8
[Επίσημο] Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus One στην Ελλάδα

1. gaster KitKat Moderator Mar 10, 2015

gaster, Mar 10, 2015 :
    Πλέον η συσκευή μπορεί να αγοραστεί επίσημα από την ιστοσελίδα https://oneplus.net/gr χώρις την χρήση πρόσκλησης. Η αγορά της είναι μόνιμα ανοιχτή για άμεση παραγγελία κάθε μέρα.

Δεν θα χρειαστεί καμία επιπλέον υπηρεσία προώθησης όπως mailboxde που κάποιοι χρησιμοποιούσαν πριν.

Επίσης μπορούμε οποιαδήποτε στιγμή να παραγγείλουμε πλέον και όλα τα διαθέσιμα εξαρτήματα-accessories από το κατάστημα της OnePlus που επιθυμούμε με τον ίδιο τρόπο.

Η αποστολή της παραγγελίας θα γίνεται επίσημα από την ίδια την εταιρία OnePlus στην διεύθυνση σας. Το πόσο γρήγορα θα αποστέλνεται εξαρτάται από την μέθοδο αποστολής που θα επιλέγετε εσείς οι ίδιοι στην καταχώρηση παραγγελίας, όπου η μέθοδος Express Shipping είναι και η γρηγορότερη και δεσμεύει την περίοδο 4 εργάσιμων ημερών από την ημέρα της παραγγελίας.

Να είστε σίγουροι φυσικά πως έχετε επιλέξει κάτω δεξιά στην σελίδα την σημαία της χώρας μας Ελλάδα ώστε να είναι επιτυχής η διαδικασία χωρίς κανένα πρόβλημα στην διεργασία της. Επίσης για όσους ενδιαφέρονται για πληροφορίες μέσω του Facebook, η σελίδα OnePlus One Greece είναι διαθέσιμη εδώ https://www.facebook.com/opogreece και κάθε μέρα αποκτά περισσότερα μέλη που σημαίνει ότι η συσκευή γίνεται ακόμα πιο γνωστή στην χώρα μας. Καλές αγορές λοιπόν :)

2. SeventhSky Cupcake Mar 11, 2015

3. gaster KitKat Moderator Mar 11, 2015

gaster, Mar 11, 2015 :
    Οπως θα διαβασες φιλε μου δεν ειναι αναγκαια η προσκληση αφου μπορεις καθε μερα πλεον να αγοραζεις την συσκευη χωρις την χρηση προσκλησης. Ειναι ανοιχτη για αγορα η συσκευη κανονικα :)

PRK.R likes this.
  4. giannhs97 Honeycomb Mar 11, 2015

giannhs97, Mar 11, 2015 :
    Γνωριζει κανεις αν η παραγγελια στελνετε απο καποια χωρα της Ευρωπης? Η απο Κινα?

gaster likes this.
  5. gaster KitKat Moderator Mar 11, 2015

gaster, Mar 11, 2015 :
    Στελνεται απο τις αποθηκες της εταιριας στην Αγγλια. Οποτε δεν υπαρχει φοβος για εξτρα κοστος τελωνειου κ.τ.λ απο οσο γνωριζω :)

PRK.R, VangelisGi and giannhs97 like this.
  6. VangelisGi Froyo Mar 11, 2015

VangelisGi, Mar 11, 2015 :
    καλησπερα....εκανα παραγγελια και σαν τροπο αποστολης επελεξα royal mail εχει κανεις σχετικη εμπειρια με τον εν λογω τροπο αποστολης στη χωρα μας?

gaster likes this.
  7. gaster KitKat Moderator Mar 11, 2015

gaster, Mar 11, 2015 :
    Καλησπερα Βαγγελη. Το royal mail ειναι πιο αργο απο το Express Shipping. Αλλα υπολογιζε 5 εργασιμες ημερες φιλε λογικα

