2
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus X Στην Ελλάδα

1. Choulios
    Donut Mar 30, 2016

Choulios , Mar 30, 2016 :
    Έκανα χθες την παραγγελία (Τρίτη 29/3) αλλά μεχρι στιγμης δεν εχω λάβει κάποιο email ή κάποια ενημέρωση απο την OnePlus. Έλαβα email απο το PayPal ότι δευσμευτηκε το ποσό και επίσης στον λογαριασμό της τράπεζας μου έχουν αφαιρεθεί τα χρήματα, αλλα δεν είχα κάποια αντίδραση απο την OnePlus. Στις παραγγελίες μου στη σελίδα της OnePlus μου δείχνει αυτο. Είναι συνηθησμενη αυτη η αναμονη; Το tracking number πως μπορω να το μαθω;

Attached Files:

2. derveni
    Gingerbread Mar 30, 2016

Choulios likes this.
  3. Choulios
    Donut Apr 4, 2016

Choulios , Apr 4, 2016 :
    Καλησπέρα σε όλους, τελικά το email από την OnePlus ήρθε 31/3 (η παραγγελία είχε γίνει 29/3) αλλα μέχρι και σήμερα το tracking number που υπήρχε στο email δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα. Ξέρει κανεις πως μπορώ να μάθω τι γίνεται με την παραγγελία μου; Έχει περάσει μια εβδομάδα και δεν έχω κανένα νέο ακόμα σχετικά με το που βρίσκεται..

4. derveni
    Gingerbread Apr 4, 2016

5. Choulios
    Donut Apr 4, 2016

Choulios , Apr 4, 2016 :
    Αυτο λέω, οτι μπήκα στο dhl με το tracking number που μου έδωσαν και δεν μου εμφανίζει κανένα αποτέλεσμα (item not found)

6. KostasV
    Honeycomb Apr 5, 2016

KostasV , Apr 5, 2016 :
    Αν όντως βάζεις το σωστό tracking number και δεν δίνει αποτέλεσμα τότε άνοιξε αν θέλεις ένα ticket στην OnePlus ρωτώντας τους σχετικά και θα σου πουν από εκεί. Ή αν μπορείς να γράψεις στα αγγλικά καλά και γρήγορα άνοιξε ένα live chat που θα σου απαντήσουν πιο γρήγορα. Αλλιώς μετά με κάποια τηλεφωνική επικοινωνία με την DHL. Αλλά βεβαιώσουν πρώτα ότι ο αριθμός που βάζεις είναι σωστός.

7. Choulios
    Donut Apr 5, 2016

Choulios , Apr 5, 2016 :
    Ok αυτο θα κάνω! Ο αριθμός ειναι σίγουρα ο σωστός οπότε θα ανοίξω ticket. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη βοήθεια!!

KostasV likes this.
  8. derveni
    Gingerbread Apr 5, 2016

derveni , Apr 5, 2016 :
    Παράκληση να μας ενημερώσεις για το αποτέλεσμα της επικοινωνίας σου.

9. Choulios
    Donut Apr 5, 2016

Choulios , Apr 5, 2016 :
    Καταρχάς, θέλω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει απο την υποστηριξη της OnePlus τοσο απο το community οσο και επισημα απο την εταιρια. Πραγματικά κατι τετοιο δε το περιμενα!

Εκανα ticket και μου απαντησαν (αμεσως) οτι πρεπει να μπω στο dhl.de να ψαξω για την παραγγελια μου (εψαχνα στο dhl.com και στο dhl.gr και δεν μου εδινε κανενα αποτελεσμα). Η παραγγελια εχει αποσταλει στη χωρα προορισμου οποτε ολα καλα αναμενω παραδοση σε λιγες μερες! Btw δεν ειναι λιγο παραξενο που λειτουργει μονο το .de ? Να'ναι καλά το google translate

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια, συνεχιστε ετσι! Θα ενημερωσω ξανα οταν παραλαβω!

derveni and KostasV like this.
  10. gouskini
    Cupcake Apr 6, 2016

gouskini , Apr 6, 2016 :
    Καλησπέρα κι από μένα!
    Να πω και γω με την σειρά μου ότι σαν επίδοξος κάτοχος του Oneplus X έκανα την παραγγελία μου την Παρασκευή 01/04. Μιλώντας στο LiveChat του Support ου είπαν ότι χρειάζονταν έως 3 (εργάσιμες) ημέρες για το Proccesing..Ξημερώματα Δευτεράς προς Τρίτη μου έστειλαν mail με τον Tracking ID..Wooow
    Οι γερμανοί φίλοι μας έδιωξαν το κινητό απ την αποθήκη τους κάτι ώρες μετά..6:35 είχε αρχίσει το ταξίδι του!

