30
OxygenOS [Ερωτήσεις - Τεχνικά Και Λειτουργικά Προβλήματα] Υποστήριξη Για Το One Plus 3/3T

1. dimolousion
    Donut Dec 6, 2016

dimolousion , Dec 6, 2016 :
    στη εικόνα έχω αναπάντητη .Μονο αν ανοίξω τις κλείσεις μου θα την δω

Last edited: Dec 7, 2016

hoplitas likes this.
  2. gpan89
    Cupcake Dec 10, 2016

gpan89 , Dec 10, 2016 :
    Καλησπέρα σε όλους. Από εχθες είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του φανταστικού κινητού. Αντιμετώπιζω όμως ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα. Μόλις σύνδεση κάποια συσκευή bluetooth με το τηλέφωνο όπως ακουστικά ή το hifi μου κολλάει όλο το κινητό και κάνει αναγκαστικό κλείσιμο εφαρμογών και δεν έχω καθόλου ήχο στις συσκευές. Γνωρίζει κάποιος μπορεί να λυθεί το πρόβλημα? Να επισημανω πως έχω ξεκλειδώσει και rootαρει το κινητό αν και δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο.
    Ευχαριστώ.

hoplitas likes this.
  3. Kid Stretch
    Froyo Dec 18, 2016

Kid Stretch , Dec 18, 2016 :
    Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε την beta 9 Nougat στο OnePlus 3T;
    Προσπαθώ αλλά κολλάει στο 50% περίπου με sideload. Έχω κάνει update adb.

hoplitas likes this.
  4. Alexisd1
    Cupcake Dec 22, 2016

Alexisd1 , Dec 22, 2016 :
    Καλησπερα
    Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω
    Προσπαθω να φλασαρω custom rom's android 7.1.1 πχ resurrection rom,aokp κτλ κτλ και ολα γινονται κανονικα
    Φλασαρω την ρομ,τα gapps (εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις απο full μεχρι και pico) και super su sr5
    Το θεμα ειναι οτι σε ολες ομως τις ρομ οταν πρωτοξεκιναει το κινητο και δειχνει να κανει backup απο καποιο gmail. Με το που συνδεομαι στο wifi και παταω next μου πεταει μηνυμα google play services has stopped working
    Η μονη ρομ που μπορω να περασω ειναι η freedom os (1.7) που εκει δεν μου βγαζει κανενα προβλημα
    Τι μπορει να φταιει?

5. xaramnax
    Donut Dec 23, 2016

xaramnax , Dec 23, 2016 :
    να ρωτησω πως σβηνω τις σημειωσεις που δημιουργω στην αρχικη σελιδα.

6. Amarantidis Stylianos
    Cupcake Jan 2, 2017

Amarantidis Stylianos , Jan 2, 2017 :
    Καλημέρα. Πότε θα ενεργοποιηθεί η αναβάθμιση για Oxygen 4.0 στην Ελλάδα; Έχω το OP3T.

7. F_Kiriakos_Chaldezos_CBZ
    Cupcake Jan 2, 2017

Dimitrio_Da_Vanci and savina like this.
  8. stam26
    Cupcake Jan 8, 2017

stam26 , Jan 8, 2017 :
    Καλησπέρα. Χρησιμοποίησα SIP account επιτυχώς μέσω wi-fi αλλά και 3G/4G τόσο σε εισερχόμενες, όσο και σε εξερχόμενες κλήσεις. Παρατήρησα πως δεν είναι εφικτό να γίνει καμία κλήση sip μέσω wi-fi, όταν το τηλέφωνο βρίσκεται σε flight mode.
    Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το θέμα, μπορείτε να μου προτείνετε κάτι; Ή είναι θέμα firmware/bug;
    Όπως και να έχει καταφεύγω σε λύση χρήσης προγράμματος CSipSimple.

Στοιχεία: oneplus 3, beta10 firmware OP3_02_open_10 (Android 7)

9. marine79
    Cupcake Jan 10, 2017

marine79 , Jan 10, 2017 :
    παιδια μην βιαζεστε να βαζετε ενημερωσεις διοτι ειναι δοκιμαστικες και θα εχετε ψιλοπροβληματακια , διαβαστε λιγακι τι γραφουνε καποιοι χρηστες απο εξωτερικο οπως πχ. τελη ιανουαριου αρχες φεβρουαριου θα μπορουμε να ενημερωσουμε τις κινηταρες μας.....

10. gaster
    Lollipop Moderator Jan 10, 2017

gaster , Jan 10, 2017 :
    Δοκιμασε με την εφαρμογη π.χ TapVPN και επελεξε Καναδά ή Φρανκφούρτη και θα σου εμφανιστεί κανονικά η ενημέρωση

Dimitrio_Da_Vanci likes this.
  11. F_Tasos_Paras_thgI
    Cupcake Jan 10, 2017

F_Tasos_Paras_thgI , Jan 10, 2017 :
    μετα απο την αναβαθμηση σε OxygenOS 4.0.1 (N) OTA η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα
    διαβασα εδω οτι φταιει το facebook αλλα με τα ιδια apps το τηλεφωνο δεν ειχε κανενα προβλημα
    υπαρχει καμια λυση στο θεμα?

