8
[Επίσημο] Παραγγελία Και Αποστολή OnePlus One στην Ελλάδα

1. SpartaSimaio
    Donut Sep 1, 2015

SpartaSimaio , Sep 1, 2015 :
    Στις επομενες μερες θα δοκιμασω και θα ενημερωσω...Κατι ακομα που ηθελα να ρωτησω...Αν καταφερω και κανω την παραγγελια...Απο που θα σταλει το κινητο ? Για να ξερω αν θα εχω προβληματα με τελωνεια.

gaster likes this.
  2. gaster
    Lollipop Moderator Sep 1, 2015

gaster , Sep 1, 2015 :
    Ναι ενημερωσε φιλε μου να ξερουμε ολοι. Δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Απο τις αποθηκες τους στην Αγγλια στελνεται. Δεν υπαρχει τελωνειακο κοστος

3. LoufasGR
    Cupcake Sep 1, 2015

LoufasGR , Sep 1, 2015 :
    Καλησπερα παιδια θελω και εγω με την σειρα μου να παραγγελω το 1 + 1.
    Μπορει καποιος να μου πει ποσο θα στοιχησει το τηλεφωνο με τα μεταφορικα? (299$ η τιμη στην επισημα ιστοσελιδα του καταστηματος).

Επιπλεον προσπαθω να καταθεσω παραγγελια αλλα βγαινει ειδοποιηση οτι δεν μπορουν να στειλουν ελλαδα.
    Καμια ιδεα?!?!

4. gaster
    Lollipop Moderator Sep 1, 2015

gaster , Sep 1, 2015 :
    Καλησπερα. Τσεκαρε κατω δεξια στην σελιδα οτι σιγουρα επελεξες την Ελληνικη σημαια. Επειτα με την Express μεθοδο αποστολης που ειναι η γρηγοροτερη θανσου βγει γυρω στα 330 max

5. LoufasGR
    Cupcake Sep 1, 2015

LoufasGR , Sep 1, 2015 :
    Τωρα που το ξανακοιταξα ειναι κομπλε.Πιθανοτατα να ειχε κολλησει κατι στο site προηγουμενως γιατι και παλι τα ειχα σωστα.
    Βλεπω οτι υπαρχει μονο το sandstone black μοντελο.
    Υπαρχει λευκο back cover?

gaster likes this.
  6. mhxopas
    Donut Sep 3, 2015

mhxopas , Sep 3, 2015 :
    Καλημέρα παιδιά, άλλος ένας soon to be ιδιοκτήτης OPO εδώ. Αφού λοιπόν παρέκαμψα τα capital controls με τη βοήθεια της κοινότητας (thx), περιμένω να παραλάβω τη συσκευή την επόμενη εβδομάδα. Μια ερώτηση: Επειδή λυπάμαι να κάνω root καινούργια συσκευή, μέχρι ποια εκδοσή θα καταφέρω να αναβαθμίσω το stock λειτουργικό (OTA)? Ευχαριστώ.

gaster likes this.
  7. DinoTheo
    Cupcake Sep 8, 2015

DinoTheo , Sep 8, 2015 :
    Καλησπέρα ξανά από μενα, έπειτα από 2 μήνες ψάχνοντας τρόπους να προσπεράσω τα capital controls των κωλοτραπεζών του Ελλαδιστάν μας παλεύοντας να αποκτήσω το Oneplus One μου τελικά τα κατάφερα! Με τη βοήθεια του πανούργου θεούλη kos195 που τον υπερευχαριστώ για το super άρθρο του πως να παρακάμψουμε τα δικτατορικά capital controls:
    https://forums.oneplus.net/threads/agor-oneplus-2.345632/ , για όσους δεν το έχουν διαβάσει και θέλουν να κάνουν αγορές μέσω paypal. Το παράγγειλα 25/08 και το είχα στα χέρια 31/08 εδώ στη Κρήτη που μένω με express mail, συνολικά μου κόστισε 330,49€ μαζί με μια θήκη που πήρα τις είχε -50% και μέσα στη συσκευασία μου είχε άλλη μία θήκη σε άσπρο χρώμα και αυτοκόλλητο για προστασία οθόνης δωρεάν. Το κινητό το έχω 10 μέρες στα χέρια μου και είναι μέχρι στιγμής άψογο, η ποιότητα φαίνεται παντού ακόμα από τη συσκευασία το μόνο που θεώρησα γυφτιά είναι που δεν συμπεριλαμβάνονται τα ακουστικά hands free!

