2
[Επίσημο] Η OnePlus Στήν Τοπική Ελληνική Αγορά

1. KostasV
    Honeycomb May 15, 2016

KostasV , May 15, 2016 :
    Ανήκει στην κατηγορία των hiend και έχει τιμή σχεδόν την μισή ή στην χειρότερη τα 2/3 της τιμής των υπολοίπων ναυαρχίδων. Πόσο πιο λίγο να το πουλήσουν; Όποιος δεν μπορεί να το αγοράσει φυσικά πάει σε κάτι κατώτερο. Δεν χρειάζεται να χρεωθεί μέχρι το λαιμό για ένα κινητό. Εάν το εμπιστευτεί ο κόσμος θα κάνει πολύ καλύτερες πωλήσεις.
    Για 350€ βλέπω καμιά έκδοση με 16gb εσωτερική και 4gb ram. Πιστεύω η κανονική/καλή έκδοση θα έχει 64gb εσωτερική, 6gb ram και υψηλότερη τιμή.
    Επίσης φαντάζομαι πως το OPO θα σταματήσει να διατίθεται και την θέση του στο κόστος θα πάρει το OP2 και μαζί με αυτό θα πέσει λιγάκι και η τιμή του OPX.
    https://forums.oneplus.net/threads/oneplus-x-regional-versions.398205/
    Μία διαφορά στις υποστηριζόμενες μπάντες 4G. Μπορεί να το καταλάβεις μπορεί και όχι. Επίσης, δεν θα έχεις επίσημη εγγύηση από την OnePlus. Και κάτι με το emei του κινητού παίζει αλλά δεν το έχω τώρα στο νου μου να σου πω ακριβώς. Απ' όσο θυμάμαι το ευρωπαϊκό έχει 2 αριθμούς emei έναν για κάθε κάρτα sim ενώ το κινεζικό έχει 1 emei. Απλά δεν θυμάμαι εάν και που μπορεί να σου παρουσιάσει κάποιο θέμα.

2. derveni
    Gingerbread May 15, 2016

3. gaster
    Lollipop Moderator May 15, 2016

gaster , May 15, 2016 :
    Πιστευω αν εχει 2 εκδοσεις τελικα, η δυνατοτερη θα κοστιζει λιγο παραπαμω απο το OP2. Η μπορει να πεσει το κοστος του ΟP2 και το 3 να κοστιζει οσο το 2 πριν

4. general lee
    Cupcake May 15, 2016

general lee , May 15, 2016 :
    Θέλω να παω στα public να ρωτήσω για το service μιας και το εχω παρει απο το επισημο site το oneplus x μου και δυστηχώς μου εχει σπάσει η οθόνη!

5. gaster
    Lollipop Moderator May 16, 2016

gaster , May 16, 2016 :
    Οταν και αν μαθεις αν σου ειναι ευκολο ενημερωσε μας φιλε μου να ξερουμε αν υπαρχει τετοια δυνατοτητα

6. KostasV
    Honeycomb May 17, 2016

KostasV , May 17, 2016 :
    Βούτηξε ο τόπος με το τελευταίο leak του evleaks για το OP3.
    Μου άρεσε πολύ αυτό το desing. Μοιάζει πολύ με τα HTC. Πάντα μου άρεσε η full metal κατασκευή της HTC.
    :)

7. gaster
    Lollipop Moderator May 17, 2016

gaster , May 17, 2016 :
    Και εμενα μου αρεσε. Το τεριαξανε αψογα στο συνολο. Και η ποιοτητα κατασκευης ακομα πιο ανωτερη απο πριν. Trust me ^^

