2
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus X Στην Ελλάδα

1. KostasV
    Honeycomb Mar 13, 2016

KostasV , Mar 13, 2016 :
    Έκανα ερώτημα στο chat της OP αλλά δυστυχώς ούτε και οι ίδιοι δεν γνωρίζουν για το πότε θα είναι ξανά διαθέσιμο. Μου πρότειναν να κοιτάω το store (χαίρω πολύ..) o_O :( :mad:

2. Socrates Nicolaou
    Cupcake Mar 21, 2016

Socrates Nicolaou , Mar 21, 2016 :
    Δεν μου βγάζει κάτι με τον κωδικό μέσω DHL. Είναι από royal mail (Όταν πατάω στον κωδικό αποστόλης με παίρνει εκεί). Εδώ και 5 μέρες λέει πως είναι στην Λάρνακα.

3. derveni
    Gingerbread Mar 22, 2016

derveni , Mar 22, 2016 :
    Πήγανε στο τοπικό κατάστημα της DHL και ρώτησε για ποιο λόγο η καθυστέρηση.

4. KostasV
    Honeycomb Mar 22, 2016

KostasV , Mar 22, 2016 :
    Η παράδοση πρόκειται να γίνει στη Λάρνακα; Για να το έχουν στείλει με royal mail μήπως έρχεται με το απλό ταχυδρομείο ως συστημένο; Η royal mail απ' ότι βλέπω συνεργάζεται με τα Κυπριακά Ταχυδρομεία . Για ψάξτο λιγάκι εκεί.

5. Socrates Nicolaou
    Cupcake Mar 22, 2016

Socrates Nicolaou , Mar 22, 2016 :
    Πρόκειτε για Λεμεσό... Ευχαριστώ για την πληροφόρηση της royal mail.

6. Socrates Nicolaou
    Cupcake Mar 22, 2016

Socrates Nicolaou , Mar 22, 2016 :
    Έρχεται με το απλό ταχυδρομείο... είναι από τις 16/03/2016 στην Λεμεσό για κάποιο λόγο όμως δεν έλαβα κανένα τηλεφώνημα.
    Κάλεσα σήμερα στο ταχυδρομείο και μου είπαν να καλέσω αύριο στην υπηρεσία ελπίζω να το παραλάβω αύριο.
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά!!!

7. KostasV
    Honeycomb Mar 22, 2016

KostasV , Mar 22, 2016 :
    Ούτε χαρτάκι με ειδοποίηση για να παραλάβεις δέμα από το κοντινότερο ταχυδρομείο δεν σου είχαν δώσει; Συνήθως έτσι γίνεται. Σου φέρνουν ένα χαρτάκι στην διεύθυνση που είχες δώσει και μετά με το χαρτάκι αυτό και την ταυτότητα σου πηγαίνεις στο ταχυδρομείο και παίρνεις το δέμα. Πιστεύω αύριο θα το παραλάβεις και όλα θα πάνε καλά και την επόμενη φορά θα μας γράψεις για τις εντυπώσεις σου από το κινητό! ;) :)

8. derveni
    Gingerbread Mar 23, 2016

9. Choulios
    Donut Mar 29, 2016

Choulios , Mar 29, 2016 :
    Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να παραγγείλω ενα Oneplus X με standard shipping.
    Οπως βλεπω στο site ειναι δωρεάν ετσι; Δηλαδή θα πληρωσω μονο τα 269 για το κινητο και 0 μεταφορικα σωστα;
    Επισης το PayPal κρατάει καποια προμηθεια για την αγορα;
    Και κατι τελευταιο εφοσον το παραγγειλω με standard δεν υπαρχει καποιος τροπος να ενημερωθω για την πορεια της παραγγελιας; Δηλαδή θα το παραγγειλω σημερα και μεχρι να ερθει δεν θα εχω νεα σχετικα με το που βρισκεται κλπ;

