτω κάτω δες το, και θα καταλάβεις αύριο το πολύ μεθαύριο, θα αρχίσει το ταξίδι του.

11. mojotzotzo
    Cupcake Mar 29, 2016

mojotzotzo , Mar 29, 2016 :
    Καλησπέρα, έκανα κι εγώ την Πέμπτη την παραγγελία της συσκευής με express delivery, την παρασκευή ξεκίνησε το ταξίδι αλλά από Σάββατο ξημερώματα δεν υπάρχει ανανέωση πέρα από την αλλαγή του estimated delivery που ήταν για Δευτέρα μέχρι το τέλος της ημέρας σε "The Estimated Delivery Date is currently unavailable. Please try again later.".
    Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο βίτσιο αλλά από τη στιγμή που πλήρωσα παραπάνω επειδή βιάζομαι (έχει σπάσει το προηγούμενο κινητό μου) θα περίμενα καλύτερη ενημέρωση από την DHL. Δεν έχω την τρελή εμπειρία από μεταφορικές αλλά η UPS σε εξπρές ντελίβερυ έχει κάνει ακόμα και κάτω από 24 ώρες από το εξωτερικό(από την ώρα παραγγελίας μάλιστα, όχι απλά από την ώρα αποστολής) οπότε σίγουρα η DHL μου δημιουργεί μια πρώτη αρνητική εντύπωση όταν ξεπερνάει τον χρόνο που αυτή έθεσε και επιπρόσθετα δεν ανανεώνει σε νέο estimated delivery date τουλάχιστον. Τελος σε τίκετ μου απάντησε κατευθείαν η oneplus αλλά η dhl τίποτα ακόμα.
    Περιμένουμε προς το παρόν...

derveni likes this.
  12. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

derveni , Mar 29, 2016 :
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας,πιστεύω έως την Παρασκευή να το έχεις στα χέρια σου, και με την πρώτη ευκαιρία γράψε της εντυπώσεις σου.

13. mojotzotzo
    Cupcake Mar 31, 2016

mojotzotzo , Mar 31, 2016 :
    Ήρθε χτες η συσκευή οπότε όλα καλά με το θέμα. Γενικα αριστη κατάσταση, το μόνο που με προβληματιζει είναι πως η 2η sim δεν λειτουργει, ξεκλειδώνει μεν με το πιν κανονικα αλλα για καποιο λογο δεν συνδέεται στο δίκτυο. Είμαι σιγουρος πως ειναι θεμα του παροχου(Vodafone) κι οχι της συσκευής. Παιζει καποια ασυμβατότητα ή απλά εγινε κανα λαθος με την αλλαγη της sim που μου εκαναν στο καταστημα;

14. derveni
    Gingerbread Mar 31, 2016

derveni , Mar 31, 2016 :
    Κοίταξε μήπως δεν την τοποθέτησες σωστά ? εγώ έχω cosmote και vodafon και λειτουργούν κανονικά.

15. mojotzotzo
    Cupcake Mar 31, 2016

mojotzotzo , Mar 31, 2016 :
    Την εχω αλλαξει και θεση, με της cosmote την καρτα δεν ειχα θεμα. Επειδη μαλιστα η προηγουμενη σιμ της κοσμοτε σταματησε να λειτουργει με το που βγηκα απο το καταστημα ενω η προηγουμενη της βονταφον συνεχίζει να λειτουργει κανονικα κατασταλλαζω πως απλα φταίει η καρτα

16. derveni
    Gingerbread Mar 31, 2016

17. geopas
    Donut Apr 6, 2016

geopas , Apr 6, 2016 :
    Εφτασε μετα απο 1.5 βδομαδα του OP2 μου μαζι με τα περιφερειακα.Να αναφερω οτι επειδη ειχα βαλει ελληνικη διευθυνση υπηρχε θεμα,αλλα πηρα τηλ. την dhl στην Ελλαδα και ολα αλλαξαν αμεσως και χωρις να υπαρξει καυστερηση.Πρωτες εντυπωσεις για πολυ στιβαρη συσκευη αν και το μονο που με χαλαει ειναι η προεγκατεστημενη ζελατινα που ειναι λιγο μετρια,εχω παρει βεβαια και ενα tempered glass με το οποιο θα την αντικαταστισω συντομα.Ηρθε με περιπου 22% μπαταρια και με oxygen OS 2.1.0 αλλα ηρθε απευθειας ενημερωση για εγκατασταση του 2.2.κατι.Να ρωτησω τωρα κατι,προτεινετε να βαλω το community build για το 3.0.0 ή να περιμενω.Επισης noob question,αλλα για να το flashαρω με νεα rom ειναι απαραιτητο να το κανω πρωτα root;

derveni likes this.
  18. derveni
    Gingerbread Apr 6, 2016

derveni , Apr 6, 2016 :
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας, προσωπική μου άποψη περίμενε την επίσημη αναβάθμιση εγώ αυτό κάνω.

19. Deactivated User
    Apr 7, 2016

20. geopas
    Donut Apr 7, 2016

geopas , Apr 7, 2016 :
    ευχαριστω φιλε αυτο θα κανω τελικα ,απλα επειδη δεν το εχω ψαξει πρεπει πρωτα αναγκαστικα να κανω root για να την κανω clean install?