KostasV likes this.
  8. KostasV
    Honeycomb May 18, 2016

KostasV , May 18, 2016 :
    Έχουμε καμιά πιθανή ημερομηνία παρουσίασης του OP3; Βγήκαν πολλές φήμες ότι θα παρουσιαζόταν σήμερα αλλά αν θυμάμαι καλά πέρυσι με το 2 το είχαν βγάλει πιο πριν και μάλιστα πρωτοτύπησαν και έκαναν την παρουσίαση και σε VR μέσω εφαρμογής..
    Θυμάμαι σηκώθηκα χαράματα για να το δω live από το κινητό μέσω του app... μας δέρνει τρέλα... o_O

gaster likes this.
  9. KostasV
    Honeycomb May 23, 2016

gaster likes this.
  10. gaster
    Lollipop Moderator May 23, 2016

gaster , May 23, 2016 :
    Φιλε και εγω ξυπνησα χαραματα. Αξιζε ομως. Γιατι ειμουν σε live Hangouts βιντεο κληση με τα μελη της OnePlus στα Head Quarters τους. Ειπαμε ενα γεια ο ενας στον αλλον. Ηταν ωραια εμπειρια

KostasV likes this.
  11. KostasV
    Honeycomb May 24, 2016

KostasV , May 24, 2016 :
    Πρέπει να "έπεσε" το Ελληνικό site της OnePlus. Μπορεί να μπει κανένας;

12. gaster
    Lollipop Moderator May 24, 2016

gaster , May 24, 2016 :
    Γενικα πρεπει να εχει θεμα ο server οχι απλα το Ελληνικό redirect. Εγινε ηδη αναφορα στους αρμοδιους φιλε ;)

KostasV likes this.
  13. KostasV
    Honeycomb May 25, 2016

KostasV , May 25, 2016 :
    Είχε τον λόγο του τελικά που "έπεσε" το site!
    319€ το OnePlus 2 και 239€ το OnePlus X από σήμερα!

Edit: Και πάλι όμως σε σχέση με τις τιμές σε $ είναι ακριβότερα (299$ και 199$ αντίστοιχα).

Last edited: May 25, 2016

gaster likes this.
  14. gaster
    Lollipop Moderator May 25, 2016

gaster , May 25, 2016 :
    Ωραια πραγματα ομως :)

KostasV likes this.
  15. general lee
    Cupcake May 31, 2016

general lee , May 31, 2016 :
    Πέρασα απο τα public και δυστηχως ακομα δεν εχουν κανει καποια συμφωνία για service με καποιον αρμόδιο και μεχρι να γίνει κατι ticket και αποστολη στην oneplus

16. gaster
    Lollipop Moderator May 31, 2016

gaster , May 31, 2016 :
    Εχεις ομως την δυνατοτητα με 39 ευρω να εχεις +2 χρονια εγγυηση απο αυτους και σε περιπτωση που γινει κατι στο επισκευαζουν η σου δινουν καινουργιο αν δεν κατασκευαζεται η σου πιστωνουν τα χρηματα για να παρεις αλλη συσκευη αν δεν υπαρχει διαθεσιμο. Επισης αν καταστρεψεις καταλαθος την οθονη σου, την 1η φορα στην αντικαθιστουν τσαμπα απο την εγγυηση τους

17. general lee
    Cupcake Jun 1, 2016

general lee , Jun 1, 2016 :
    Απο τα public?Και αν ναι μεχρι στιγμης δεν μπορουν να κανουν τιποτα αφου δεν εχουν κανει καποιο deal με τεχνικο γι την επισκευή της οθόνης!Ελπιζω τωρα που επεσε και η τιμη του opx να πεσει καιη τιμη για επισκευή της οθονης και οχι 170€ που μου ζητησαν(οχι τα pubic)

18. gaster
    Lollipop Moderator Jun 1, 2016

gaster , Jun 1, 2016 :
    Ναι απο το Public. Αυτα που σου ανεφερα ειναι οσα μου ειπε η υπαλληλος τα οποια ελεγε σε πελατη που μολις ειχε αγορασει το Χ

19. general lee
    Cupcake Jun 1, 2016

general lee , Jun 1, 2016 :
    Δηλαδή σε μενα που ηδη ειναι σπασμένη μπορώ με 39€ να κανω αυτη την ασφάλεια και να μου φτιξουν την οθόνη?Το θεμα μου ειναι πως δεν εχουν καποιο τεχνικο για να μου την φτιαξει!

20. KostasV
    Honeycomb Jun 1, 2016

KostasV , Jun 1, 2016 :
    39€ είναι η έξτρα ασφάλεια που αγοράζεις από τα Public με την αγορά του εκάστοτε κινητού.

gaster likes this.