PRK.R and VangelisGi like this.
  8. giannhs97 Honeycomb Mar 11, 2015

5 εργασιμες μερες για να κανει proceed η παραγγελια. Οχι για να παρεις το πακετο

VangelisGi likes this.
  9. VangelisGi Froyo Mar 11, 2015

VangelisGi, Mar 11, 2015 :
    λογικα σε κανα 10ημερο θα το χω....θα μιλησω και με το support της εταιριας....ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις :)

10. gaster KitKat Moderator Mar 11, 2015

gaster, Mar 11, 2015 :
    Οι παραγγελίες αποστέλλονται από την πλησιέστερη διαθέσιμη αποθήκη που βρίσκεται στην Ευρωπαϊκή Ένωση μέσα σε χρονικό διάστημα 4 εργάσιμων ημερών από την ημέρα της πληρωμής :)

PRK.R, VangelisGi and giannhs97 like this.
  11. giannhs97 Honeycomb Mar 11, 2015

Εγω για παραδειγμα εβαλα την παραγγελια εχθες το απογευμα με Standard Shipping. Λογικα ποτε θα παραλαβω το πακετο?

12. gaster KitKat Moderator Mar 11, 2015

gaster, Mar 11, 2015 :
    Θα σε παρακαλουσα να μας ενημερωσεις οταν λαβεις το πακετο στα χερια σου για να ξερουμε ακριβως με standard shipping ποσο καιρο κανει :)

PRK.R and giannhs97 like this.
  13. giannhs97 Honeycomb Mar 13, 2015

giannhs97, Mar 13, 2015 :
    Παιδες, με παρακαλεσατε να σας ενημερωνω για την κατασταση παραλαβης της συσκευης μου. Θα κανω επεξεργασια του κειμενου αυτου καθε φορα που θα προχωραει ενα σταδιο η παραγγελια μου. Σημαντικο ειναι να αναφερω πως εχω επιλεξει το Standard Shipping.
    Εχουμε ως εξης:
    Παραγγελια (Order) : Τριτη 10/3
    Επεξεργασια Παραγγελιας (Processing) : Παρασκευη 13/3
    Ολοκληρωση (Complete) : Παρασκευη 13/3 (Παραλαβη Tracking Number μεσω e-mail)

Last edited: Mar 13, 2015

gaster likes this.
  14. gaster KitKat Moderator Mar 13, 2015

gaster, Mar 13, 2015 :
    Πολύ ωραία φίλε. Έτσι θα ξέρουμε πόσες εργάσιμες μέρες χρειάστηκαν για την μέθοδο Standard Shipping. Και θα ενημερώσω το thread κι εγώ όταν θα λάβουμε πληροφορίες και από άλλους που χρησιμοποιήσαν το Royal Mail ή Express Shipping. Ευχαριστώ ;)

PRK.R and giannhs97 like this.
  15. yanbat Cupcake Mar 13, 2015

16. pgoum Donut Mar 13, 2015

pgoum, Mar 13, 2015 :
    Και εγώ έκανα την παραγγελία στις 10/3 το πρωί αλλά ακόμα στο Processing είναι η παραγγελία οπότε νομίζω ότι είναι ψιλο-random. Αν αλλάξει κάτι μέχρι αύριο θα ενημερώσω.

gaster likes this.
  17. giannhs97 Honeycomb Mar 13, 2015

Φιλε εμενα το Processing ηταν για περιπου 3-4 ωρες. Μετα μου εβγαλε Completed και πηρα Tracking number απο Royal Mail. Τωρα λογικα γινεται Shipping η παραγγελια αφου μου λεει ( is being made ready for despatch overseas)

gaster likes this.
  18. pgoum Donut Mar 13, 2015

pgoum, Mar 13, 2015 :
    Αυτό λέω. Ψιλο-random είναι η ενημερώνουν την κατάσταση της παραγγελίας όταν θυμούνται.

19. giannhs97 Honeycomb Mar 13, 2015

Έλαβες κάποιο email μέχρι στιγμής από την Oneplus?

20. pgoum Donut Mar 13, 2015

pgoum, Mar 13, 2015 :
    Μόνο το πρώτο για την επιβεβαίωση της παραγγελίας.