mhxopas likes this.
  8. gaster
    Lollipop Moderator Sep 9, 2015

gaster , Sep 9, 2015 :
    Ωραια. Χαιρομαι που τα καταφερες. Σκεψου οτι και η Google στα Nexus δεν παρεχει ακουστικα. Το κανουν για μειωση του κοστους και επειδη ειναι πολυ πιθανον ηδη καποιος να κατεχει ακουστικα οποτε δεν το θεωρω προσωπικα προβλημα η γυφτια. Καλοριζικο λοιπον ;) Το αρθρο του φιλου που λες το εχω πινεζωσει απο πριν και εχω βαλει και σαν οδηγο την διαδικασια

9. megakostakis1994
    Donut Sep 9, 2015

10. gaster
    Lollipop Moderator Sep 9, 2015

gaster , Sep 9, 2015 :
    Το One παραμενει ενα απο τα καλυτερα τηε αγορας ακομα και τωρα. Αλλα με λιγη υπομονη βρισκεις και το 2. Για να παρω το One τοτε στις αρχες περιμενα με καθημερινη βαση ενεργος στο φορουμ 75 μερες. Τωρα ομως ολα θα γινουν πιο γρηγορα

11. Pete_kenko
    Cupcake Sep 11, 2015

Pete_kenko , Sep 11, 2015 :
    Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι περιεχει η συσκευασια του oneplus one 64gb γιατι γραφει οτι περιεχει κατι ζελατινες -θηκες

Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο post για μαζικη αγορα (να υπαρχουν παραπανω απο 1 αγοραστη σε μια περιοχη της Ελλαδας )απο την εταιρια ετσι ωστε να μοιραστουν τα εξοδα αποστολης

gaster likes this.
  12. gaster
    Lollipop Moderator Sep 11, 2015

gaster , Sep 11, 2015 :
    Γεια σου φιλε. Στην συσκευασια περιλαμβανεται η συσκευη, ο φορτιστης, το καλωδιο usb και μια ζελατινα προστασιας οθονης εμσωματωμενη αποτι ακουσα για τωρα τελευταια. Μπορεις να παραγγειλεις παραπανω απο 1 φυσικα και αξεσουαρ εξισου :)

13. SpartaSimaio
    Donut Sep 18, 2015

SpartaSimaio , Sep 18, 2015 :
    Δυο ερωτησεις μονο ! Ανοιξαν οντως οι paypal και ειναι δυνατη η αγορα ?
    Εχει και θηκη στη συσκευασια ή πρεπει να παρω εξτρα ?

14. gaster
    Lollipop Moderator Sep 18, 2015

gaster , Sep 18, 2015 :
    Εχει προστατευτικο οθονης μια ζελατινα. Θηκη πρεπει ξεχωριστα να αγορασεις

15. makouras
    Cupcake Sep 21, 2015

makouras , Sep 21, 2015 :
    Εγώ έκανα την αγορά κανονικά με paypal την περασμένη Τετάρτη χωρίς πρόβλημα. Τώρα το πότε θα μου το στείλουν είναι άλλο θέμα γτ ακόμα το status της παραγγελίας είναι στο 'pending shipment'

16. bobonieras
    Cupcake Sep 24, 2015

bobonieras , Sep 24, 2015 :
    Παιδιά μια βοήθεια!!!!! που μπορω να βρώ το 1+1 το 16άρι??? στην επίσημη σελίδα το έχει μόνο σε 64άρι

17. lakis3
    Gingerbread Sep 25, 2015

lakis3 , Sep 25, 2015 :
    To 16gb έχει σταματησει η παραγωγή του. Μόνο το 64gb είναι διαθέσιμο πλεον

18. gaster
    Lollipop Moderator Sep 25, 2015

gaster , Sep 25, 2015 :
    Αυτο @bobonieras Μονο απο τριτα καταστηματα το βρισκεις αλλα με 1 χρονο εγγυηση και ρισκο για διαφορα θεματα

19. bobonieras
    Cupcake Sep 25, 2015

bobonieras , Sep 25, 2015 :
    επειδη το εχουν 299 ευρω,,,,, υπαρχει περιπτωση να το βρω καπου πιο φτηνό

20. gaster
    Lollipop Moderator Sep 25, 2015

gaster , Sep 25, 2015 :
    To 64αρι λες;