Τώρα κάποιες απορίες (όποιος ξέρει ας μου τις λύσει):
    1) Μόλις φτάσει Ελλάδα θα το αναφέρουν στο dhl.de και μετά θα πρέπει να το κάνω track στο dhl.gr?
    2) Θα έρθει με Dhl ή με ΕΛΤΑ?

Ξέχασα να αναφέρω ότι είναι Standar Shipping..παρόλα αυτά στο site της Dhl το έχουν σαν WELTPAKET Premium

Αυτά προς το παρόν!

p.s. Το Live Chat του support τους είναι και πολύ γρήγορο και κατατοπιστικό!

Last edited: Apr 6, 2016

derveni likes this.
  11. mpampis_agg
    Cupcake Apr 7, 2016

mpampis_agg , Apr 7, 2016 :
    Καλησπέρα γνωρίζει να μου πει κάποιος πως ενεργοποιείται το φλας όταν βγάζεις φωτογραφία ?? ευχαριστώ

12. KostasV
    Honeycomb Apr 7, 2016

KostasV , Apr 7, 2016 :
    Δες μήπως είναι ενεργοποιημένη κάποια από τις επιλογές Ομορφιά, HDR ή Καθαρή εικόνα. Το φλας δεν λειτουργεί όταν μία από αυτές τις επιλογές είναι ενεργοποιημένη.

derveni likes this.
  13. mpampis_agg
    Cupcake Apr 7, 2016

14. mpampis_agg
    Cupcake Apr 7, 2016

mpampis_agg , Apr 7, 2016 :
    το κινητό μου ήρθε πολύ γρήγορα (σάββατο έκανα την παραγγελία και τρίτη μεσημέρι ήταν εδώ) και είναι τέλειο

derveni likes this.
  15. gouskini
    Cupcake Apr 7, 2016

gouskini , Apr 7, 2016 :
    Με express φαντάζομαι..αλλιώς αρχίζω τα τηλέφωνα στην Dhl

16. mpampis_agg
    Cupcake Apr 8, 2016

mpampis_agg , Apr 8, 2016 :
    Ναι με express
    Ναι με express το έβαλα γιατί δεν ήθελα να περιμένω ένα μήνα για να έρθει αλλά δεν περίμενα ότι θα έρθει τόσο γρήγορα.

Last edited: Apr 8, 2016

gouskini and derveni like this.
  17. arvanitakis
    Donut Apr 8, 2016

arvanitakis , Apr 8, 2016 :
    Υπομονή και εγώ ακόμα κολημένος στο update 05/04 6:35 και περιμένω..... ελπίζω να μην καθυστερήσει και άλλο

18. gouskini
    Cupcake Apr 8, 2016

gouskini , Apr 8, 2016 :
    Μαζί έρχονται..μην νιώθουν και μοναξιά :p
    Βέβαια αν είσαι από Βόρεια θα το τσιμπήσεις πρώτος!

19. arvanitakis
    Donut Apr 8, 2016

arvanitakis , Apr 8, 2016 :
    γιατί με το φορτηγό το στέλνουν :) ή με το καράβι; αθήνα είμαι, όταν το λάβεις ενημέρωσε :) το ΣΚ παντώς με το παλιό θα την βγάλουμε ... τουλάχιστον να φτάσει μέχρι το Πάσχα :)

20. gouskini
    Cupcake Apr 8, 2016

gouskini , Apr 8, 2016 :
    Απ την στιγμή που δεν έφυγε από Αμβούργο..λογικά με φορτηγό..και δεν νομίζω να πηγαίνει από Μπάρι ή τπτ τέτοιο..
    Το θέμα είναι να το έχουμε τουλάχιστον το άλλο ΣΚ..ναι όταν με το καλό παραλάβω, θα ποστάρω! Βασικά κ κάποιο update να χω πάλι λογικά θα ενημερώσω!