derveni likes this.
  10. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

derveni , Mar 29, 2016 :
    Καλώς ήρθες στην παρέα της One Plus φίλε @Choulios.
    Ναι θα πληρώσεις την αξία του κινητού στα 269 euro η αποστολή έρχεται με dhl μπορείς να επιλέξεις Express Shipping να έρθει πιο γρήγορα εντός της εβδομάδας 5 εργάσιμες περίπου αλλά θα πληρώσεις επιπλέον περίπου 25-30 euro επιπλέον, αλλά μπορείς να επιλέξεις να έρθει με standard shipping και περίπου 10-12 εργάσιμες και δωρεάν μεταφορικά πάντα με την dhl, γνώμη μου είναι να διαλέξεις την standard shipping. Το PayPal δεν κρατάει κάποια προμήθεια για την αγορα
    Δεν έχει τελωνείο, να το αγοράσεις από τον Ελληνικό σέρβερ https://oneplus.net/gr/x το tracking number θα σου έρθει στο mail σου, και μετά μπορείς να το παρακολουθείς από την ιστοσελίδα της dhl.gr και θα το βλέπεις καθημερινά ποια είναι η πορεία του από την Ευρωπαϊκή αποθήκη στην Αγγλία.
    Θα χαρούμε να απαντήσουμε σε τυχόν απορίες σου ;)

Choulios likes this.
  11. Choulios
    Donut Mar 29, 2016

Choulios , Mar 29, 2016 :
    Απλα επειδή εδω και καιρό ψαχνομαι σχετικά ειχα διαβάσει οτι το standard ερχεται με Royal Mail και δεν υπαρχει tracking number. Αφου λοιπόν οπως λες αυτο εχει αλλάξει και μπορω να παρακολουθω την παραγγελια μου κανονικα, παω βουρ για standard shipping.

Ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια!!

12. derveni
    Gingerbread Mar 29, 2016

derveni , Mar 29, 2016 :
    @Choulios ενημέρωσε μας για την αγορά σου, και την πορεία του κινητού, επίσης όταν με το καλό έρθει να γράψεις της εντυπώσεις σου!

Choulios likes this.
  13. xrist05
    Cupcake Mar 30, 2016

xrist05 , Mar 30, 2016 :
    Ενδιαφερομαι να αγορασω το oneplus x. Γνωριζει καποιος αν παρεχουν τιμολογιο? Ρωτησα στο live chat εκανα και support ticket και μου ειπαν οτι παρεχουν κανονικα τιμολογιο, αλλα σε καποια post εδω στο forum λενε οτι αυτο δεν ισχυει. Τελικα τι ισχυει?

14. mpampis_agg
    Cupcake Mar 30, 2016

mpampis_agg , Mar 30, 2016 :
    Καλησπέρα θέλω να παραγγείλω το oneplus x αλλά η τράπεζα δεν δίνει έγκριση στην μεταφορά των χρημάτων από τον δικό μου λογαριασμό στον δικός σας για την ολοκλήρωση της παραγγελίας. Μπορείτε να μου πείτε πως αλλιώς μπορώ να το κάνω ώστε να ολοκληρωθεί η παραγγελία ??

15. derveni
    Gingerbread Mar 30, 2016

derveni , Mar 30, 2016 :
    Τιμολόγιο είναι η απόδειξη της αγοράς από το PayPal.

16. Socrates Nicolaou
    Cupcake Mar 30, 2016

Socrates Nicolaou , Mar 30, 2016 :
    Παιδιά το κινητό απλά ροκάρει!!! Manual mode σε κάμερα και αργή κίνηση. Το γυαλί και το μέταλλο είναι υψηλής ποιότητας. Εντάξει έπρεπε να περιμένω λίγο παραπάνω εξαιτίας των ταχυδρομείων στη χώρα μου αλλά δεν μετάνιωσα με τίποτα για την απίστευτη αγορά που έκανα.

17. xrist05
    Cupcake Mar 30, 2016

xrist05 , Mar 30, 2016 :
    Ναι αυτο μου ειπαν κι αυτοι. Αλλα λειτουργει οπως τα τιμολογια εδω στην Ελλαδα? Το θελω για την επιχειριση μου.

18. derveni
    Gingerbread Mar 30, 2016

derveni , Mar 30, 2016 :
    Ναι.

19. xrist05
    Cupcake Mar 30, 2016

xrist05 , Mar 30, 2016 :
    Συγκεκριμενα στην Ελλαδα ο ΦΠΑ στα τιμολογια εκπιπτεται στις επιχειρισεις. Θα μπορεσω να κανω το ιδιο και με αυτο απο την one plus. Στο forum ολοι(στα topic που εχω δει) λενε οχι.
    PS. Οι γνωσεις σε αυτα τα θεματα ειναι ελλιπεις

derveni likes this.
  20. derveni
    Gingerbread Mar 30, 2016

derveni , Mar 30, 2016 :
    Ο Διαχειριστής ας μας απάντησή σε αυτό παρακαλώ, (μείνε συντονισμενος για την απάντηση).

xrist05 likes this.