2
[Επίσημο] Αγορά - Κόστος - Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus X Στην Ελλάδα

1. derveni
    Gingerbread May 7, 2016

derveni , May 7, 2016 :
    Να τις προσέχεις τις τρύπες είδες σε τι μπελάδες σε βάλανε :D

gaster likes this.
  2. gaster
    Lollipop Moderator May 16, 2016

gaster , May 16, 2016 :
    Χαχα. Το πιασα :D

3. KostasV
    Honeycomb May 25, 2016

gaster likes this.
  4. gaster
    Lollipop Moderator May 25, 2016

gaster , May 25, 2016 :
    Και 269€ το Ceramic παιδιά :)

KostasV likes this.
  5. lavrentist
    Cupcake May 26, 2016

lavrentist , May 26, 2016 :
    εκανα την παραγγελια 10 μαιου και οριστε τι μου απαντησαν σχετικα με το αν δικαιουμε refund επειδη μειωθηκαν οι τιμες!

Ελεος για μια ημερα δεν μου κανουν refund

I'm sorry, purchases from May 11-24 are only eligible for a price difference.

6. gaster
    Lollipop Moderator May 26, 2016

gaster , May 26, 2016 :
    Φιλε οι αριθμοι δυστυχως η ευτυχως οριζουν καποια πραγματα τι να κανεις;

7. lavrentist
    Cupcake May 26, 2016

lavrentist , May 26, 2016 :
    ε ναι ενταξει. Μετα αν μου επετρεπαν εμενα μετα θα ηταν αδικο για καποιον που το αγορασε 9 Μαιου και παει λεγοντας.
    Εξαλλου δεν το λεω για τα 20ευρω της διαφορας , οσο το οτι θα μπορουσα να τσιμπισω καμια θηκη αντι χρηματων!

Εξαλλου ειχα χασει και την προσφορα που ειχαν μια θηκη+ενα back cover δωρεαν! Δεν με θελει η τυχη τελικα :p

gaster likes this.
  8. gaster
    Lollipop Moderator May 26, 2016

gaster , May 26, 2016 :
    Χαχα. Ειναι απλα το πως θα κατσει :)

9. kostaskats
    Cupcake Jun 4, 2016

kostaskats , Jun 4, 2016 :
    Γεια χαρα,σκεφτομαι να αγορασω το one plus x αλλα ειμαι απο επαρχια οπου εδω κοντα εχει μονο speedex,ελληνικη ταχυδρομικη και ελτα,επειδη βλεπω οτι γινεται μετοφορα με (DHL ?) θα εχω καποιο προβλημα?επιπλεον εκτος απο τα 239ευρω που λεει στο site θα εχω καποιο επιπλεον κοστος,οπως μεταφορα δεματος η κατι αλλο?ευχαριστω!

10. KostasV
    Honeycomb Jun 4, 2016

KostasV , Jun 4, 2016 :
    Μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα. Απλά βάλε σωστά τα στοιχεία σου στα αγγλικά και περίμενε να σου έρθει το κινητό χωρίς καμία έξτρα χρέωση.
    Και αν θέλεις τίποτα αξεσουάρ χτυπά τα τώρα για να μην πληρώσεις έξτρα μεταφορικά μετά.
    Επίσης να έχεις υπόψιν ότι κανένα OnePlus κινητό δεν έχει ακουστικά στο κουτί του.
    :)

kostaskats and gaster like this.
  11. gaster
    Lollipop Moderator Jun 4, 2016

gaster , Jun 4, 2016 :
    Καλησπερα φιλε. Οτι σου ειπε ο @KostasV :)

kostaskats and KostasV like this.
  12. kostaskats
    Cupcake Jun 5, 2016

kostaskats , Jun 5, 2016 :
    Ευχαριστω παιδια,και κατι ακομα,ειναι γενικα "safe" που ερχεται απο εξωτερικο?εννοω αμα το παραλαβω χαλασμενο η μου χαλασει αργοτερα τι κανω?

gaster likes this.
  13. gaster
    Lollipop Moderator Jun 5, 2016

gaster , Jun 5, 2016 :
    Αμεση αντικατασταση απο την OnePlus σς τετοια περιπτωση να ερθει χαλασμενο. Εχεις εγγυηση κανονικα. Οταν το παραλαβεις βγαλε φωτογραφιες πριν το ανοιξεις και αφου το ανοιξεις

14. F_Giorgos_Kampitsas_LRyM
    Cupcake Jun 12, 2016

F_Giorgos_Kampitsas_LRyM , Jun 12, 2016 :
    Καλησπέρα παιδιά! Πριν μέρες παρήγγειλα από το επίσημο site της oneplus ένα κινητό (oneplus x) και μου έστειλαν την Παρασκευή μήνυμααπό το τελωνείο Θεσσαλονίκης για 30 ευρώ επιπλέον. Ρωτάω αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο και τι μου προτείνετε να κάνω

15. KostasV
    Honeycomb Jun 12, 2016

KostasV , Jun 12, 2016 :
    Σε καμία περίπτωση να μην δεχτείς να πληρώσεις λεφτά για τελωνείο. Να τους πεις ότι δεν υπάρχει τελωνείο για παραγγελίες από την συγκεκριμένη εταιρεία.

16. F_Giorgos_Kampitsas_LRyM
    Cupcake Jun 12, 2016

F_Giorgos_Kampitsas_LRyM , Jun 12, 2016 :
    θα προσπαθήσω να μιλησω αυριο με oneplus και τελωνείο να δω τι θα πουν και σας ενημερώνω

KostasV likes this.
  17. gaster
    Lollipop Moderator Jun 12, 2016

gaster , Jun 12, 2016 :
    Γεια σου Γιώργο. Πρώτη φορα το ακουω αυτο. Οπως και να εχει ανοιξε μια ετικετα και μιλα με το support της OnePlus και θα το καλυψουν κανονικα. Εφοσον εχεις παραγγειλει απο το επισημο site και επελεξες την Ελληνικη σημαια τοτε δεν τιθεται θεμα να εχει τελωνειακο κοστος

18. F_Giorgos_Kampitsas_LRyM
    Cupcake Jun 13, 2016

F_Giorgos_Kampitsas_LRyM , Jun 13, 2016 :
    τελικα ολα πηγαν καλα με το τελωνείο (λαθος εγινε)και απο σήμερα το μεσημερι είμαι και εγω κατοχος oneplusx
    σας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σας

KostasV, derveni and gaster like this.
  19. gaster
    Lollipop Moderator Jun 13, 2016

gaster , Jun 13, 2016 :
    Καλοριζικο φιλε. Αν θελεις την αποψη μου. Περασε του το γνησιο Cyanogenmod 13 Nightlies Android 6.0.1. Ειναι αλλο τηλεφωνο. Εκπληκτικα γρηγορο

20. derveni
    Gingerbread Jun 14, 2016

derveni , Jun 14, 2016 :
    Λοιπόν Καρντάση θα πάρεις οπωσδήποτε Tempered Glass και μια θήκη σε στιλ πορτοφόλι για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, και τρέχεις μετά.