12. thanp
    Cupcake Jan 12, 2017

thanp , Jan 12, 2017 :
    Να κάνω μία ερώτηση....πόσες ώρες SOT έχετε περίπου? Με πόσο brightness και τι apps χρησιμοποιείτε? Χρήση 4g, wifi...
    Ρωτάω για να καταλάβω αν η μπαταρία μου είναι οκ....βλέπω πολλούς να λένε για 6-8 ώρες SOT.

13. Mike7pap
    Gingerbread Jan 12, 2017

Mike7pap , Jan 12, 2017 :
    Καλησπέρα! wifi μόνιμα ανοιχτό, λίγο 4G, φωτεινότητα στο αυτόματο και υπηρεσίες εντοπισμού θέσης στο battery save εκτός αν ανοίξω χάρτες που τα ανοίγω στο high accuracy. Εφαρμογές κυρίως πολύ chat σε messenger Viber WhatsApp καθώς και αρκετό YouTube και chrome. Βγάζω κοντά στις 8 ώρες screen on time σε διάστημα 20-30 ωρών ανάλογα. Το ανάλογα πάει στο αν έχω αρκετές κλήσεις εκείνη την ημέρα και κατά πόσο θα χρησιμοποιήσω χάρτες. Έχω το 3Τ από 5 Δεκεμβρίου. Οι εικόνες είναι από διαφορετική φόρτιση Screenshot_20170112-152458.png Screenshot_20170106-172808.png

thanp, rarog and gaster like this.
  14. thanp
    Cupcake Jan 12, 2017

thanp , Jan 12, 2017 :
    Εντυπωσιακό!! Εγώ με παρόμοια χρήση(+facebook, -whatsapp) 4 ώρες με το ζόρι. Αλλά είχα το location στο high accuracy και το brightness στο 50%.
    Αρχίζω και ανησυχώ για την μπαταρία...γιατί βλέπω από πολλούς 8 ώρες SOT.
    Το κινητό το έχω 8 ημέρες. Γενικά 4 ώρες sot σου φαίνεται νορμάλ?
    Έβαλα το location στο battery saver mode και θα δω πως θα πάει.

15. Mike7pap
    Gingerbread Jan 12, 2017

Mike7pap , Jan 12, 2017 :
    Και στο high το είχα έβγαζα 7 σίγουρα ...4 μου φαίνονται πάρα πολύ λίγες ...Οι 6+ ώρες είναι σίγουρες ότι χρήση και αν κάνω , πραγματικά !Μήπως έχεις ανοιχτά gestures ambient display και τέτοια ;;; Τα κλείνεις όπως είσαι !! :p

Dimitrio_Da_Vanci and thanp like this.
  16. savina
    Froyo Jan 12, 2017

savina , Jan 12, 2017 :
    αδερφέ με auto brightness, wifi on ,GPS ανοιχτό στην εξοικονόμηση μπαταρίας ,και Bluetooth on connect με το smartwatch, όλα αυτά ανοιχτά συνέχεια έχω sot 4 με 4:30 ώρες. όταν δεν είμαι σε wifi κοντά ανοίγω δεδομενα. από apps fb messenger Instagram Skype Viber και γενικά πάνω από 20 apps πάντα ανοιχτά στο παρασκήνιο.χρηση ομιλίας περίπου μία ώρα κάθε μέρα είτε κάνω εγώ κλήση ειτε με κάνουν .

17. savina
    Froyo Jan 12, 2017

savina , Jan 12, 2017 :
    λάθος thread είμαι κάτοχος op3.

18. thanp
    Cupcake Jan 13, 2017

thanp , Jan 13, 2017 :
    Όντως είχα ανοιχτά και gestures και ambient display. Τα έκλεισα τώρα, για να δούμε....
    Έχεις κάνενα extra tip σχετικά με την μπαταρία?

Last edited: Jan 13, 2017

19. neochri
    Eclair Jan 13, 2017

neochri , Jan 13, 2017 :
    Καλημέρα ,έχω πρόβλημα με wifi direct .ενώνομαι με άλλη συσκευή άλλα δεν μπορώ να στείλω ούτε έχει αυτήν την επιλογή στο share. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει . έχω κατεβάσει apps άλλα δεν μπόρεσα να στείλω.3Τ

20. Mike7pap
    Gingerbread Jan 13, 2017

Mike7pap , Jan 13, 2017 :
    Να κλείσεις και τα wifi & Bluetooth scanning μέσα από το μενού στις υπηρεσίες εντοπισμού θέσης. Αυτά!